Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 14. 4. 2021 svátek má Vincenc

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

Slyšeli jste o nich, nebo jste dokonce viděli některé jejich členy. Jaký je však jejich příběh? Jde pouze o psance moderní doby, kteří brázdí silnice s cigaretou v koutku úst?

8. říjen 2014, 16:48 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels
Zajímavosti
1
palo
8. říjen 2014, 16:48

Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

Slyšeli jste o nich, nebo jste dokonce viděli některé jejich členy. Jaký je však jejich příběh? Jde pouze o psance moderní doby, kteří brázdí silnice s cigaretou v koutku úst?

palo
8. říjen 2014, 16:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

Každý už ten název určitě někdy slyšel. Hell's Angels jsou nejproslulejším motorkářským gangem klubem, který má svou odnož dokonce i u nás. Jsou také označováni zkratkou 81, 8 jako osmé písmeno abecedy H a číslo 1 pro A, nebo názvem Red & White, který označuje hlavní barvy písmen loga klubu. Možná jste jeho členy dokonce i viděli v jejich vestách někde v baru, nebo se prohánět po silnici na jejich "harleyi". Jsou známí, ale přesto je obestírá rouška tajemna a odůvodněně působí dojmem lidí, do kterých člověk nechce vrazit v baru. Jak však fungují a jaká je jejich historie? To se vám alespoň stručně pokusíme přiblížit v tomto článku.

 

 Členové klubu v 60. letech

Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

 

Úplné prvopočátky Hell's Angels jsou poněkud nejasné, ale víme, že vznikli v období po druhé světové válce. Jejich prvními členy byly dokonce i váleční veteráni. Název Hell's Angels se přebral od typického pojmenování pro americké vojenské oddíly. V roce 1930 natočil Howard Hughes film o vojenských letcích pojmenovaný právě Hell's Angels, a tak jsou názory, že jméno bylo převzato právě odtud. Co ještě víme jistě, je že Hell's Angels jsou původem z Kalifornie. Jejich znakem je okřídlená lebka, kterou můžeme najít v podobě nášivky na zadní straně jejich vest. Tento znak byl navrhnut Frankem Sadilkem, který se stal i jedním z prvních prezidentů klubu po reorganizaci v roce 1955.

 

Frank Sadilek na své motorce

Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

 

Hell's Angels a každý jiný motorkářský klub se dělí na takzvané kapitoly. Tyto kapitoly fungují jako lokální odnože. Momentálně má gang 230 kapitol ve 27 zemích na 6 kontinentech. Každá kapitola má svého  prezidenta, viceprezidenta, pokladníka, sekretáře a seržanta ve zbrani. Hierarchie jednotlivých kapitol se může v drobnostech lišit a každá má trochu jiná pravidla. Jednotlivé kapitoly pak často vlastní nemovitost, která slouží jako "klubovna". Nad ostatními kapitolami v oblasti stojí takzvaná "mateřská kapitola", která zde byla první. Hell's Angels patří mezi kluby, které jsou označovány jako "outlaws", nebo také "one-percenters". Označení one percenters vychází z výroku Americké Motorkářské Asociace, která prohlásila, že 99 % motorkářů se chová podle zákona. Tím naznačovala, že zbývající jedno procento patří k oněm psancům.

 

Klubovna newyorské kapitoly

Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

 

Jak se však člověk k takovým Hell's Angels dostane? Nejde vůbec o žádný krátký proces. Za prvé je velký důraz kladen na rasu, a tak je známo že se klub skládá především z mužů bílé pleti nad 18 let. Dále musí člověk vlastnit motocykl značky Harley Davidson, nikdy nesměl žádat o práci policisty a nesmí mít záznam o sexuálním obtěžování dětí. To je však jen začátek, aby se vůbec mohl o členství ucházet. Proces, který vede k plnému členství, může trvat i pár let a skládá se z několika fází. Nejdříve se člověk může účastnit jen pár klubových akcí a nemá žádná práva. Zde se rozhodne, jestli je pro další členy zajímavým. Poté mu je nabídnut status "associate", kde je člověk už brán více vážně, ale pořád nemá žádná práva. Status "associate" může trvat rok i dva. Poté je nabídnuta pozice "prospect". Tehdy je už člověk brán jako vážný kandidát na plnohodnotného člena. Může už dokonce nosit vestu, ale pouze s nápisem území klubu, pořád bez oficiálního loga a dalších nášivek. V této fázi dochází k jeho hodnocení ze strany ostatních členů a člověk musí ukázat svou oddanost klubu. Až poté dojde k finálnímu hlasování, kde se rozhodne. Zajímavé také je, že ženy nikdy nemohou být plnohodnotnými členy. Když už nějaké jsou, tak jsou ke klubu pouze "přidruženy" a nesmí se účastnit porad.

 

Kožená bunda s typickou nášivkou

Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

 

Klub celkově používá systém nášivek, který není tolik odlišný od armádního. Ne, že by členové klubu měli takovou kázeň, ale hierarchie je přísně dodržována. Sami Hell's Angels mají v oficiálním názvu slovo klub, ale jejich činnosti nepatří mezi ty, co by provozovaly Rychlé šípy. Mezi věci, za které byly souzeny, patří obchod s drogami a se zbraněmi, prostituce, napadení, vražda. Samozřejmostí jsou střety s dalšími motorkářskými gangy. Klub však prohlašuje, že jsou jen fanoušky motorek a pořádají proto různé charitativní akce a jízdy. Od všech výše zmíněných případů se distancují tím, že členové jednali na vlastní pěst. I přesto se však klub jako takový účastnil nespočtu přestřelek a jiných incidentů.

 

Jedna ze spanilých jízd klubu

Sex, drogy a rock 'n' roll v životě psanců na motorce - Hell's Angels

 

Hell's Angels tak dodnes zůstávají ne zcela prozkoumanou záležitostí, která však stále v lidech vzbouzí zvědavost. Mají až mytickou auru rebelů, kteří na svých motorkách brázdí krajinu a žijí nevázaný život psanců. Tomu určitě pomáhá i jejich výskyt v médiích a jejich vyobrazení na televizních obrazovkách, například v seriálu Sons of Anarchy. Ten je jimi bez předstírání inspirován. Až tedy příště uvidíte někoho v kožené vestě s nášivkou Hell's Angels, tak snad budete vědět trochu více. Nakonec přidávám motto klubu: "When we do right, nobody remembers. When we do wrong, nobody forgets."

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
2 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
3 Jakou rychlostí se očkuje ve tvém kraji a jak si vedeme v porovnání s okolními státy
4 Nápady středoškoláků, o kterých ještě uslyšíme. Vyber z 10 projektů ten nejlepší
5 Janek Rubeš odhaluje další nekalou praktiku: Takto funguje Rychlá hra TV Barrandov
1 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
2 Jakou rychlostí se očkuje ve tvém kraji a jak si vedeme v porovnání s okolními státy
3 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
4 Dvě ženy znásilnil a poté uškrtil. Vrah, který loni řádil na Semilsku, nyní od soudu odešel s doživotím
5 V Minnesotě policistka zastřelila dalšího Afroameričana. Chtěla prý použít paralyzér, ale omylem vytáhla zbraň
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
3 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
4 Data z Izraele přinesla špatnou zprávu: Vakcína od Pfizeru nemusí stačit na jihoafrickou mutaci
5 V patnácti jí řekli, že je pro modeling moc „tlustá.“ Dnes česká modelka Jana Plesníková pracuje po celém světě (Rozhovor)
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
více z témy zajímavosti
Masivní únik z OnlyFans: Na internetu se objevily fotky 280 nahých modelekMasivní únik z OnlyFans: Na internetu se objevily fotky 280 nahých modelek
VIDEO: Policisté se vysmáli Jakubovi, který upozornil na muže bez roušky. Jeho kamaráda označili vulgárním výrazemVIDEO: Policisté se vysmáli Jakubovi, který upozornil na muže bez roušky. Jeho kamaráda označili vulgárním výrazem
Kněz na východě Slovenska překvapil během kázání: Miluji Marvel, DCčka, Supermana a ThoraKněz na východě Slovenska překvapil během kázání: Miluji Marvel, DCčka, Supermana a Thora
více článků
Sponzorované články
Nosí je Kanye West, Pharrell i tvůj děda, a mají zápis v Guinnessovce. Představujeme legendární tenisky adidas Stan SmithNosí je Kanye West, Pharrell i tvůj děda, a mají zápis v Guinnessovce. Představujeme legendární tenisky adidas Stan Smith
Nový, nebo repasovaný iPhone? Jak zjistit, o jaký iPhone se jedná?Nový, nebo repasovaný iPhone? Jak zjistit, o jaký iPhone se jedná?
Největší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkámNejvětší skandál v historii britské vlády: Ministr obrany se oddával večírkům, drogám a milenkám
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
V Praze na Stalinu operuje gang mladíků, který přepadává a okrádá lidiV Praze na Stalinu operuje gang mladíků, který přepadává a okrádá lidi
Mačetami napadli 13letou dívku, která bránila svého 11měsíčního synovceMačetami napadli 13letou dívku, která bránila svého 11měsíčního synovce
Královští Vyšehradští jezdci: Pražský gang násilníků, nebo hrdinové antikomunistického odboje?Královští Vyšehradští jezdci: Pražský gang násilníků, nebo hrdinové antikomunistického odboje?
Uvnitř vězení, do kterého strážníci ani nevstupují, protože se bojí o holý život. Ovládá ho salvadorský gang a funguje v něm vlastní pekárna či nemocniceUvnitř vězení, do kterého strážníci ani nevstupují, protože se bojí o holý život. Ovládá ho salvadorský gang a funguje v něm vlastní pekárna či nemocnice
Za nejdražší motocykl na světě zaplatíš 38 milionů korunZa nejdražší motocykl na světě zaplatíš 38 milionů korun
Růžoví panteři: zloději diamantů s lupem v hodnotě půl miliardy eur, kteří operují jako vojáci a ničeho se nezaleknouRůžoví panteři: zloději diamantů s lupem v hodnotě půl miliardy eur, kteří operují jako vojáci a ničeho se nezaleknou
Mladíci zavraždili člověka, aby zkusili, jaký je to pocit poslat někoho na onen svět. O měsíc později zmizel jejich kamarádMladíci zavraždili člověka, aby zkusili, jaký je to pocit poslat někoho na onen svět. O měsíc později zmizel jejich kamarád
FOTOREPORT: Staroměstské náměstí se změnilo ve válečnou zónuFOTOREPORT: Staroměstské náměstí se změnilo ve válečnou zónu
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.