Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 24. 11. 2020 svátek má Emílie

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
3
Miroslav K.
28. prosinec 2015, 12:29
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Legendární filmové scény, které vzešly z improvizace #3

Třetí a závěrečná část průřezu originálních scén a replik, které byste ve scénáři hledali jen těžko.

Miroslav K.
28. prosinec 2015, 12:29
Legendární filmové scény, které vzešly z improvizace #3
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Říká se, že do třetice všeho dobrého, takže na řadu přichází poslední pokračování legendárních scén, které vznikly úplnou náhodou, (ne)šikovností herců či menšími dírami ve scénáři. To vše využili aktéři ve svůj prospěch, díky čemuž vzniklo množství improvizovaných momentů na filmovém plátně, přičemž mnohé z nich se zapsaly do paměti nejednoho fanouška kinematografie. Pokud tě z nějakého důvodu minuly předešlé části, svou chybu máš možnost napravit zde a zde, což je dostatečná motivace k tomu, aby jsi se v komentářích zbytečně neopakoval. Připraveni na poslední šestici filmů?

 

Zoolander (2001)

I když se nás asi více shodne na tom, že Ben Stiller již v současnosti není to, co kdysi býval, v roce 2001 přišel (jako herec, tak i režisér a scénárista) s určitě nadprůměrnou komedií, která byla ve své podstatě absolutní pitomost, avšak vskutku geniální, díky čemuž ji mnoho lidí stále považuje za svou srdcovku. Nahlédli jsme v ní do vod modelingu, ve které svižně plave Derek Zoolander (Stiller) ej kej ej trojnásobný model roku. Jeho život doslova ztroskotá poté, co ho předčí Hansel (Owen Wilson) a on je nucen opět si vydobýt své postavení jedničky. Při takovém množství gagů se ale snadno stalo, že herci zapomněli text a Ben nebyl výjimkou. Ve scéně, kde David Duchovny coby model Prewitt dává obsáhlou odpověď na otázku „Why male models?“ Stiller zapomněl text, tak jen jednoduše zopakoval svou předešlou repliku. A jak to dopadlo se můžeš přesvědčit níže ve videu. Mimochodem, už brzy do kin přijde i pokračování a první trailer si můžeš prohlédnout zde.

 

 

Good Will Hunting (1997)

Fantastické psychologické drama, která se rozhodne vryje do paměti na velmi dlouhou dobu. Před osmnácti lety vytvořilo herecké duo a hlavně dobří přátelé Matt Damon a Ben Affleck (tehdy o Batmanovi mohl pouze snít) fantastický scénář, který ve spojení s kvalitními hereckými výkony vynesl 9 nominací na Oscara, přičemž dvě byly i přeměněny - scénář a herec ve vedlejší úloze. A právě jím byl Robin Williams, který se, stejně jako v jeho mnoha jiných rolích, bravurně zhostil své postavy, což přineslo i improvizovanou příhodu o prdící ženě, během níž se Matt Damon začal tak neuvěřitelně smát, že se musela celá několikrát natáčet znovu . A že byla vtipná i poté prozradí roztřesený obraz, protože kameraman měl očividně také co dělat, aby ji natočil. Co se zajímavostí týče, určitě překvapí, že nabídku režírovat dostal i Jan Svěrák a také fakt, že společnost Mensa, která sdružuje nadprůměrně inteligentní, zvolila nejmoudřejší filmovou postavou v historii právě hlavního hrdinu. Russell Crowe a jeho John Nash z Beautiful Mind skončil až na příčce druhé.

 

 

Being John Malkovich (1999)

Ukázkový surrealistický film, který se dočkal obrovského úspěchu vám představil příběh ztroskotaného loutkaře Craiga (John Cusack), pokoušejícího se nezůstat na okraji společnosti. Získá zaměstnání jako účetní a zamiluje se do sekretářky, která o něj ale nejeví žádný zájem. Tedy až do momentu, kdy ve své pracovně nenajdou vchod do Johna Malkoviche. Takovým způsobem začnou nabízet 15minutové pobyty v Malkovichově kůži, což samozřejmě otevírá kopu úžasných filmových momentů. Jedním z nich je i ten, kdy to John schytá plechovkou do hlavy. Tento moment ale ve scénáři nebyl, šlo o výstřelek opilého komparsisty, který měl zatraceně dobrou mušku.

 

 

The Fugitive (1993)

Nebo Uprchlík, chcete-li. Známý film s Harrisonem Fordem, jehož hlavní hrdina měl všechno, po čem v životě toužil. Když ale jednoho dne najde úspěšný chirurg svou ženu v kaluži krve, vše se obrátí naruby. Její vrah napadne i jeho, ale podaří se mu vyváznout. Když však policistům popisuje celou událost, nejenže vypadá naprosto absurdně, ale ještě se stává i hlavním podezřelým. Shodou okolností se mu podaří uprchnout při převozu z jedné věznice do druhé a začíná hon na kočku a myš, který vede agent FBI Sam Gerhard (Tommy Lee Jones). Když dojde v kanálu k jejich střetu, Fordova postava zahlásí, že svou ženu nezabil. Tommy chtěl ale zdůraznit svůj charakter nekompromisního policisty, takže jeho odpovědí bylo prozaické „I don’t care“.

 

 

Annie Hall (1977)

Neurotický romantik Alvy Singer se zamiluje do vesnického dívky Annie, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Víte, kdo z takového námětu udělá (druhý nejkratší) oscarový film? Přesně tak, Woody Allen. Fantastická romantická komedie, která byla v roce 2008 zařazena Americkým filmovým institutem v kategorii Romantická komedie na druhou příčku. Originální kompozice, na kterou si jednoduše každý z vás musí vyhradit hodinku a půl se ale neobešla bez nečekaných situací. Jednou z nich je i debata kolem krabičky s kokainem. Když si k ní Woody přivoní, kýchne a 3000 dolarovou investici rozptýlí po místnosti. I když možná kýchnutí vypadá jako plánované, ve skutečnosti bylo neočekávané a ve scénáři byste ho hledali marně.

 

 

Jaws (1975)

Náš třídílný seriál o legendárních improvizovaných scénách zakončíme legendárním filmem legendárního režiséra. Spielbergovy Čelisti změnily v mnohém tvář Hollywoodu, vždyť ne nadarmo o nich vzniklo i několik dokumentů a ověšené jsou třemi Oscary. Snímek oslavil letos již 40. narozeniny, ikonická hudba a „realistické“ scény dokáží ještě i dnes v kdekom vyvolat pořádnou hrůzu. Čelistem jsme při jejich kulatých narozeninách věnovali rozsáhlejší článek, takže pokud máš chuť, přečíst si ho můžeš zde. Kdo film viděl, jistě si vzpomene na scénu, ve které herec Roy Scheider zahlásí  „You´re gonna need a bigger boat“.  Herec ale repliku ve scénáři neměl, vypadla z něj přímo na place a všem se líbila natolik, až se dostala do konečného střihu. A konec konců, měl pravdu.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Ohodnoť článek
2
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.