Sobota 24. 3. 2018 svátek má Gabriel

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Android Asteroid vydávají novou desku, pomáhal s ní držitel Grammy

Vymazlená deska se může chlubit skvělým zvukem z New Yorku, protože finální mastering měl na starosti Tom Coyne.

13. prosinec 2014, 13:34
13. prosinec 2014, 13:34

Vymazlená deska se může chlubit skvělým zvukem z New Yorku, protože finální mastering měl na starosti Tom Coyne.

Skupina Android Asteroid dokončuje nové album Íkaros, které vzniklo i díky jejím fanouškům na Hithitu. Podle očekávání vymazlená deska se může chlubit skvělým zvukem z New Yorku, protože finální mastering měl na starosti držitel Grammy Tom Coyne. Křest alba se uskuteční ve čtvrtek 18. prosince v pražském klubu Lucerna Music Bar.

Po loňském výletu do Londýna do studia Abbey Road, kde Android Asteroid jako první Češi točili na magickém místě, které proslavili především The Beatles, ani letos parta kolem muzikantů Tomáše Konůpky a Honzy Pospíšila nepolevila v nárocích.

Na Íkaru se podobně jako na jejich debutu potkává spousta zdánlivě neslučitelných vlivů včetně beatů západoafrického kmene Joruba nebo moravského cimbálu. Mini ukázky z alba si poslechněte zde:

 


Třetí deska Andoid Asteroid vznikala ve ve špičkovém Studiu Svárov pod vedením hudebního inženýra a kytaristy Android Asteroid, Lukáše Martínka. Kromě Jana Pospíšila a Tomáše Konůpky na ní uslyšíte vokály kosmické Anny Marii Almeidy, baskytaristu Marka Minárika, klavíristu Viliama Béreše a legendárního kontrabasistu Josefa Feča. Design alba si vzal do parády spičkový grafik Pavel Fuksa.

Android Asteroid se rozhodli svou novou desku Íkaros vydat i na vinylu, což se jim povedli díky fanouškům, kteří je podpořili na crowdfundingovém portále Hithit.cz, kde získali téměř 80 tisíc korun.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější