Úterý 24. 10. 2017 svátek má Nina

hledej na refresheru

Zajímavosti

Jak zjistíš, kdo tě nejvíc stalkuje na Instagramu? Aplikace k tomu využívá speciální algoritmus

Instagram Story ti poví o aktivitě tvých kamarádů mnohem více, než sis možná dosud myslel.

11. říjen 2017, 21:06
zdroj: pexels.com
11. říjen 2017, 21:06

Instagram spustil funkci My Story v srpnu 2016, a tak firmě ve vlastnictví Facebooku neustále roste popularita, většinou na úkor Snapchatu. Na začátku roku 2017 Instagram Stories předběhlo Snapchat z hlediska počtu uživatelů. Jedním z prvních rozdílů mezi dvěma aplikacemi byl, že Instagram využívá jakýsi algoritmický žebříček.

 

Zatímco v červnu 2016 využíval Instagram chronologický algoritmický model, dnes je pořadí příběhů v horní části aplikace založené na údajích z Instagramu a Facebooku. Znamená to, že Instagram třídí uživatele a obsah na základě toho, jak využíváš Instagram a jak ostatní navštěvují a pracují s tvým profilem. Existují však dvě možnosti, jak Instagram upřednostňuje My Stories v tvém profilu.

 

Jak zjistíš, kdo tě nejvíc stalkuje na Instagramu? Aplikace k tomu využívá speciální algoritmus

 

Pokud přidáš nové My Story, pořadí uživatelů je seřazeno na základě toho, kdo si příběh prohlédl jako první. Pokud zhlédne tvé My Story více než 50 lidí, aplikace vytvoří nový seznam, kde se první člověk, který zhlédl tvůj příběh, dostane na konec seznamu a pořadí pokračuje v obráceném chronologickém pořadí.

 

Poté, co tvůj příběh dosáhl více než 50 zhlédnutí, několik testů a online zdroje ukazují, že je  pořadí uživatelů sestaveno na základě aktivity daného uživatele s tvým účtem. Reálně to znamená, že kdo nejvíce navštěvuje tvůj profil, nejvíce lajkuje a komentuje tvé příspěvky, bude na prvních místech v My Story i v horní části Instagramu. Takovým způsobem dokážeš zjistit, kdo tvůj profil nejvíce stalkuje.

 

Paige Thelen, pracovník komunikačního týmu Instagramu, k zajímavosti poznamenal: „Jde o podobný systém jako v případě feedu, příběhy jsou seřazeny na základě toho, co uživatele pravděpodobně bude nejvíce zajímat. Pořadí určuje několik signálů – pravděpodobnost zájmu o obsah, časový horizont a taktéž samotný vztah k dané osobě. Tato technologie je poháněna inteligentním strojem, který umí adaptivní příběhy měnit podle chování uživatele.“

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 6 komentářů
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
6 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
topkek12312. říjen 2017, 14:19

takže moj profil najviac stalkuje Kylie Jenner ked ju mam stale prvu hore v storkách :-)

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
DopestBoyEver13. říjen 2017, 13:03

Kravina, je to presne naopak. Lide na instastory jsou serazeni tak, ktere podle systemu nejvic zajimaji tebe (ktere nejcasteji navstevujes, likujes a projizdis.)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
blebleble12. říjen 2017, 17:48

Takže podľa poradia instastory viem kto ma najviac sleduje ?

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi12. říjen 2017, 9:02

A Instagram a FB stalkuje všetkých a nikto si to nechce priznať :D

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bananovykolac12. říjen 2017, 13:11

Prizná si to každý trochu rozumnejší človek. Ide skôr o to, že dnes ťa "stalkuje" takmer každý web a deje sa niečo? Ubližuje ti to nejako? (rečnícka otázka, nemyslím priamo teba). Čiže buď ľudia vedia a je im to vlastne jedno, alebo vedia a aj im je to nepríjemné, ale tak čo spravia. :) Ak samozrejme nepočítam zrušenie profilov atď.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi12. říjen 2017, 22:03

ako to mylsis ze neratas zrusenie profilov? ze si uchovavaju tie profily? tak neprijemne, tak sami vedia co tam davaju :D

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější