21. května 2022 21:39
Čas čtení 0:37
Viktor Kniš

MS v hokeji 2022: Slovensko si hravo poradilo s Talianskom, hokejisti vyhrali 3 : 1. Zvýšili sa tak šance na postup zo skupiny

Slovensko si zo zápasu s Talianskom odnáša plný bodový zisk.

Slovenská hokejová reprezentácia si v napínavom zápase poradila s výberom Talianska. V dôležitom zápase zverejci Craiga Ramsayho získali tri cenné body a aj naďalej tak živia nádej na postup zo základnej skupiny.

Najmä v prvých dvoch tretinách Slováci na ľade výrazne dominovali, súpera výrazne prestrieľali a vytvorili si aj niekoľko nebezpečných šancí, z ktorých sa podarilo premeniť hneď dve ešte v prvej tretine. Najprv sa presne trafil Michal Krišof a po ňom aj len 17-ročný Adam Sýkora, ktorý odohral obzvlášť úspešný zápas. V druhej tretine gól nepadol, hoci mal náš výber štatisticky aj herne výrazne navrch.

V úvode tretej tretiny zamiešal karty Alex Trivellato znížením na 2 : 1, keď potrestal vylúčenie Slafkovského, Slováci však ešte desať minút pred koncom zápasu opäť zvýšili na dvojgólový rozdiel vďaka presnej strele v presilovke, o ktorú sa postaral útočník Banskej Bystrice Alex Tamáši.

Slováci budú mať nasledujúce dva dni na oddych, po nich nastúpia v záverečnom zápase v základnej skupine proti Dánsku.