10. února 2022 11:48
Čas čtení 0:51
Ivan Koribanič

ZOH 2022 V PEKINGU: Slovensko prehralo v úvodnom zápase proti Fínsku. Dva góly strelil 17-ročný Juraj Slafkovský

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Hoci mali slovenskí hokejisti lepší vstup do zápasu, prekvapenie sa napokon nekonalo. Favorizovaní Fíni dokázali zápas otočiť.

Slovenskí hokejisti odohrali svoj prvý zápas na ZOH 2022 v Pekingu. Proti favorizovaným Fínom prehrali 2 : 6. Úvod zápasu zvládli lepšie Slováci. Strelili totiž prvý gól. Pripísal si ho Juraj Slafkovský. Stal sa tak najmladším slovenským strelcom na olympiáde.

Fíni následne prebrali iniciatívu. V priebehu 4 minút strelili 2 góly. Slovenskí hokejisti mali presilovku 5 proti 3. To však nedokázali využiť. Do konca prvej tretiny inkasoval Branislav Konrád aj tretí gól.

Druhá tretina bola herne z „jednej strany na druhú“. Padli v nej 2 góly. Jeden strelili Fíni a druhý gól strelil opäť 17-ročný Juraj Slafkovský. Stav bol 4 : 2. Slovenskí hokejisti chceli streliť ešte pred koncom tretiny kontaktný gól na 4 : 3. Záverečný nápor však nedokázali premeniť na gól.

Hoci bolo z rozhovorov po konci tretiny zrejmé, že hokejisti chcú nadviazať na záverečný tlak z druhej tretiny, napokon sa to nepodarilo. Tretí gól v zápase strelil iba 16 sekúnd po začatí záverečnej tretiny Sakari Manninen.

Fíni si už priebeh zápasu postrážili. Slovákom nedovolili streliť žiadny ďalší gól, hoci šance boli. Päť minút pred koncom šiel Marko Daňo za seknutie na trestnú lavicu. Fíni početnú prevahu využili a strelili gól na záverečných 6 : 2.

Slovensko odohrá na olympiáde ešte minimálne 3 zápasy – 2 v základnej skupine, najbližšie proti Švédsku 11. februára, potom proti Lotyšsku 13. februára. Zo skupiny následne postupujú všetky krajiny.