Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 25. 1. 2021 svátek má Miloš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Filmy
1
Mieleki
18. říjen 2014, 1:22

Uspělo by komiksové Suicide Squad s Willem Smithem v hlavní roli?

Originální komiksová adaptace nabírá první obrysy obsazení. Podaří se jí uspět?

Mieleki
18. říjen 2014, 1:22
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Uspělo by komiksové Suicide Squad s Willem Smithem v hlavní roli?

Marvel táhne. Za několik let se jim povedlo vytvořit sílící filmové univerzum, které neustále nabírá na síle. Kinu vládnou komiksy a zvlášť ty od Marvelu si velmi hlasitě říkají o miliardové tržby. Jak tedy reaguje konkurence? Logicky kopíruje. V nedávném oznámení společnosti DC ve spolupráci s Warnerem jsme se dozvěděli, že nás v následujících letech čeká celá plejáda filmů a komiksových pokračování. DC to nemůžeme mít za zlé. Úspěch Marvelu je obdivuhodný a DC se tedy stejným způsobem snaží vytvořit svůj vlastní fungující filmovo-komiksový svět, který by se dal recyklovat, restartovat a rozvíjet donekonečna libovolně dle aktuálních potřeb studia. Jednoduše využít momentální nálady diváka a vykopat si vlastní zlatý důl. Komiksy teď prostě vedou. Tyto informace klasicky nabývají velmi rychle na síle a často se můžeme setkat s počátečním nástřelem obsazení již pár hodin po oznámení filmů.

 

Uspělo by komiksové Suicide Squad s Willem Smithem v hlavní roli?

 

Teď už k věci, Suicide Squad se stane prvním filmem následujícím v kinech po premiéře Batman v Superman: Dawn of Justice. DC tedy může doufat, že se Suicide Squad sveze na úspěchu Batmana se Supermanem a zvládne vyvolat podobný úspěch. Ten je totiž u Batmana prakticky zaručen díky široké fanouškovské základně a velikému mezinárodnímu povědomí. Všichni přeci známe toho chlápka v netopýří masce a toho druhého s červeným pláštěm, že jo. Podobné věci bohužel nemůžeme tvrdit o Suicide Squad. Velmi riskantní podnik je pro studio krokem do neznáma. Dnešní komiksové filmy většinou těží z konceptu hrdina-padouch. Suicide Squad ovšem nabízí partu odlišných individuí, které nestojí na straně dobra a své sebevražedné mise vykonávají výměnou za prominutí jejich předchozích činů. Nutno zmínit, že ani jedna z těch postav není nijak slavná a známy jsou jenom pro pravidelné čtenáře superhrdinských komiksů. Logickým krokem je tedy do neznámých rolí obsadit superslavné herce. A přesně o to se teď DC snaží.

 

Uspělo by komiksové Suicide Squad s Willem Smithem v hlavní roli?

  

V hledáčku se podle nejnovějších zpráv objevili Will Smith, Ryan Gosling, Tom Hardy a Margot Robbie. Impozantní obsazení vezmeme-li v potaz, že zvlášť druhý jmenovaný v posledních letech vykonává funkci sex symbolu pro všechny ženské věkové kategorie. DC tlačí vcelku brzké datum premiéry (5. srpna 2016) a bude tak zajímavé sledovat další vývoj vyjednávání. Velmi brzy se tedy můžeme dočkat potvrzení nebo naopak vyvrácení spolupráce právě s těmito herci. Komiks jako takový pro ně může být zajímavou zkušeností, zvláště když dostanou šanci nastoupit do nově se rozjíždějícího vlaku a definovat své komiksové postavy svým vlastním hereckým projevem. Nic je nebude vázat s minulostí jejich postav a nedostane se jim tak neoblíbeného srovnání s předchozími představiteli role. Suicide Squad každopádně držíme palce a doufáme, že se filmům s alespoň částečnou originalitou bude dařit i nadále.

 

Zleva: Ryan Gosling, Tom Hardy, Margot Robbie, Will Smith

Uspělo by komiksové Suicide Squad s Willem Smithem v hlavní roli?

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.