Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 7. 10. 2022 svátek má Justýna

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Hudba - Zahraniční

Axl Rose: Příběh milovaného i nenáviděného zpěváka Guns N' Roses

Pracovat s Axlem Rosem muselo být extrémně náročné.

Jakub Paulík
6. 2. 2022 12:30 Čas čtení: 7:54
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Axl Rose: Příběh milovaného i nenáviděného zpěváka Guns N' Roses
Zdroj: Flickr/Ed Vill/volně k užití
Hudba - Zahraniční
0
Jakub Paulík
6. 2. 2022 12:30
Čas čtení: 7:54

Axl Rose: Příběh milovaného i nenáviděného zpěváka Guns N' Roses

Pracovat s Axlem Rosem muselo být extrémně náročné.

Jakub Paulík
6. únor 2022, 12:30
Čas čtení: 7:54
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Axl Rose: Příběh milovaného i nenáviděného zpěváka Guns N' Roses
Zdroj: Flickr/Ed Vill/volně k užití
  • 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Během koncertu hodil mikrofonem o zem, odešel a vyvolal vzpouru fanoušků, napadl policisty a v hotelu pokousal do nohy člena ochranky. Skandály rockových hvězd bývají pořádně pikantní, ale jen málokdo se vyrovná Axlu Roseovi, který se klidně vyspal s přítelkyní bubeníka své kapely a její povzdechy nahrál do skladby Rocket Queen.

 

Na Refresheru se v hudební sekci věnujeme životům populárních a moderních interpretů, ale i metalových a rockových osobností a skupin, jako například Nirvaně, Ozzymu Osbournovi či Metallice.

Vyspal se s přítelkyní bubeníka, jejich sex nahrál do písně

Kapela si s sebou na turné pravidelně brala věrné fanynky, ze kterých se potenciálně stávaly dočasné partnerky či milenky. Jednou z nich byla v roce 1986 tehdy devatenáctiletá Adriana Smith, která už přibližně rok chodila s bubeníkem Stevenem Adlerem, píše The Mirror.

 

Ten jí však do očí řekl, že ji nepovažuje za svou přítelkyni, a šel ven na rande s jinou dívkou. Rozzlobená Adriana Smith ho proto podvedla s Axlem Rosem. Během sexu vedle nich na posteli ležel kytarista Slash, ten byl ale příliš opilý na to, aby vnímal, co se děje. Když je v posteli přistihl Steven Adler, údajně velmi zuřil. Určitě tomu nepomohla ani Axlova uštěpačná otázka, jestli se k nim nechce přidat do trojky.

 

Románek později zpěvák zvěčnil ve skladbě Rocket Queen, ve které je slyšet povzdech Adriany Smith. Zpěvákova tehdejší milenka tvrdí, že z jejich soulože vznikl několikahodinový záznam. Axl Rose sice neměl s Adrianou Smith nikdy vážný vztah, ale v určitém směru byla pro něj důležitá.

 

V roce 1990 si vzal za ženu Erin Everly, ale na Adrianu Smith, zdá se, ani tehdy nezapomněl. Podle jejího tvrzení ji dokonce přizval, aby s nimi dvěma bydlela a ukázala jeho manželce, jak ho správně spokojit. Tentokrát však šíleného zpěváka odmítla.

 

 

Během koncertu ho zatkli policisté, které napadl

Koncert v Atlantě z listopadu 1987 dopadl tak jako řada jiných fiaskem. Axl Rose totiž skočil dolů z pódia a fyzicky napadl dvě policistky a jednoho policistu. Muž přezdívaný Big Ron, který spolupracoval s kapelou, se během Axlovy roztržky chytil mikrofonu a pokoušel se za něj zpívat, uvádí The Vulture. Axlův zpěv však nahradit rozhodně nedokázal.

 

Koncertní promotér Charlie Brusco zaslechl z pódia hrozný zvuk a věděl, že cosi není v pořádku. Situaci se snažil vyřešit kompromisem, protože potřeboval, aby show s Axlem pokračovala. S policií se dohodli, že zpěváka pustí znovu na pódium, pokud se policistům písemně omluví. To sice udělal, ale ještě před odchodem jim vulgárně vynadal. Zpěváka tedy nakonec policisté odvedli a koncert musel předčasně skončit. Charlie Brusco po této zkušenosti s kapelou už raději nikdy více nespolupracoval.

 

Koncert v New Yorku z roku 1987

 

Sousedce údajně rozbil o hlavu láhev vína

Večer koncem října roku 1990 volala Gabriella Kantor na policii, aby oznámila, že na ni prý zaútočil lídr kapely Guns N' Roses Axl Rose. Policie zpěváka vzala do vazby, ale za čtyři hodiny se dostal ven na pětitisíc dolarovou kauci, uvádí Los Angeles Times. Spor prý začal proto, že si zpěvák pouštěl nahlas hudbu.

 

Gabriella Kantor tvrdila, že od doby, kdy ji Axl Rose udeřil po hlavě lahví vína, trpívá pravidelně bolestmi hlavy. Zpěvák však obvinění sousedy popřel. Bránil se s tvrzením, že kdyby ji opravdu udeřil skleněnou lahví vína, už by se nemusela postavit. Svou sousedku označil za posedlou fanynku, která neuměla přijmout, že ji zpěvák odmítl.

 

Podle Rosova tvrzení byla Kantor ten večer opilá, křičela na celou chodbu a pouze ji upozornil na to, aby byla zticha a vrátila se do svého pokoje. V tu chvíli se prý k němu rozběhla s lahví, kterou jí zpěvák vzal.

 

Následně se prý snažila dostat do jeho pokoje. „Bouchala na dveře, snažila se dostat dovnitř. Pokud měla nějaké modřiny, bylo to proto, že vrážela do dveří. Udělala si to sama,“ tvrdil Axl Rose. Případ nakonec soudce shodil ze stolu kvůli nedostatku důkazů. Incident později kapelu inspiroval k vytvoření skladby Right Next Door to Hell, čímž se Gabriella Kantor chlubí i na svém linkedinovém profilu.

 

 

Vzpoura fanoušků

Naštvat fanoušky do nepříčetnosti natolik, že naskáčou na pódium a zničí vybavení kapely, dokáže snad jen Axl Rose. Zpěváka v červenci 1991 na koncertě nedaleko St. Louis rozzlobilo, že si ho jeden z fanoušků neoprávněně natáčí. Jelikož proti muži ochranka nezakročila, Axl skočil dolů a fanouška napadl.

 

„Díky za takovou zbytečnou ochranku, jdu domů!“ zvolal směrem k divákům, hodil o zem mikrofon a odkráčel (viz video níže). Naštvaný dav na odchod Axla Rosa a později i zbývající členy kapely reagoval tak, že jim poničil hudební nástroje. Během tří hodin trvajících nepokojů se podle St. Louis Post-Dispatch zranilo asi 60 až 65 lidí.

 

Mimo jiné to schytala i ochranka, na kterou dav házel vytrhaná plastová sedadla. Policisté chtěli proti davu zasáhnout hasicími děly, ve kterých však nebyl tlak. Novinář Daniel Durcholz pro Billboard řekl, že se jeden chlapík postavil na pódium směrem ke slabému proudu vody, „stáhnul si kalhoty a zamával svým penisem na policisty“.

 

Později zpěváka kvůli incidentu v St. Louis zatkli a obvinili z podněcování nepokojů. Soud však rozhodl v jeho prospěch. Kapela dostala dlouholetý zákaz hraní ve městě a do St. Louis se vrátila až v roce 2017. S útokem na fanoušky má přitom Axl Rose řadu zkušeností. Koncem roku 1987 například jednomu z nich vrazil jen proto, že ho vzhledem přirovnal k Bon Jovimu.

 

 

Nejprve jídlo, pak koncert

Členové Guns N' Roses byli odjakživa známí jako problémoví hudebníci. Jen málokdo se však dokázal vyrovnat nezodpovědnosti Axla Rose, který potřeboval asistenta, aby ho držel na uzdě. O tom, že to nebylo vůbec jednoduché, napsal jeho první asistent Craig Duswalt knihu Welcome to My Jungle.

 

V ní zmiňuje například příhodu, během které musel Axlovi před koncertem v Buenos Aires shánět chilli se sýrem. To, že na kapelu čekalo 80 000 fanoušků, Axlovi zjevně nevadilo. Craig Duswalt proto volal hotelové službě, aby mu splnila jeho přání, píše New York Post.

 

Když však přišla objednávka s nesprávně připraveným jídlem, jeho asistent Craig Duswalt byl zděšený. Věděl, že když jeho šéf uvidí, co mu přinesli, naštve se a hrozí, že nepůjde na koncert. Asistent proto jídlo chytil a hodil o zeď. Axlovi vysvětlil, že číšník předal kuchaři nesprávnou objednávku. Asistent si tedy zahrál na velmi rozzlobeného, ​​čímž se mu podařilo odlákat zpěvákovu pozornost. Zpěvák se nakonec na jídlo vykašlal a vyrazil za kapelou s více než hodinovým zpožděním.

 

Místo mucholapky brokovnice

Pokud by ti do bytu vletěl mol, zřejmě bys ho vypustil oknem nebo praštil nějakým časopisem či novinami. Šílenec Axl Rose však na dotěrný hmyz v roce 1993 vytáhl brokovnici a do lovu zapojil i svého asistenta Craiga Duswalta.

 

Než vyběhl po zbraň, asistent dostal za úkol na tento „nebezpečný“ hmyz dohlížet. Za žádnou cenu jim nemohl uniknout. Axl Rose si po návratu do místnosti lehl se zbraní v ruce na zem a míříc na strop, Duswaltovi řekl, aby odlákal mola od světla, píše New York Post.

 

Asistent se tedy postavil na židli a mával před molem, dokud se nepřesunul od lampy. Svému šéfovi přitom řekl, že by ho zřejmě uměl zasáhnout i mucholapkou. „To se nestane,“ reagoval se smíchem na Dustwaltova slova Axl Rose. V hlavě si už jednoduše umínil, že mola zastřelí. A když si něco umíní Axl Rose, musí být podle něj, i kdyby měl brokovnicí provrtat strop.

 

Kurt Cobain vs. Axl Rose

V dobách, kdy se ještě Nirvana nemohla slávou srovnávat s Guns N' Roses, Axl Rose kapele Kurta Cobaina nabídl spolupráci. Navrhl, aby jim na turné s Metallicou dělali předskokana. Cobain však Guns N' Roses považoval za komerční a nekvalitní skupinu, o čemž se nebál mluvit ani na veřejnosti. Podle magazínu Rolling Stone se Cobain vyjádřil, že Guns N' Roses je kapela, která „nemá absolutně co říct“. Rose však jeho odmítnutí nevzal příliš dobře.

 

Na jednom z koncertů se Kurtovi Cobainovi a jeho ženě Courtney Love vysmál za to, že berou drogy, přičemž je nazval „feťáky“. Řekl také, že v případě, že se jim narodí „deformované dítě“, měli by jít do vězení.

 

Spor pokračoval v zákulisí MTV Video Music Awards, když Axl Rose nazval Courtney „štětkou“, protože ho provokovala otázkou, zda by nechtěl být kmotrem jejich dcery. V prosinci roku 1992 v interview pro The Advore Kurt Cobain nazval Axla Rose „zku*veným sexistou, rasistou a homofobem“ a o členech kapely řekl, že neumějí napsat dobré skladby.

 

Spor mezi hudebníky definitivně ukončila až sebevražda Kurta Cobaina v roce 1994. Paradoxem je, že mezi prvními lidmi, kteří Davu Grohlovi z Nirvany popřáli upřímnou soustrast, byl člen Guns N' Roses Matt Sorum.

 

Axl Rose nadává před fanoušky na Kurta Cobaina a jeho ženu

 

Pokousal hotelového ochrankáře

Mnohé šílené incidenty Axla Rose se pojí především s 80. a 90. lety. Skandály se však na Axla lepily i v novém tisíciletí. V létě roku 2006 zpěvák byl zatčený před hotelem ve švédském Stockholmu poté, co údajně pokousal do nohy ochrankáře, píše The Guardian. Prvotní zprávy naznačovaly, že se ochránkář pokoušel uklidnit situaci mezi Axlem Rosem a ženou, se kterou se hádal.

 

Blabbermouth s odkazem na švédské noviny Aftonbladet ale uvedl, že se zpěvákovi nelíbily hotelové pokoje, což dával velmi hlasitě najevo. Když ho ochrankář požádal, aby se ztišil, Axl Rose, vedle kterého stál jeho bodyguard, do hotelového ochrankáře silně strčil. Muž se však udržel na nohou a zpěváka složil na zem.

 

V tom momentě se mu prý zpěvák zakousl do nohy. Axl Rose kromě toho v hotelu rozbil sklo z 18. století, čímž způsobil škodu za zhruba dva tisíce dolarů. Když si pro zpěváka přišla policie, svému bodyguardovi vynadal a řekl mu, že má padáka. Zřejmě mu vadilo, že se svého opilého šéfa nezastal.

Tommy Hilfiger mu šel „po krku“

Axl Rose si dlouhá léta vyloženě říkal o to, aby mu dal někdo „jednu otcovskou“. V tomto výjimečném případě však možná ani nic neudělal a konflikt vyvolal nechtěně. Na jedné newyorské párty v květnu roku 2006, kde známé osobnosti slavili narozeniny herečky Rosario Dawson, pořádně naštval slavného módního návrháře Tommyho Hilfigera.

 

Ten byl na oslavě s jistou ženou, které zpěvák Guns N' Roses odsunul nápoj. Axl Rose tvrdí, že nechtěl, aby se pití vylilo. Rozzlobený o jedenáct let starší Hilfiger však jeho úmysl nepochopil a fyzicky ho napadl.

 

„Myslím, že to byla ta nejsurreálnější věc, jaká se mi kdy v životě stala,“ řekl zpěvák pro Guns N' Roses Central. Vlastní ochranka Tommyho Hilfigera nakonec odtáhla pryč. „Axl byl gentleman a měl dost rozumu na to, aby mu neoplácel rány, protože by Hilfigerovi vážně ublížil,“ řekl podle deníku New York Post majitel klubu.

 

Tommy Hilfiger se však na incident díval jinak a tvrdil, že jej Axl Rose odtlačil. Módní návrhář mu řekl, že to „bylo neslušné“ a myslel si, že se na něj zpěvák vrhne. Jelikož měl na ruce velký prsten a jiné náramky, obával se, že mu může ublížit. Rozhodl se proto, že zaútočí první.

 

„Přemýšlel jsem, že pokud dostanu ránu, je konec. Budu bez zubů a bez oka. Tak jsem ho udeřil dřív, než to stihl on. Byla to sebeobrana. Teď jsme přátelé,“ cituje jeho slova Vogue. Na párty herečky Rosario Dawson zazpíval Axl Rose několik písní a skladbu You're crazy (Jsi šílený) tehdy věnoval Tommymu Hilfigerovi. Jeho ohnivý přístup se šílenci Axlovi zjevně velmi zamlouval.

Naštval se za memečka, která zesměšňovala jeho nadváhu

Slavné osobnosti jako Axl Rose se často stávají terčem posměchů v podobě meme obrázků. Při kdysi štíhlém rockerovi lidé poukazovali na to, že ve vyšším věku značně přibral. Ikonickým se stal hlavně záběr z roku 2010 se zaměřením na jeho zakulacenou tvář.

 

Vznikla tak memečka s popisy jako AXXXXXL (mnohonásobná velikost XL), Take Me Down To The Barbeque City (odkaz na skladbu Paradise City) či Sweet Pie O'Mine (Sweet Child O' Mine).

 

Pokud by to bylo možné, Axl by určitě nejraději tvůrcům všech memeček vrazil pěstí do tváře. Jelikož to však nejde, podle magazínu The Guardian požádal alespoň Google, aby jeho fotografii z roku 2010 od fotografa Borise Minkeviche odstranil. Schválně, zkus si do Google zadat „Fat Axl Memes“ a zjistíš, zda zpěvák se svou stížností uspěl.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: vogue.co.uk, nypost.com, Youtube/Guns N' Roses Central, nypost.com, vulture.com, stltoday.com, billboard.com, rollingstone.com, blabbermouth.net, theguardian.com, theguardian.comNáhledový obrázek: Getty Images/Paul Natkin
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu hudba
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.