Úterý 16. 1. 2018 svátek má Ctirad

hledej na refresheru

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

9 různých polotovarů dokáže překvapit ale i zklamat.

7. květen 2017, 17:39
7. květen 2017, 17:39

Na chvíli si odpočineme od obvyklých testovaček v podobě hodnocení restauračních zařízení, respektive jejich kulinářských kvalit a protože ne každý den je neděle, přejdeme k pokrmům, které věříme, že se jednou za čas objeví v jídelníčku nejednoho z čtenářů. A i když nemůžeme mluvit o zážitkové gastronomii, přiznáváme, že někteří dnešní kandidáti obstáli v našem testu více než dobře. Na konci článku můžete hlasovat za vašeho kandidáta, případně nám doporučit jiného mraženého oblíbence. Připomínáme, že v článku je prezentován subjektivní-objektivní názor dvou testujících. Doufáme, že se s námi co možná nejvíce ztotožníte. Při výběru jsme se snažili vsadit na zlatou klasiku a téměř všechny pizzy jsme vybírali v nejběžnější kombinaci - sýr, šunka, žampiony, vyjímaje některé s přídavkem salámu, papriky či cibule. Ceny jsou víceméně orientační a mohou se lišit v závislosti na konkrétním obchodním řetězci a momentálně probíhajících akcí.

Guseppe Ham & Mushroom (Dr. Oetker)

Ingredience: 10 % sýr (eidam, mozzarella), 8 % šunka, 7 % žampiony, červená cibule

Gramáž, kalorie, cena: 425g, 221 kcal/100g, 44,90 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Tak, jak je na samotné krabici uváděno, těsto je křupavé zvenku a jemné uvnitř. Něco mezi klasickou tenkou pizzou a americkou verzí „koláče“, ale v provedení od Dr. Oetkera s tím nemáme žádný problém.
 
Ingredience: Rajský protlak je dost výrazný s typickou „mraženou“ chutí. Šunka a žampiony chutnají dobře, cibule nám připadá víceméně zbytečná. Už z fotografie lze vidět, že suroviny si udržují čerstvý vzhled a pokrývají značnou část těsta.
 
Celkový dojem: Jemná a křupavá zároveň. Mírně koláčovitá, ale na rozdíl od běžných Ristorante při stejné ceně zasytí o něco více. Atraktivní vůni jednoznačně vytváří kombinace bazalky a kvalitnějších surovin, z nichž však cibule může někoho odradit od koupě. Na druhou stranu, není natolik výrazná, aby vám začala překážet nebo způsobila nechtěnou aroma dechu. Pokud jste zaměření výhradně na tenké těsto, doporučovali bychom vám sáhnout po některé alternativě níže.

★★★★☆

Americana Pizza, šunka mozzarella (Don Peppe)

Ingredience: 9,7 % sýr (mozzarella), 8,8 % šunka, 3,1 % paprika 

Gramáž, kalorie, cena: 565g, 208 kcal/100g, 65 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Pokud jste nenáviděli silné těsto už během obědů ve školních jídelnách, americkou Don Peppe si zřejmě neoblíbíte. Připomíná nám totiž horší moučník a sice je nám jasné, že silné těsto je nedílným základním rysem jídla zpoza „velké louže“, patřičně k němu by měly být přizpůsobeny i použité suroviny.
 
Ingredience: Rajčatový základ se nám jeví jako nějaký druh kečupu a ze všech chutí nejvíce proráží právě tato spolu s paprikou, přičemž šunku a sýr sice vidíme na talíři, ale téměř vůbec necítíme v ústech, což je velká škoda. Koření se na rozdíl od rovnoměrného nanesení objevuje ve slepených hromádkách a vzhledem k těmto přešlapům nemáme z jezení moc dobrý pocit. Ještě že nás paní učitelka nenutí dojíst ji celou.
 
Celkový dojem: Pokud jste opravdu hladoví a nemáte nic proti paprice a silnému těstu, je Americana Pizza skvělou volbou, totiž za něco málo přes 60 korun dostanete více než půlkilový pokrm, který vás jednoznačně zasytí. V opačném případě sáhněte po jiných výrobcích českého Don Peppe.

★★☆☆☆

 

Ristorante Pizza Speciale Edizione (Dr. Oetker)

Ingredience: 14 % sýr (eidam, mozzarella), 6 % šunka, 6 % žampiony, 3 % salám

Gramáž, kalorie, cena: 325g, 234 kcal/100g, 44,90 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Tenké, patřičně křupavé (podle času stráveného v troubě), přesně takové, jak bychom očekávali od tohoto mraženého pokrmu. Přestože jsme pekli ve stanoveném čase, kraje se nám trochu připekly, a tedy možná bychom doporučovali o minutku-dvě méně než uvádí výrobce.
 
Ingredience: Už po prvním zakousnutí se dostavila skvělá chuť rajčatového základu, šunky, sýru a také nesmíme zapomenout na občasné kolečko salámu. Ta může někomu připadat jemně pikantní, ale my bychom řekli, že téměř vůbec. Lahodná chuť se táhne až po závěr trojúhelníku, a tedy tato pizza rozhodně netrpí vyschlými okraji bez přísad.
 
Celkový dojem: Z prvních tří testovaných nám přijde Ristorante jako vůbec nejlepší. Kvalitní přísady nás nutí při nejbližším nákupu vyzkoušet její další druhy bez jakýchkoli obav. Pokuste se vysledovat akční nabídky, během nichž ji bez problémů koupíte i za 45 korun a hurá do obchodu. Dr. Oetker ví, co dělá.

★★★★☆

 

Casa di Mama, prosciutto Funghi (Dr. Oetker)

Ingredience: 9,6 % sýr (mozzarella, eidam), 7,2 % šunka, 7,2 % žampiony, bazalka 

Gramáž, kalorie, cena: 405g, 190 kcal/100g, 79,90 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Casa di Mama nás okouzlila více než kterákoli jiná. Ze všech pizz máme na talíři vůbec nejtenčí těsto, jaké můžete v rámci mražených polotovarů najít. Pizza se alespoň částečně podobá té z italských restaurací a za jediné mínus považujeme příliš velké a silné okraje, které omezují „centrum dění“ na kruh s až příliš malým průměrem. Výrobce uvádí, že použitím speciální technologie zmrazování nemusí být těsto předpečené, co se viditelně odrazí na kvalitě.
 
Ingredience: Nejvíce vyniká chutná kombinace rajčatového základu, sýru a občasných žampionů. Jistý náznak šunky pršut tady je, možná bychom si ji však představovali o něco kvalitnější. Její chuť se v ústech až příliš rychle a snadno ztratí.
 
Celkový dojem: Je jasné, že Dr.Oetker dominuje na trhu a v rámci možností nabízí dostatečně tenkou a zajímavou pizzu s o něco vyšší cenou a faktem, že jistou část tvoří částečně nezáživné a suché okraje. Na její gro ale nedáme dopustit a Casa di Mama hodnotíme jako jednu z nejchutnějších, ne-li vůbec nejchutnější mraženou pizzu na trhu. Doporučujeme vyzkoušet.

★★★★★

 

Trattoria Alfredo Deliziosa Prosciutto (Lidl)

Ingredience: 14 % sýr (7 % mozzarella, 7 % eidam), 14,2 % dušená šunka

Gramáž, kalorie, cena: 330g, 204 kcal/100g, 40 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Konzistentně tenké těsto napříč celou pizzou v kombinaci s použitým kouřovým aroma dodávají dojem, že byla předpečena v kamenné peci, což bohužel nemůžeme potvrdit, protože kromě obrázku pece to výrobce nikde na obalu neuvádí. Na rozdíl od Oetkera se vám dostává odlišná chuť a pokud ji necháte na plechu o něco déle, okraje nabudou na značné křupavosti. Decentně zapečený sýr na okrajích hodnotíme kladně.
 
Ingredience: Na krabici je uváděn 22% podíl drcených rajčat a se složením nelze nesouhlasit, což je jen a jen dobře. Žádná vrstva kečupu, ale jen skutečná chuť rajčat je věc, kterou dokáže ocenit snad každý. Větší kousky šunky doprovázené sýrem až k samotnému okraji jsou jen další plus.
 
Celkový dojem: Ve srovnání s předchozí čtyřkou můžeme prohlásit, že Alfredo si v rámci chutí jde svou cestou a že se vůbec nevydala špatným směrem. V cenové kategorii do 40 korun nemáte co ztratit, ale i zde si je z čeho vybírat jak uvidíte už o pár řádků níže.

 ★★★½☆

 

Tesco italian style HAM (Tesco)

Ingredience: 14 % mozzarella, 10 % šunkový salám, 4 % červená paprika

Gramáž, kalorie, cena: 320g, 230 kcal/100g, 51,90 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Je skutečně cítit, že pizza byla předpečena v kamenné peci, avšak na náš vkus je možná až příliš tvrdá, přičemž jsme opět neprošvihli stanovený čas pečení. Když ji však ponecháte v troubě o něco méně, získáte kvalitní a chutný základ.
 
Ingredience: Opět musíme zkritizovat přidanou papriku, která se na pizze nachází zřejmě jen z toho důvodu, aby bylo jídlo chuťově o něco výraznější. Rajčatový základ v podobě přetlaku lomeno lepšího kečupu se nám příliš nezamlouvá a výběr šunky také ne. Ne že by nebyla dostatečně pronikavá, avšak vůbec se nám zde nehodí (spíše do obloženého rohlíku) a zřejmě bychom sáhli po pršutu od konkurence. Co však vyniká jsou kusy mozzarelly a vůbec bychom Tescu neměli za zlé, kdyby na pizze ponechalo ze všech ingrediencí jen sýr.
 
Celkový dojem: Dobré křupavé těsto doprovázené bezproblémovým sýrem. Zbytek je již na vašem subjektivním uvážení, ale na nás kombinace obyčejná šunka a zvýrazňovač chutě v podobě papriky příliš nezapůsobil. Při dalším nákupu bychom se spíše rozhlíželi po Tesco verzi Margherity.

★★★☆☆

 

Buitoni La Pizzeria Prosciutto (Nestlé)

Ingredience: 15 % mozzarella, 9 % vařená šunka, 3 % paprika

Gramáž, kalorie, cena: 320g, 217 kcal/100g, 65 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Ne zrovna nejtenčímu, ale zato dostatečně jemnému, k závěru mírně křupavému těstu nemáme moc co vyčítat. K mražené pizze se hodí dobře, jeho chuť je však typická pro tyto polotovary a zřejmě bychom se více těšili z „podnosu“ od jiných výrobců. Do jisté míry nám připomínalo staré známé fornetti.
 
Ingredience: Použité Prosciutto musíme vychválit, z testovaných nám připadalo jako vůbec nejlepší. Jeho slanou a šťavnatou chuť bychom si však chtěli užít o něco více, než ve zmíněných 9 %. Rajčatový základ byl opět výborný a žádný pocit levného kečupu, respektive přetlaku, jsme neměli. Jediná chybička krásy. 13 % krájených rajčat je málo. Proč s nimi tolik šetřit, když jsou hlavním rysem celého pokrmu. Paprika kupodivu vůbec nepřekážela, asi z důvodu, že se s ní nepokoušeli zakrýt jiné, nevýrazné a nezajímavé součásti. Opravdu poctivé složení přísad.
 
Celkový dojem: Jemné těsto, skvělé ingredience. Nejvíce se nám však stýská po touze za jejich větším výskytem. Pizzu od Nestlé doporučujeme vyzkoušet.

 ★★★½☆

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

Stone Baked Pizza Speciale (K Classic)

Ingredience: 14,3 % eidam, 7,7 % salám, 4,3 % žampiony, 3% feferonkový salám, 2,3 % vařená šunka

Gramáž, kalorie, cena: 350g, 242 kcal/100g, 40 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Ani příliš silné, ani příliš tenké, myslíme, že Kaufland trefil tu správnou míru. Až k samotnému okraji je perfektně jemné a z pizzy cítit, že byla předpečena v kamenné peci. Okraje jsou o něco tvrdší, ale jemné chroupání k závěru trojúhelníku už tak nějak patří k mraženým pizzám (čest výjimkám).
 
Ingredience: První zakousnutí, stejně jako i ty další, nás příjemně překvapilo. Vyvážená chuť všech surovin včetně šťavnatého sýru, výrazného rajčatového základu reprezentujícího se jemně drcenými rajčaty doplněného o jemně pikantní salám. Žampionů bychom však ocenili o něco více a vařená šunka se sice objevila pouze zřídka, ale její výběr není zrovna nejšťastnější.
 
Celkový dojem: Za méně než 40 korun přijme váš žaludek obstojný pokrm Předpečený v kamenné peci s dobrým těstem a přísadami, kterým nemáme téměř vůbec co vytknout. Navíc, obchodní řetězec nabízí velké množství druhů, takže si každý přijde na to své.

★★★★☆

 

Passionata Clasica Pizza Prosciutto

Ingredience: 6 % vepřová šunka, mozzarella/gouda, žampiony

Gramáž, kalorie, cena: 300g, 201 kcal/100g 201 30 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Ačkoliv jemné, tak víceméně fádní, mdlé, žádné. Nemáme k němu více co říct.
 
Ingredience: Kromě sladkého kečupu připomínajícího levnější pizza rohlíky a špatného sýru si tu toho moc neužijete. Občas se objeví nějaký ten kousek špatné šunky a ani ta paprika, která by zde zřejmě měla hrát roli zvýrazňování jinak fádního pocitu z jídla, byla mizerná.
 
Celkový dojem: Věděli jsme to a přece jsme to zkusili. Passionata vyhrává titul nejhorší mražené pizzy našeho žebříčku a určitě vám ji nedoporučujeme kupovat. Pokud máme být upřímní, její chuti dokáže potažmo konkurovat pizza rohlík z pekáren obchodních řetězců.

★☆☆☆☆

 

BONUS: Selection Slanina & smažená cibulka (Don Peppe)

Ingredience: 17 % slanina, 14,6 % smetanová omáčka, 4,8 % červená cibule, 3,6 % vypražená cibule

Gramáž, kalorie, cena: 410g, 260 kcal/100g, 50 Kč

I mražená pizza dokáže rozpálit naše chuťové pohárky! Otestovali jsme 10 druhů a toto jsou výsledky

 

Těsto: Ne příliš měkké, občasně křupavé. Ve srovnání s předchozími dobrotami by zřejmě neobstálo. Také máme pocit, že celý čas žvýkáme jen a pouze těsto s minimálním náznakem čehokoliv jiného.
 
Ingredience: Smetanový základ jako zajímavá změna bychom tolerovali jedině v případě hrubšího nátěru. Slaninka a cibulka jsou stejně nevýrazné. Podle fotografie se zdá, že je toho na pizze skutečně hojně, ale chuťové pohárky o tom nejsou zcela přesvědčeny.
 
Celkový dojem: Na závěr jsme se rozhodli tak trochu zaexperimentovat a okořenit náš test něčím nevšednějším, vymykajícím se zbytku. Pizza jako taková není až tak špatná, akorát působí dost suše. Je možné, že to bylo způsobeno blížícím se datem spotřeby a faktem, že se nám některé kousky slaniny přismahly navzdory nejkratší možnému doporučenému času pečení. Pokud vás kombinace smetana/slanina zaujala, vyzkoušejte ji a utvořte si názor sami.

★★½☆☆

 

 

Zobrazit galerii 9 galeria
Ktorá pizzuška vám imponuje najviac?
Guseppe Ham & Mushroom (Dr. Oetker)
496 hlasů
Americana Pizza, šunka mozzarella (Don Peppe)
61 hlasů
Ristorante Pizza Speciale Edizione (Dr. Oetker)
1817 hlasů
Casa di Mama, prosciutto Funghi (Dr. Oetker)
1517 hlasů
Trattoria Alfredo Deliziosa Prosciutto (Lidl)
275 hlasů
Tesco italian style HAM (Tesco)
81 hlasů
Buitoni La Pizzeria Prosciutto (Nestlé)
78 hlasů
Stone Baked Pizza Speciale (K Classic)
257 hlasů
Passionata Clasica Pizza Prosciutto
70 hlasů
BONUS: Selection Slanina & smažená cibulka (Don Peppe)
143 hlasů
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 21 komentářů
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
21 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Nippie7. květen 2017, 20:20

študenti toto bezpochyby ocenia :D

106 Odpovědět · Nahlásit
avatar
DonCorleone7. květen 2017, 20:42

prave som to chcel napisat, konecne uzitocny clanok

44 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Yuck fou7. květen 2017, 21:05

chcelo by to test kondomov nabuduce

81 Odpovědět · Nahlásit
Jozef Malovec7. květen 2017, 21:00

Casa di Mama a Ristorante asi najlepšie.V Kauflande sa v akcii dajú kúpiť aj za ovela menej,ako je uvádzané v článku.Často si dávame ako rýchlovku,ak sa nám nechce variť,ked prídeme z roboty domov

23 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ZIDOPAKABRA9. květen 2017, 0:32

Poprosím do budúcnosti recenziu na vifonky.

14 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ska-man858. květen 2017, 9:12

Takto hotovou si nekupujem.v mistni pekarne si berem korpusy a ty hodime na mrazak.jak je chut,vytahnem,nahazem dobroty a za 20min mame vybornou pizzu ;-) Korpusy delaj vyborny,neni spatny se poptat v okoli jestli nahodou v nejaky maly pekarne nedelaj a vyzkouset :-) Rozdil je obrovsky :-)

7 Odpovědět · Nahlásit
Tomazo Fajnsmeker7. květen 2017, 21:52

ristorante na kila ked je v akcii... inak bolonska z lidla bola top z krabicoviek len ju uz nemavaju

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tortilla9. květen 2017, 15:05

nabudúce poprosím o test tuniakov v konzerve :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Moni27. listopad 2017, 20:37

Pre mňa Ristorante je úplne topka idealne ked si ju ešte sama niečím dorobím..majú ich často v akcii minule som videla v Kaufe a teraz v Bille https://www.letakomat.sk/billa/aktualny-letak-od-stredy-29-11-2017/?page=2 myslím že za tú cenu sa fakt oplatí :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lynch10. červenec 2017, 15:11

Ja osobne mrazenu pizzu este vylepsujem extra davkou domaceho paradajkoveho pretlaku, sunkou, syrom (eidam, niva, mozzarela... co je po ruke), oreganom a chili a vysledok je velmi dobry. Dobru mrazenu pizzu bez vylepsenia som este nejedol.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
jjake8. květen 2017, 21:42

ta posledna mi pripomina wannabe Flammkuchen, tu z testu som nemal, ale porovnatelne by bolo toto: https://img.rewe-static.de/1369947/20242101_digital-image.png a to bolo fajn , ale urcite vyskusam aj tu testovu

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
paddington7. květen 2017, 21:09

Mne tie mrazene začali viac chutit ako tie z pizzerky :D

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Soff8. květen 2017, 18:14

mne nahodou tiez (ale iba) Ristorante pizza chuti viac ako klasicka v pizzerii

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Giuseppe7. květen 2017, 21:37

navštevuješ zlú pizzeriu

85 Odpovědět · Nahlásit
avatar
mmnjmu7. květen 2017, 21:58

Skuste to este raz ale bez toho, ze budete vidiet od akej znacky ktora pizza pochadza

-12 Odpovědět · Nahlásit
avatar
muhehe7. květen 2017, 18:09

Odpad!!! Sama umelina. Radsej si kupte pasteky

-61 Odpovědět · Nahlásit
avatar
-_-7. květen 2017, 19:13

Mrazená pizza, to už musíte byť riadne zúfalí, keď sa uchýlite k takému riešeniu, obdivujem autora, že ich ochutnal toľko.. fuj.. :D -_-

-90 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tralabuli8. květen 2017, 17:43

nehraj sa na panka nahodou fakt niektore mrazene pizze su lepsie ako z pizzerky slabsej ty bryndziačik smradlavy rozmaznany

23 Odpovědět · Nahlásit
avatar
-_-9. květen 2017, 0:17

Tak sa nakrm, moj... papaj... papaj... a utri sa potom, nech nie si zakickaný :-*
Bryndziačik... aké poetické... lol -__-

-10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tralabuli23. květen 2017, 21:38

ty si presne ten typ debilka tzv. odbornika, ktoremu kebyze zaviazem oci dam kaufland pizzu a modru frankovku a poviem ze zerie pravu taliansku pizzu z vychytenej pizzerky a flasu savignonu za 500€ tak by sa oblizoval jak psicek

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
-_-2. červen 2017, 21:51

a ty si iný znalec, keď takto vieš odhadnúť ľudí cez komentár... o krásnej slušnej komunikácii ani nehovorím, pretože tvoj jediný argument je, že ostatní sú k...ti, lebo ani nevieš sformulovať slušnú vetu v diskusii... čo na tom je, že mi nechutí mrazená pizza, veď ty si ju papkaj, zakazujem ti? Nie. Vína rozoznávam v pohode, no pri tebe si nie som istý či by si vôbec rozoznal ovocie z ktorého by ten bol lacný sajrajt z Kampflandu vyrobený, ktorý by si si nalial do pohára, keď papáš mrazenú pizzu, tak sa silne zaujímaš o prvotriednu gastronómiu pravdepodobne...
A teraz poď a zase mi ponadávaj ako hrdina spoza monitoru, ktorý ani nevylezie von, lebo by si stratil argumenty -_- trapko...

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa