Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 20. 1. 2021 svátek má Ilona, Sebastián

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport
3
Bartez
21. říjen 2014, 16:28

Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět

Slyšeli o něm snad všichni. Každé jeho nové video se po sociálních sítích šíří jako mor a nemá problém přesáhnout i 30 miliónů zhlédnutí. Kdo je to vůbec Danny MacAskill?

Bartez
21. říjen 2014, 16:28
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Danny se narodil 23. prosince 1985 a letos oslaví své 29. narozeniny. Pochází ze skotského městečka Dunvegan na ostrově Skye. Věnuje se biketrialu, což je, jednoduše řečeno, překonávání překážek na kole. A to Dannymu jde. Trialu se věnuje přes 17 let. Ve svých necelých třiceti letech už má zaručeně o čem vyprávět. Měl například možnost nést olympijskou pochodeň (Londýn 2012), napsalo se o něm v New York Times, byl nominován v soutěži Dobrodruh roku 2012, kterou každoročně pořádá National Geographic, zahrál si ve filmu. Mezi jeho sponzory aktuálně patří značky jako Red Bull, GoPro, Inspired Bicycles, Five Ten, POC, Continental, Evoc nebo Lezyne. My vám dnes představíme Dannyho příběh.

 

Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět


Jeho život můžeme rozdělit na dvě části. Před a po YouTube. Právě druhá část života se začala psát 19. 4. 2009, pro Dannyho osudový okamžik. Nějakou dobu totiž jezdil pro značku Inspired Bicycles, která mu časem zařídila natočení profesionálního videa. To šlo onoho devatenáctého na YouTube. Jen za první noc naskákalo tisíce zhlédnutí. Dnes pod videem najdeme úctyhodné číslo, přes 35 000 000 zhlédnutí. Není se čemu divit, dokonalý podkres od kapely Band of Horses s jejich písničkou The Funeral a suverénní Danny, který předvádí věci, které na kole ještě nikdy nikdo neviděl. Video se jmenuje poněkud neoriginálně: Inspired Bicycles - Danny MacAskill April 2009

 

  

Po tomto počinu bylo jasné, že má Danny o život postaráno. Pod svá křídla si ho stáhl Red Bull a tím se mu otevřel jiný svět. Hned v roce 2010 nám nadělili další video, které, jak již název Way Back Home napovídá, mapuje Dannyho cestu po Skotsku. Téměř osmiminutové video opět posouvá biketrial jako takový na úplně jinou úroveň. Snímek se opět dokázal vyšplhat nad hranici 30 000 000 zhlédnutí.

V roce 2011 mu pod Inspired Bicycles dokonce vznikají signature rámy nazvané Inspired Skye. Jak již bylo zmíněno v úvodu, Danny si stihl zahrát i ve filmu, a to roku 2012, po boku Josepha Gordona-Levitta ve snímku nazvaném Expresní zásilka. Na videa však Danny nezanevřel a kromě menších projektů jako Danny MacAskill in Taiwan nebo Danny MacAskill - Epecuén (více si můžete přečíst tady) vzniklo i video Imaginate. Projekt, o který se zasloužil Red Bull Media House, se připravoval dlouhých 18 měsíců. MacAskill zde totiž vystupuje jako hračka, která ožívá v představách malého chlapce. Video má 'pouhých' 25 000 000 zhlédnutí, což je na Dannyho slabší průměr. Na video se můžete podívat níže. Zatím posledním projektem bylo video The Ridge. Danny MacAskill ale zdaleka není u konce a ještě o něm mnoho uslyšíme a hlavně uvidíme. Sledovat ho můžete na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

Na závěr si vychutnejte malou galerii.

 

 

Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět
Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět
Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět
Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět
Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět
Danny MacAskill - Muž, který přeskákal svět
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.