Pátek 27. 4. 2018 svátek má Jaroslav

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

VR/NOBODY: Debutové album se blíží a my se nemůžeme dočkat výsledku (Rozhovor)

VR/NOBODY je duo NobodyListen a Václav Rouček. Se skromnými a pracovitými hudebníky jsme se pobavili o jejich plánech, začátcích, životě a inspiracích.

24. leden 2015, 22:33

VR/NOBODY je duo NobodyListen a Václav Rouček. Se skromnými a pracovitými hudebníky jsme se pobavili o jejich plánech, začátcích, životě a inspiracích.

VR/NOBODY je NobodyListen Václav Rouček. Dali se dohromady přes Twitter začali tvořit hudbu, která si za velmi krátkou dobu našla u nás i na Slovensku mnoho příznivců. Perfektně procítěné vokály skombinované s dokonalou produkcí a výbornou angličtinou přináší až nedomácí produkt, který bude mít určitě úspěch i za našimi hranicemi.

 

Kluci začali nedávno dávat dohromady svůj zatím nepojmenovaný debutový album, a tak jsme si řekli, že by tohle byla ta ideální chvíle na přiblížení jejich tvorby a života našim čtenářům. Pobavili jsme se s nimi o jejich plánech, začátcích nebo inspiracích. Mezi otázkami a odpověďmi najedete i naše oblíbené singly s podařenými vizuály. Jak už jsme vzpomínali, výsledek je až nedomácí. Každopádně se máme na co těšit. NewSound vás bude o všem včas informovat.

  

VR/NOBODY: Debutové album se blíží a my se nemůžeme dočkat výsledku (Rozhovor)

 

Jmenujete se VR/NOBODY. Jaký to má význam?
N: Je to spojení Vaškova jména a mojí přezdívky (Václav Rouček + NobodyListen).
V: Chtěli jsme něco jednoduchého a zároveň výstižného. A taky nás bavil ten význam, že “začínáme od nuly” (We Are Nobody).

Je fakt, že si zakrýváte na fotkách obličej spojený s vaším jménem? Má to nějakou hlubší myšlenku?
N: Tohle “gesto” používám už dlouho. Vždycky jsem neměl rád, když to někdo hraje na xicht a jeho hudba je až na druhým místě. Nejsme modelky, ale děláme hudbu.
V: Baví nás ta tajemnost.

Jste dvojice z Prahy, jak jste se seznámili?
V: Vnímali jsme se už od dob jednoho hudebního portálu. Pak to tam umřelo a začali jsme se followovat na Twitteru, kde jednoho dne napsal Nobody: „Je v Česku nějakej dobrej mladej zpěvák? Mám pro něj nabídku, která mu může asi dost změnit život, ale fakt mě nikdo nenapadá.”
N: Vtipný na tom je, že jsem to původně vůbec nemyslel pro svůj projekt, i když jsem dobrýho zpěváka hledal už dlouho. Ozvala se mi spousta lidí a mezi nimi i Vašek. Po delší době jsem si pustil nějaký jeho dema a absolutně mě to dostalo, bylo to něco, co jsem v Česku ještě nikdy neslyšel. Špinavost, emoce a skvělá angličtina. Bylo hned jasný, že spolu musíme něco udělat.

 V kapele jste jen dva. Kdo má jakou roli?
Když tvoříme, máme každý trochu jiný přístup, ale pak se nad tou věcí sejdeme a je jedno, kdo přišel s tím nápadem, melodií či akordy. Prostě to doděláme spolu a oba do toho přidáme kus sebe.

Nobody - ty se věnuješ i sólové tvorbě. Jak to kombinuješ? Věnuješ se chvíli prvnímu a pak zase druhému?
N: Žádnej jinej “projekt” teď nemám, VR/NOBODY je pro mě momentálně to hlavní, na čem pracuju. Dřív jsem dělal produkci a pak to posílal různým raperům apod., ale po chvilce mi došlo, že to nemá takovou sílu, jako tvořit něco svýho a nestavět to na jménu druhých. Mimo VR/NOBODY ještě hraju jako DJ. Miluju to a doplňuju si tím energii. Snažím se hrát úplně jiný sety a věci než ostatní a snad to funguje.

Vašek má skvělou angličtinu, jak ses dostal k tak dobré výslovnosti?
V: Nikdy jsem nežil v zahraničí. Miluju zvučnost toho jazyka a při tvorbě textů přemýšlim výhradně v něm. Od mala jsem se koukal na televizní pořady v angličtině a hlavně jsem poslouchal zahraniční hudbu. Jsem rád, že to ocení lidi, kterým na tom záleží, a já se chci pořád zdokonalovat. Když to poslechne někdo z Anglie nebo US a řekne, že to zní jako z Kanady nebo Anglie, cítíte, že to je správně. Diskuzi na téma, proč to není česky, necháme na jindy.

 

VR/NOBODY: Debutové album se blíží a my se nemůžeme dočkat výsledku (Rozhovor)

Začínali jste s nahráváním v kuchyni. Kde nahráváte teď?
N: V obýváku. Prošli jsme už X studií, ale zatím se nám nejlíp tvoří jen ve 2 a nezáleží na místě. Doufáme, že do budoucna bude nějaké SLASHLOVE studio.
V: Vzhledem k niternosti naší hudby jsme opravdu rádi při nahrávání jen sami, ale třeba u Tomáše Sochůrka ve studiu Jižák jsme se cítili taky skvěle a album bychom chtěli mixovat právě tam.

Nedávno jste skrz sociální sítě oznámili, že jste nahrávali debutový album. Na co se můžeme těšit? Máte už datum vydání?
V: Před pár dny jsme se vrátili z hor, kde jsme dokončili kreativní tvorbu všech tracků a čeká nás nahrávání vokálů a nástrojů.
N: Například živé smyčce, piano a dechové nástroje. Potom se bude dodělávat zvuková část a finální mastering se bude dokončovat v Red Bull Studios London, což je pro nás neuvěřitelná výzva a nemůžem se dočkat výsledku.
V: Ve finále to bude 14 tracků.
N: Rádi bychom to vydali březen/duben, nechceme nic uspěchat a být s tím 100% spokojený. Taky připravujeme nový klipy a věci kolem. Momentálně na tom naplno pracujem.

 Většina vaší hudby je melancholická, kde na to berete inspiraci?
V: Pro mě to je dostání se z pocitů, které v normálním životě přijímám, zpracovávám a v koncentrované podobě přenáším do textu a hudby.
N: Životní situace a vztahy. Asi si nedokážu představit, že bych dělal nějakou veselou a tuctovou hudbu, ve který chyběj emoce a je to jenom kalkul.

Děláte kromě hudby ještě něco jiného?
V: Hlavně dělám grafiku, pracuju v pražském webovém studiu manGoweb. Taky hraju hokej, což byla moje hlavní činnost odmala, než jsem to vyměnil za hudbu a grafiku.
N: Jezdím po klubech a snažím se obohacovat lidi o novou hudbu.

Kde vás můžeme nejblíže vidět naživo?
Po audiovizuální show v Roxy máme laťku vysoko a další koncerty chceme posouvat dál a dál. Občas hrajeme DJ set s živým vokálem, ale na plnohodnotné live show budeme pracovat po dokončení alba. Chceme návštěvníkům nabídnout silný zážitek. S audiovizuálním studiem Lunchmeat.cz pracujeme na společném koncertu, který chceme v roce 2015 párkrát zopakovat na více neobvyklých místech.

 Plánujete po vydání alba i nějaké turné na Slovensku?
Moc rádi bychom na Slovensku hráli. Momentálně je to v řešení a snad to dopadne.

Nějaké kapely, které vás při vaší tvorbě inspirují?
V: Nejblíž srdci je mi elektronická hudba se spoustou synths a 808 bicích. Miloval jsem taky britský indie-rock a ještě dříve i český a slovenský rap, jenž jsem taky dělal, a pořád se to se mnou táhne, i když mě většina MCs už prudce nebaví.
N: Poslouchám různý věci, ale nejvíc mě baví downtempo a rap. Můj největší oblíbenec je samozřejmě Weeknd (tetování XO jsem měl ještě dřív než všechny blogerky a blogeři dohromady) a v poslední době poslouchám hlavně JMSN, Spookyho, PND nebo FKA twigs. Každej den se proklikám ke spoustě novejch umělců a tracků, který maj třeba 300 views, ale zní to absolutně božsky.

 

VR NobodyListen se objeví koncem ledna na exkluzivním koncertě v centru Prahy, kde vystoupí společně i s jinými zajímavými domácími a zahraničními jmény. Tento koncert má být opravdu propracovaný a velkolepý, ale víc nám nechtěli prozradit. Takže budeš muset sledovat dění, abys zjistil, o co se jedná.

 

Kapelu můžete followovat na jejich FacebookuBandcampu nebo Soundcloudu.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse2 komentáře
nebo odeslat jako anonym
2 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Jerry24. leden 2015, 22:37

cenim

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
davko25. leden 2015, 15:10

+1 za rozhovor :) fakt si ich idem :3

3 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější