28. května 2022 23:50
Čas čtení 1:00
Eduard Starkbauer

Víťazom Ligy majstrov UEFA sa stal Real Madrid. V napínavom finále zdolal Liverpool FC 1 : 0

Zdroj: TASR/AP

Gólovo sa presadil Vinicius Jr.

Real Madrid zvíťazil v parížskom finále najprestížnejšej klubovej súťaže, ktoré UEFA presunula z pôvodného dejiska v Petrohrade. Štart zápasu na štadióne Parc de Princes bol odložený o vyše 30 minút z dôvodu organizačných problémov. Strážna služba pred štadiónom dokonca použila slzný plyn. Jediný gól zápasu strelil v 58. minúte Vinicius Jr.

Liverpool FC mal priamočiarejšiu cestu do finále. Real Madrid bol na pokraji vypadnutia už v troch predchádzajúcich vyraďovacích kolách proti PSG, FC Chelsea aj Manchesteru City. Liverpool, ktorý sa do finále dostal bez väčších komplikácií si v zápase vytvoril viac šancí.

Už v prvej polhodine sa niekoľkokrát vyznamenal belgický brankár Realu Madrid Thibault Courtois. Anglický vicemajster kontroloval hru väčšinu prvého polčasu.

Napriek prevahe FC Liverpool skóroval ako prvý Real Madrid. Gól Karima Benzemu však VAR po dlhej konzultácii pre ofsajd neuznal. Aj druhý polčas sa začal lepšie Liverpool. Avšak v 58. minúte využil na jediný gól zápasu prudkú prihrávku Valverdeho cez pokutové územie Vinicius Jr.

Thibault Courois zneškodnil ešte niekoľko veľkých šancí anglického tímu. Liverpool prestrieľal Real Madrid v pomere 24:4. V pomere striel na bránu 9:2. Carlo Ancelotti získal ako tréner rekordnú piatu trofej Ligy Majstrov. Pre Real Madrid je to trofej číslo štrnásť.