hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Seriály

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

Které seriály z produkce Marvel Entertainment můžeme na televizních obrazovkách sledovat již nyní a na co se můžeme v budoucnu ještě těšit?

MovieTalker
14. únor 2015, 14:56 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Seriály
5
MovieTalker
14. únor 2015, 14:56

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

Které seriály z produkce Marvel Entertainment můžeme na televizních obrazovkách sledovat již nyní a na co se můžeme v budoucnu ještě těšit?

MovieTalker
14. únor 2015, 14:56
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Filmy a seriály, jejichž předlohou jsou komiksy či grafické novely, jsou momentálně v kurzu. Všechno to začalo na stříbrném plátně už pár let dozadu. Režisér Jolel Schumacher dokázal svým snímkem Batman a Robin (1997) s Georgem Clooneym v netopýrům kostýmu (s bradavkami) na pár let zabít žánr s rukama za zády. Chtělo to hodně úsilí, ale zájem fanoušků o žánr obnovil Bryan Singer prvním dílem ságy X-Men (2000), kdy obecenstvu ukázal realističtější pohled na superhrdiny. V roce 2002 jej úspěšně následoval Sam Raimi se svou adaptací Spidermana.

 

Marvel Enterpreises se v roce 2005 přejmenovalo na Marvel Entertainment. Papírové vydání komiksů nemělo na vavřínech ustláno a byznysu se nedařilo. Po tom, jak prodali práva na filmové zpracování Spidermana studiu Sony a X-Men a Fantastic Four Foxu, se opět postavili na nohy. Chtělo to ale radikální změnu, pokud si nabytou finanční pozici chtěli udržet a v budoucnu prosperovat. Vedení studia se rozhodlo pro riskantní krok, který je mohl buď pohřbít, nebo naopak vynést na vrchol - rozhodli se založit si vlastní filmové studio s cílem financování si vlastních projektů. Prvním z nich byl Iron Man. Film započal budování fenoménu, který dnes známe pod názvem Marvel Cinematic Universe (MCU).

 

Kino položilo solidní základ pro televizi. Lidé se v současnosti hrdinů neumí nabažit a 2 až 3 filmy ročně prostě nestačí. Pod tímto si shrneme, které seriály můžete v současnosti v televizi sledovat. Co je však ještě důležitější, na co se můžete těšit.

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

Marvel 's Agents of S.H.I.E.L.D je prvním pokusem Marvelu prorazit na televizním pískovišti. Momentálně je vysílána druhá série a seriál si drží vysokou sledovanost. V září se určitě dočkáme dalšího pokračování. Děj sleduje agenta Phila Coulson (Clark Gregg) a jeho tým. Po invazi Chitauri v závěru filmu Avengers, je celému světu jasné, že existují formy života i mimo naší planety, bohové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi. Úkolem Coulsonovho týmu je zkoumat tyto osoby a nadpřirozené jevy s cílem ochránit lidstvo. Osobně seriál nesleduji, prvními epizodami mě nezaujal, avšak fanouškovská základna tvrdí, že po SPOILER !!! pádu SHIELDu na konci Captain Amarica: The Winter Soldier KONEC SPOILERU má kvalita neustále stoupající tendenci a úspěšně představuje obecenstvu koncept Inhumans.

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

Marvel 's Agent Carter je stejně jako výše popsaní agenti SHIELDu, seriál z prudukce stanice ABC. Sledujeme v něm osud Peggy Carterové (Hayley Atwell) po skončení 2. světové války. S jejím charakterem jsme se mohli seznámit již ve filmu Captain America: The First Avenger, kde jsme měli možnost vidět jako mimořádně schopná tato žena opravdu je. V úvodu seriálu ji však zastihneme v nezáviděníhodné situaci. Jako žena to ve 40. letech minulého století neměla v mužském kolektivu vůbec jednoduché. Kolegy byla podceňována a byly jí přidělovány hlavně administrativní úkoly. Její přítel, Howard Stark, je však obviněn z vlastizrady. Peggy tak musí podnikat nebezpečné mise na vlastní pěst s cílem očistit jeho jméno. Doposud vyšlo 6 epizod a podle mého názoru má seriál velmi dobře našlápnuto, o druhou sérii se nemusíme strachovat.

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

Daredevil je první z řady připravovaných seriálů Marvelu z produkce streamovací služby Netfilx. Děj je zasazen do New Yorku, konkrétně do jeho části s názvem Hell’s Kitchen. V ní vyrostl i hlavní hrdina, Matt Murdock (Charlie Cox). Na Mattovu tvář se ve snaze zachránit starce před řítícím se autem na silnici vylije neznámá látka, která ho připraví o zrak. Všechny ostatní smysly se mu však několikanásobně zlepšily. Po tom, jak mu místní gangsteři zavraždí otce, který kvůli své hrdosti nepustil boxerský zápas soupeři, se ho ujme Stick. Mattův mentor je také slepý, a proto je ten nejpovolanější k tomu, aby ho naučil využívat své smysly naplno ve svůj prospěch a také bojovat. Mattovi se podaří úspěšně dokončit právnickou školu a založit vlastní firmu. Přes den se tak věnuje boji proti nespravedlnosti v soudní síni, v noci proti ní bojuje v ulicích Hell’s Kitchen.

 

Už z traileru lze vyčíst, že se dočkáme opravdu drsné městské akce s noirovou atmosférou. Tvůrci se očividně nechali inspirovat kultovním komiksem The Man Without a Fear od Franka Millera. Během krátké ukázky se Matt zpovídá knězi, z čehož lze usoudit, že je zachována jeho silná víra a katolická minulost.

 

Fanoušky možná zmátl i černý kostým. V Millerově příběhu ale Daredevil zpočátku ikonický červený kostým, který známe například i z nepovedeného filmového zpracování, neměl. Toho bychom se měli dočkat na konci první 13dílné série, kterou Netflix vypustí celou již 10. dubna.

 

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

A.K.A. Jessica Jones je bývalá superhrdinka vystupující pod přezdívkou Jewel. Své identity se vzdala poté, co byla unesena jedním z nepřátel Daredevila, Purple Manem. Ten převzal kontrolu nad její myslí a změnil ji na svého otroka. Jessica byla nakonec zachráněna Avengerama, ale právě tyto události ji přinutily k zvážení toho, zda chce pokračovat ve své superhrdinské kariéře. Rozhodla se bojovat proti zločinu jinou cestou, stala se soukromou detektivkou. Podle komiksové předlohy byla vystavena radioaktivitě během nehody, při níž zahynuli její rodiče. Vyrůstala v dětském domově, později byla adoptovaná rodinou Jonesova. Díky radioaktivitě je nadlidsky silná a částečně nezranitelná. Je otázkou, kolik si tvůrci vezmou z předlohy, protože se chtějí držet co nejvíce při zemiNa to, že Jessica vznikla jen v roce 2001, zajímavá je i její propojenost s ostatními stabilními charaktery v rámci komiksového univerza - byla spolužačkou Petra Parkera na střední škole, Carol Denvers, později známá jako Captain Marvel je její dobrá přítelkyně nebo existence intimního vztahu s Lukem Cagem. Jessicu si zahraje Krysten Ritter, kterou si určitě pamatujete ze seriálu Breaking Bad jako Jane, přítelkyni Jesseho Pinkmana. Do blíže nespecifikovaného úkolu byla nedávno obsazená herečka Carrie-Ann Moss.

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

Luke Cage byl v mládí členem mnoha Newyorských pouličních gangů, kde se naučil používat své pěsti. Většinu dětství však strávil v dětských domovech. Když vyrostl, uvědomil si, že zločin není tou správnou cestou a rozhodl se najít si regulérní práci. Minulost ho však dohnala, když mu jeho bývalý "kolega" z gangu podstrčil heroin, kvůli čemuž šel Luke sedět. Díky svému násilnému chování a pokusům o útěk se dostal až do nechvalně známého Alkatrazu. Tam si ho jako testovací subjekt pro svůj experiment vybral doktor Noah Burnstein. Experiment se týkal regenerace buněk a v konečném důsledku Lukovi dodal nadlidskou sílu a prakticky neprůstřelnou kůži a umožnil mu uprchnout z vězení. V New Yorku později začal působit jako "Hrdina na pronájem", své schopnosti poskytne tomu, kdo je ochoten zaplatit. Je budoucí láskou Jessicy Jones a v rámci jejího seriálu si jeho postava odbude svou premiéru. Zahraje si ho Mike Colter (The Good Wife, American Horror Story: Coven).

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

Iron Fist, občanským jménem Daniel Rand, je synem Wendella Randa. Wendell v mládí objevil mystické město K'un L'un, objevující se pouze jednou za deset let. Tam zachránil život vládci, Lordu Tuan, který si ho z vděčnosti osvojil za svého syna. Wendell se po deseti letech rozhodl město opustit a odešel domů, do New Yorku. Stal se úspěšným podnikatelem a oženil se s krásnou Heather Duncan, s níž zplodil syna, Daniela. Když má Danny 9 let, jeho otec se rozhodne znovu objevit K'un L'un. Na výpravě však oba jeho rodiče zahynou a Daniel je zachráněn obyvatelům mýtického města. Po tom, jak se setká s novým vládcem jménem Yü-Ti, si ho vezme na starost Lei Kung, aby ho zaučil do tajů mnoha bojových umění. Daniel je přirozený talent a brzy dokáže ovládat své čchi jako nikdo jiný a zdolat o mnoho zkušenější protivníků. Kung se rozhodne zocelit jeho pěsti boucháním do horkého písku a holého kamene. Když měl 19, získal titul Iron Fist po tom, jak se mu podařilo v souboji zdolat draka jménem Shou-Lao the Undying a namočit si pěsti v jeho krvi. Po deseti letech tréninku se vrací do New Yorku, aby pomstil smrt svého otce a převzal po něm zpět společnost nesoucí jeho jméno. Zároveň pomáhá ostatním superhrdinou vymést zločin z ulic Hell 'Kitchen. Herecké obsazení ani přesné datum premiéry v tomto okamžiku nejsou známy.

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

The Defenders bude mini série z produkce Netflix, která spojí osudy Daredevila, Jessicy Jones, Luka Cage a Iron Fista v boji proti zatím blíže nespecifikovanému zloduchovi. Tvůrci tuto skupinu hrdinů s oblibou označují jako pouličních Avenger. Tím narážejí na to, že v jejich zájmu není zachránit celý svět, pouze vyčistit město, ve kterém žijí, od zločinu. "Lidově" jsou tito hrdinové nazváni jako Street Level Heroes.

 

Komiksové seriály #1 - Svět Marvelu

 

Zatím nepojmenovaný TV seriál z vesmíru X-Men je ve vývoji ve studiích FOX. Studio dosud vlastnilo práva pouze na filmové adaptace, ovšem tím, že Marvel se zaměřuje na seriály, které by později mohl zahrnout do filmového světa, jsou pro ně práva na televizní inkarnaci mutantů zbytečné. Podle zatím nepotvrzených zpráv by seriálové zpracování mohlo být založeno na sérii X-Factor. X-Factor Investigations je podle předlohy detektivní kancelář vedená Jamiem Madroxom, jinak známým také jako Multiple Man. Členem týmu byly i postavy jako Cyclops, Mystique nebo Jean Grey, tyto charaktery si v tomto případě bude FOX šetřit pro stříbrné plátno. Hovořilo se však o možném angažování Quicksilver (Evan Peters), takže nám nezbývá, jen držet palce, aby vše vyšlo jak má. Angažování nejrychlejšího muže na světě by ale mohl být problém, protože CGI a práce s jeho schopnostmi by pravděpodobně stála víc, než jakákoliv jiná položka v seznamu pro produkci.

 

 

V budoucnu se máme určitě na co těšit. Doufejme, že tvůrci nadále budou trvat na vysoké kvalitě výsledného materiálu, abychom se my, jako fanoušci, komiksů nepřejedli. Který z již vysílaných seriálů sledujete vy? Na který z oznámených příběhů se těšíte nejvíce?  

 

V dalším díle se můžete těšit na shrnutí televizní tvorby z produkce DC. 

Zdroje:

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
včera v 20:30
Covid-19 způsobuje výrazný pokles inteligence, tvrdí nová studie. Čím horší příznaky, tím větší propad.
včera v 19:20
Vláda od srpna povolí tanec v klubech. Představujeme další vlnu rozvolňování.
včera v 19:05
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dnes populární články
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je…
Katka v 16 letech přišla na to, že ji vzrušuje hraní si na zvířátka. Není to jen sexuálně, lidi petplay vzrušuje i uklidňuje Katka v 16 letech přišla na to, že ji vzrušuje hraní si na zvířátka.…
Billie Eilish se hledá, široké mikiny vyměnila za korzety. Její kariéra má rychlejší spád než Lady Gagy Billie Eilish se hledá, široké mikiny vyměnila za korzety. Její…
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je…
„Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve filmu zachytil, jak řezník brutálně zavraždí vlastní dceru „Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve…
Pořád si myslíš, že novou podlahu doma nezvládneš svépomocně? Známe způsob, jak na to s profesionálním výsledkem Pořád si myslíš, že novou podlahu doma nezvládneš svépomocně? Známe…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít