Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 16. 10. 2019 svátek má Havel, Galina

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Tech - Hardware a audio
6
martin
1. květen 2015, 21:23

Nevyužitá energie se již neztratí, protože přichází nové zařízení od Tesly. Přivítejte Powerwall

Podle Elona Muska je nový produkt cestou k lepší budoucnosti.

martin
1. květen 2015, 21:23
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
6
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Tesla představila nový produkt. Charismatický ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, již během týdne avizoval, že jeho společnost představí něco nového a na internetu se samozřejmě začaly objevovat různé domněnky, o co by asi tak mohlo jít. Během včerejší noci jsme měli tu možnost se to dozvědět.
 


Ne, nešlo o žádnou novou modelovou řadu automobilů. Elon Musk připomínající Steva Jobse vystoupil na pódium a po krátkém úvodu, kterým popsal závislost na fosilních palivech, představil Tesla Powerwall. Jinými slovy baterii, která ukládá sluneční energii a mimo jiné ji lze připevnit na stěnu. „Celá dnešní noc je poháněna bateriemi. Vše, co v tuto noc zažíváte, je uložené sluneční světlo," vysvětlil všem přítomným samotný Musk ohledně toho, co pohání všechna elektrická zařízení kolem něj.

 


Proč by však někdo chtěl mít doma takovou věc na stěně? Musk sice Powerwall přirovnal ke kusu umění, který si můžete připevnit na stěnu, ale i tak by byl bez určité funkcionality pravděpodobně zbytečný.

 

Jde o to, že nejvíce energie používáme ráno a večer, kdy je množství získané energie ze slunce nejmenší. Během dne, když jsme v práci nebo ve škole však energii ze solárních panelů nevyužíváme, a tak se vrací zpět do elektrického oběhu. V případě zvýšené potřeby během večera a noci tuto energii kupujeme ze sítě, jejíž energie je s největší pravděpodobností vyrobená z neobnovitelných zdrojů a kromě toho nás ještě stojí peníze. Powerwall proto ukládá nevyužívanou energii na později, kdy ji potřebujeme nejvíce.
Nevyužitá energie se již neztratí, protože přichází nové zařízení od Tesly. Přivítejte Powerwall

Protože Elon Musk je ve správní radě firmy SolarCity, dáva tento krok ještě větší smysl. Umí si představit budoucnost, kdy k dodaným solárním panelům od SolarCity bude dodávat Powerwall, tedy úložiště nadbytečné energie. Powerwall sa vyrábí v dvou verzích. 10 kWhverze je přizpůsobena pro ukládání přebytečné energie, ale nemá velkou životnost, respektive nižší počet nabíjecích cyklů. Proto je tu ještě 7 kWh verze, která je schopna denního užívání s napětím do 450 V. Jsou dostupné v různých barevných provedeních o velikosti 130 x 86 x 18 cm s hmotností okolo 100 kg. Jsou schopné pracovat jak v interiéru, tak v exteriéru, přičemž pracují opravdu v extrémním teplotním rozsahu od -20 do 43 °C.Je samozřejmé, že jako kterékoliv jiné baterie se dají párovat a je jen na naší preferencí, kolik si jich umístíme do domácnosti.

Pro lepší představu, takový je odběr běžných domácích spotřebičů, čili plně nabitý Powerwall by měl utáhnout tyto spotřebiče po dobu několika dní. A samozřejmě dobít Teslu. Tak jako Tesla může dobít Powerwall.Nevyužitá energie se již neztratí, protože přichází nové zařízení od Tesly. Přivítejte Powerwall

 Obě verze přicházejí s desetiletou zárukou a s cenovkou od 2680 € pro 7 kWh verzi a 3126 € pro 10 kWh.

Ohodnoť článek
0
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější