Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 13. 7. 2020 svátek má Markéta

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
63
Andrej Verešvársky
Dominik Vetrák
29. listopad 2015, 16:00
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce

Vybrali jsme pro vás nejočekávanější seriály příštího roku. Dostal se do našeho výběru i váš favorit?

Andrej Verešvársky
Dominik Vetrák
29. listopad 2015, 16:00
10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
63
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Podobně jako loni, i tentokrát jsme se rozhodli připravit článek o námi nejočakávenějších seriálech příštího roku. Snažili jsme se vám přinést zcela nové projekty, ale logicky jsme větší pozornost věnovali právě pokračujícím sériím, kterých je požehnaně. Nevešlo se sem mnoho projektů, ale nezoufejte, o vaše nejočekávanější seriály se můžete podělit v komentářích. Ještě předtím, než začneme, vás upozorňuji, že nejde o žebříček, ale o seznam.

 

1. Narcos - druhá série

Vynikající drama pod dohledem zřejmě nejvhodnějšího člověka - režiséra jménem José Padilha - o „narcotraficantes“, tedy obchodnících s drogami a především Pablu Escobarovi, má na rok 2016 naplánovanou druhou sérii, což po otevřeném konci té první dává smysl. Znakem obrovského úspěchu tohoto seriálu, ve kterém sledujeme děj střídavě z pohledu amerických agentů DEA a španělsky-mluvících narkobaronů, byl i fakt, že jen týden po jeho vydání již byla potvrzena druhá série. V ní se kromě Pablita Escobara vrátí i agent Javier Peña, jeho amerického kolegu a vypravěče Stephena Murphyho vystřídá speciální agent CIA Stechner, jehož ztvární Eric Lange. Pokračování hitu z Netflix můžeme očekávat někdy v létě, případně na podzim příštího roku.

 

 

2. Preacher

Preacher je na poli komiksů celkem kultovním dílem, proto je jeho vstup na televizní obrazovky skrz AMC zcela logickým krokem. Jeden komiks z dílny DC však v nedávné době na seriálovém poli pohořel (Constantine), proto je jeho úspěch zatím stále sporným. V roli kazatele s nadpřirozenými schopnostmi se sice objeví talentovaný Dominic Cooper a jeho sidekick, irského upíra, si zahraje Rudy z Misfits, tedy Joe Gilgun, první trailer však příliš mnoho neukázal a na epické momenty si tak budeme muset počkat do poloviny roku 2016. Uvidíme, zda se dočkáme.

 


3. Mr. Robot - druhá série

Co říci k největšímu překvapení tohoto roku? Tedy, alespoň na poli seriálové tvorby. Sam Esmail přišel s příběhem, který se sice víc než jen inspiroval u známé Fincherovky, přetvořil ho však k obrazu svému, častokrát překonávajíc zmiňovaný Klub... Hlavní postava ztvárněná dokonalým Ramim Malekem, která se během první série nejednou ocitla na pokraji psychického zhroucení, nás lehce vtáhla do svého světa hackování. Na druhé sérii se již intenzivně pracuje, přičemž o té první jste si mohli přečíst spoustu zajímavých informací v rozhovoru s tvůrci a herci zde. A mimochodem, Mr. Robot se vrátí. Nečekaně.

 


4. House of Cards - čtvrtá série

Nebudeme si nic nalhávat, třetí série House of Cards je jednoznačně nejslabší, ale stále jde o perfektní televizní show od Netflix, která prostě míří každým rokem stále výš a výš. Poslední série o Franku Underwoodovi dorazí na přelomu zimy a jara příštího roku, no a já nepochybuji, že bude velkolepá. Kruh se uzavře, ale předtím bude muset Frank vyřešit velké množství problémů, s nimiž mu dosud pomáhala jeho manželka. Na dialogy a zákulisní politické hry se prostě nedá netěšit. 

 

10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce


5. Better Call Saul - druhá série

Spin-off Breaking Bad se podařil na výbornou. Místy byl sice natáhnutější a ukecanejší, než první série s Walterem, na druhé straně však vylepšil mnohé jiné aspekty a neuvěřitelně atmosfericky nás zavedl do začátků právníka jménem Jimmy McGill. Viděli jsme mladší verze některých milovaných postav, byli jsme svědky množství zvratů a úžasných momentů, ale všichni i tak netrpělivě čekáme na objevení se Walta či Jesseho. V druhé sérii se tak ale pravděpodobně nestane. Stane se však to, že z Jimmyho se asi definitivně stane Saul.

 

 

6. Game of Thrones - šestá série

Už utekla skutečně dlouhá doba od chvíle, kdy jsme naposled zahlédli naše oblíbené postavy z Her o trůny. Máme však za sebou pět skvělých sérií, množství zábavy i napětí, několik skvělých šokových terapií a pár zatlačených slziček. Kromě množství postav, které zůstaly naživu a o kterých osudu po posledním finále stále není rozhodnuto, se v šesté sérii vrátí i ty, které jsme naposledy viděli ještě v roce 2014 v čtvrtém pokračování seriálu. Představeno nám bude i několik nových charakterů a snad se dočkáme i pár velkolepých momentů. Zajímavostí je, že šestá série je první, která se natáčí i bez knižní předlohy. Tvůrci předběhli autora předlohy George R. R. Martina, a tak byli nuceni adaptovat vlastní autorské scénáře samozřejmě po odsouhlasení spisovatelem. Uvidíme, zda úspěšně.

