Eduard Starkbauer
23. září 2022 8:40
Čas čtení 1:19

Nepodarená premiéra Calzonu na lavičke Slovenska. Futbalisti prehrali doma s Azerbajdžanom 1 : 2

Sport

Slováci vyrovnali z penalty v nadstavenom čase. Azerbajdžan rozhodol z následného rohového kopu.

• Slovenskí futbalisti prehrali v prvom zápase pod vedením Taliana Francesca Calzonu v Lige národov s Azerbajdžanom 1 : 2. Až dva góly padli v nadstavenom čase. V 93. minúte za Slovensko vyrovnával Erik Jirka z penalty, no už o dve minúty strelil víťazný gól Azerbajdžanu Hodžat Haghverdi. Slovenská reprezentácia po prehre klesla na 3. miesto skupiny divízie C.

Už pred posledným zápasom je jasné, že našu skupinu vyhrá a do B-divízie postúpi Kazachstan, ktorý má na konte 13 bodov. Druhý Azerbajdžan ich má 7 a Slovensko na treťom mieste 6. Zo skupiny určite zostúpi Bielorusko, s ktorým budú naši futbalisti hrať v nedeľu na neutrálnej pôde v Srbskom meste Bačka Topola.

Tempo večerného zápasu v Trnave bolo zväčša pokojné. V prvom polčase mali najväčšie šance László Bénes z priameho kopu a Matúš Bero, ktorý z hranice šestnástky opečiatkoval brvno. Azerbajdžan vyhrával od 44. minúty, keď Renat Dadašov z bezprostrednej blízkosti a v páde zakončil nechytateľne pod brvno. V druhom polčase si viac šancí vypracoval slovenský výber.

Nový reprezentačný tréner Francesco Calzona po zápase pre RTVS povedal, že prehra je veľká škoda. „Začali sme zle, báli sme sa a súper bol s loptou lepší. Po zmene strán sme sa zlepšili, mali sme viac šancí ako súper, no nepremenili sme ich. Ten druhý polčas je však naša nádej do budúcnosti. Bola to pre nás lekcia, naučili sme sa, že zápas trvá aj 95 minút a musíme zostať pozorní až do konca. Hráčov stále spoznávam a vidím ich ochotu, v druhom polčase ukázali aj svoju kvalitu.“

Azerbajdžan
Zdroj: TASR/Martin Baumann

O nutnosti premieňať šance hovoril aj kapitán reprezentácie Milan Škriniar. „V druhom polčase sme si ich vypracovali veľa, ale na gól sa nadrieme. Súper príde dvakrát k našej bránke a dá nám dva góly. V prvom polčase to Azerbajdžan dobre zatváral, cez polčas sme niečo zmenili a v druhom už sme hrali dobre a rýchlo. Práve od výkonu v druhom polčase sa musíme odraziť do ďalších zápasov.“