Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 19. 1. 2021 svátek má Doubravka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport
1
Jakub P.
11. červenec 2015, 15:52

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

Nadějní fotbalisté ukázali, zda patří mezi hráče chaosu nebo kontroly.

Jakub P.
11. červenec 2015, 15:52
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

Úterý 7. července 2015 patřilo netradičnímu fotbalovému turnaji s názvem „BeTheDiffrerence Football Challenge“ pod taktovkou značky adidas. Uskutečnil se v bratislavské Refinery Gallery, která během horkého dne poskytla útočiště pro napínavé fotbalové duely. V turnaji se představilo 16 týmů a hrálo se ve formátu 2:2, přičemž jeden hráč reprezentoval ve hře tzv. chaos (gamechanger) a druhý kontrolu (playmaker). Autorem takového vnímání hráče v moderním fotbale je jeden z nejúspěšnějších trenérů, Pep Guardiola. Turnaj se uskutečnil při příležitosti uvedení nové řady kopaček X15 a ACE 15, které jsou navrženy právě pro ně.

Napětí, očekávání, soupeření a chuť zvítězit. Všechny tyto emoce vládly od příchodu mladých fotbalových talentů na turnaj s názvem adidas BeTheDifference Football Challenge.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

O dobrou atmosféru a podporu hráčů se starali známí fotbalisté Róbert Vittek (ŠK Slovan Bratislava) a Ramón Rodríguez da Silva (AS Trenčín), kteří losováním určili dvojice do prvního kola. V tom na sebe natrefily týmy Martin s Prešovem, Trenčín s Ružomberkem, Dunajská Streda a Dubnica, Senec a Karlova Ves (Bratislava), Slovan a Košice, Senica a Petržalka, Trnava a Nitra, a poslední dvojici tvořila Žilina a Zlaté Moravce.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

Před samotným začátkem turnaje zástupci adidas odprezentovali pravidla a namotivovali hráče prostřednictvím videí, ve kterých světoznámí fotbalisté vysvětlili, co znamená moderní vnímání fotbalu, jak se projevují jednotlivé typy hráčů, a co je důležité na turnaji ukázat. Přesně na tyto detaily se soustředili i Vittek a Rodríguez v roli porotců.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

Turnaj začal slavnostním výkopem Roberta Vitteka a Ramóna Rodrígueze. Hned v prvních kolech se ukázalo, že v turnaji budou platit jiná pravidla než při běžném fotbale a během zápasů, které se hrály v čase 2 x 4 minuty, šlo o každý centimetr hřiště, hráči nešetřili prudkými střelami, taktikou a technicky propracovanými triky. Zajímavostí prvního kola bylo, že Trenčín podlehl Ružomberku o bod navzdory skvělému výkonu, ale Trenčanům chyběla více koncentrace v závěru zápasu. Ve druhém kole na sebe narazily týmy Slovan - Senica, Nitra - Žilina, Martin - Ružomberok a ve čtvrtém duelu se setkala Dunajská Streda se Senicou.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

Přesto, že již bylo vidět začínající únavu na hráčích, nic jim to neubralo z bojovnosti a odhodlanosti ukázat ze sebe to nejlepší, protože každý z nich chtěl vystoupit z davu a předvést se. Výsledkem bylo, že s velkou houževnatostí se do čtvrtfinále probojovaly týmy Martin se Sencem, a ŠK Slovan Bratislava se Žilinou. Před samotným finále všechny potěšila chvíle odpočinku v podobě exhibičních „hlaviček“, které si mohli vyzkoušet mladí fotbalisté s jedním z dvojice porotců. Velkou výzvou byl i krátký zápas, ve kterém mladíci nastoupili se zmíněnými profesionálními fotbalisty, a dostali tak šanci zahrát si po boku zkušených hráčů.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

V očekávaném finále se setkali hráči Martina a ŠK Slovan Bratislava. Dvojice hráčů předvedly nasazení od první minuty, a od začátku byl zápas velmi vyrovnaný. V jeho druhé polovině však hráči ŠK Slovan Bratislava herně předstihli jinak výborné Martinčany a dosáhli více gólů a triků.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

Fyzická kondice, houževnatost a taktika byly hlavní rozhodující faktory, jejichž výsledkem bylo, že Slovan zdolal Martin 9:4. Radost nadaných Slovanistů Tamáse Németha a Daniela Filipa Mašuloviča po závěrečném hvizdu byla zasloužená a spontánní.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

Vítězný tým získal model kopaček X15 a ACE 15 pro novou sezónu a balíček na vybraný zápas Champions League, ve kterém se představí světové hvězdy fotbalu reprezentující jednotlivé typy hráčů. Kromě toho každý z 32 účastníků turnaje také získal outfit z nové adidas kolekce a ceny za jednotlivé soutěže.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

Zajímavostí byla i tzv. Testovací zóna, v jejímž rámci si mohli svou fotbalovou zručnost vyzkoušet všichni návštěvníci turnaje. Rozdělena byla na 3 stanoviště. V prvním z nich se měřila rychlost střely, ve druhém přesnost střely a ve třetím technika hráče. Nejvíce dovedností ukázal Denis Jančo z AS Trenčín, který patří k největším talentům reprezentace do 18 let. Po skončení turnaje zavládla přátelská atmosféra, a každý z hráčů analyzoval jednotlivé herní situace mezi sebou, nebo s profesionálními fotbalisty, se kterými chtěli mít na památku vlastní fotku.

 

Fotbalový turnaj BeTheDifference ovládli mladí talenti

 

Důležité je, že jako samotní hráči, porotci, organizátoři, ale i diváci - všichni se shodli, že vytvořit prostor pro mladé hráče a dát jim možnost předvést se, je nejlepší cestou jak vybudovat hráčské sebevědomí a odhodlání jít za svým fotbalovým snem. Róbert Vittek zhodnotil turnaj následovně: „Celou svou kariéru jsem odehrál v kopačkách adidas a vidím, jak technologie jdou dopředu a proto nemám obavu z toho, kdo bude i nadále stát za těmi nejlepšími“.

Tato akce, kterou uspořádala značka adidas, se ukázalo, že v moderním fotbale se odliší ti, kteří mají svůj styl a dokáží vystoupit z davu, což je i hlavní myšlenka kampaně #BeTheDifference.

Pro více informací navštivte www.adidas.com/bethedifference, facebook.com/adidasfootball nebo sledujte @adidasfootball #BETHEDIFFERENCE na Twitteru a přidejte se do diskuse.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.