 

10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce

 

7. Vikingové - čtvrtá série

Podobně jako Frank, ani Ragnar to neměl naposledy nejlehčí. Mírně zakopl, vlastně, zakopával během celé série, ale brilantní finiš všechno vynahradil. Vikingové rozhodně nejsou na takové úrovni jako Hra o trůny, ale mají své kvality, které zaujaly i mě. Pokud však budou chtít příště lepší hodnocení, měli by zapracovat na scénáři a vlastně na všem, co minulou sérii zpomalilo. Kdo by se ale netěšil na Ragnara, jeho ratolesti a krvelačné Vikingy? Čeká nás i bratrovražedný (další) a mnohé jiné souboje, takže se rozhodně v únoru vyplatí věnovat svou pozornost kanálu History.

 


8. Daredevil - druhá série

Jeden z nejlepších seriálů roku a velké překvapení na poli úspěšných komiksových start-upů je bezpochyby Daredevil. Od fantastického obsazení, přes výborný scénář a skvěle napsané postavy, až po temnou atmosféru a precizní, charakteristickou filmařinu. Na prvním seriálovém Daredevilovi je toho skutečně málo, co by se dalo kritizovat. Druhá série nám přinese další dvě postavy ze stránek komiksů, Punishera a Elektru v podání Jona Bernthala resp. Elodie Yung, které jistě zamíchají s dějem a pocity hlavního hrdiny v podání Charlieho Coxe. Nezapomínejme ani na výborného Wilsona Fiska alias Kingpina, Claire Temple v podání Rosario Dawson a dvojici Murdockových pomocníků, Foggyho a Karen. Velitelské otěže přejdou v očekávané druhé sérii z rukou Drewa Goddarda a Stevena S. DeKnighta k dvojici Doug Petrie a Marco Ramirez, kteří se budou mimo jiné téměř jistě snažit připravit co nejlepší půdu pro The Defenders a určitě i propojit s filmovým světem Avengers a seriálovým světem Jessicy Jones, jejíž první (očividně také výborná) série je aktuálně venku. Více o druhé sérii tady. 

 


9. Ash vs Evil Dead - druhá série

První série sympatického homage hororu 80. a 90. let a seriálové pokračování kultovní trilogie Sama Raimiho ještě ani neskončilo, už nyní je však jasné, že půjde o úspěch, alespoň co se zábavnosti díla týká. Bruce Campbell sice zestárl, jeho Ash však dozrál jako vínko. Spolu s upilovanou dvouhlavňovkou a motorovou pilou místo ruky posílá opět nemrtvé do horkého pekla, dělá to však s nešikovnou noblesou, ostrým vtipem a, řekněme si pravdu, pořádně nechutným způsobem. Litry krve a kombinace špatných CGI triků s těmi praktickými jsou však jen třešničkou na dortu tohoto oddechového seriálu, při kterém se více nasmějete, než natřesete strachy. I když atmosféru to má také. O ději vám toho moc říci nedokážeme, jistotou však bude návrat autorského týmu a hlavního protagonisty. Dočkat bychom se toho měli koncem roku 2016.

 


10. Vinyl

Příběh plný sexu, drog a hudebního byznysu se bude totiž odehrávat v New Yorku během sedmdesátých let dvacátého století. Vinyl nám tedy přiblíží období, kdy se začaly na hudební výsluní prodírat konkurenceschopné žánry, jakými jsou například punk, disco či hip-hop. Hlavní postavou bude Richie Finestra (Bobby Cannavale - Ant-Man, Blue Jasmine), uznávaný producent bojující s krizí středního věku, který se nesnaží zachránit pouze svou společnost, ale i svou duši. O scénář se postaral Terence Winter (The Wolf of Wall Street, seriál Boardwalk Empire), který bude zastávat nejen pozici showrunnera seriálu, ale společně s Martinem Scorsesem (Shutter Island, The Departed) a Mickem Jaggerem i roli výkonného producenta. Určitě se máme na co těšit. 

 


Bonus: The Walking Dead

Minulý rok jsme sem Živé mrtvé zařadili, i kvůli tomu, že série neskončila a po konci roku pokračovala. Takhle to ale bude pokračovat snad donekonečna, a tak jsme se rozhodli, že nejznámější seriál o zombících tentokrát zmíníme alespoň v bonusech. Živí mrtví je výrazně kvalitativně slabší, než první série kteréhokoliv seriálu ze seznamu, který jsme viděli. Je plný tupých momentů, nelogického chování postav a mnoha dalších scenáristických průserů. Nicméně, jsou tu skvělí herci, postavy, ke kterým máme již vytvořený vztah a ještě jakžtakž žijící naději, že se seriál dostane ze stereotypní osy příběhu, a to je lákavé pro miliony diváků, včetně nás. 

 

10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce

 

Nevešlo se sem více projektů, doporučovat můžeme i Sneaky Pete, ale pokud se Netflix zadaří, tak i 3. sérii Black Mirror. Po nesporných kvalitách Jessicy Jones se očekává, že se Netflix trefí do černého i s Lukem Cagem. Navíc zde máme množství a množství kvalitních seriálů, které budou příští rok pokračovat, ale i takové, které ještě nemají ohlášené další série (například takový The Knick). Tak, na co se těšíte nejvíc vy?

Ktorý seriál/sériu seriálu očakávaš z nášho zoznamu najviac ty?
Narcos
628 hlasů
Mr. Robot
610 hlasů
Vinyl
112 hlasů
Ash vs. Evil Dead
61 hlasů
The Walking Dead
969 hlasů
Daredevil
260 hlasů
Vikingovia
649 hlasů
Game of Thrones
2477 hlasů
Better Call Saul
185 hlasů
House of Cards
238 hlasů
Preacher
92 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
63
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.