22. dubna 2016 19:20
Ivan J.

Výstavná akcia a ešte krajší gól. Patrick Kane znova dokázal, že to s hokejkou vie

Jastraby z Chicaga si udržali postupovú nádej hlavne vďaka šikovným rukám hráča s číslom 88.

Hráči Chicaga Blackhawks si po piatom dueli štvrťfinálovej série so St. Louis Blues, môžu na chvíľu vydychnúť. Do tohto zápasu vstupovali s hrozbou vyradenia a veľkolepým štýlom sa im ju podarilo odvrátiť. Veľkú zásluhu má na tom hlavný strojca víťazstva Patrick Kane. Na ľade strávil  viac ako 30 minút, čo bolo zároveň najviac zo všetkých útočníkov a na brankára domácich Briana Elliotta vyslal 2 strelecké pokusy. Práve tá druhá strela sa stala rozhodujúcou a ukončila zápas. V 83. minúte sa Američan dostal k puku a vnikol s ním do útočnej tretiny. Predral sa cez obrancov, ale Brian Elliott mu vystavil stopku. Následne vznikla skrumáž pred bránou v ktorej bol namočený aj Richard Pánik. Práve jeho prihrávka sa dostala až ku Patrickovi Kaneovi. Ten si vďaka šikovným rukám vytvoril šancu a upratal puk za domáceho brankára. Jastraby vyhrali 4:3 po predĺžení a minimálne v jednom zápase ich ešte v tejto sezóne uvidíme.

Parádna akcia zakončená gólom sa určite zaradí medzi to najlepšie čo nám tohtoročná sezóna ponúkla.