Úterý 24. 10. 2017 svátek má Nina

hledej na refresheru

Zajímavosti

Evropská centrální banka chystá regulaci kryptoměn. Bitcoin by tak mohl výrazně oslabit

Elektronická platidla nemají v Evropě dosud žádné regulace a často je podvodníci využívají k nezákonným transakcím.

11. říjen 2017, 11:58
zdroj: pexels.com
11. říjen 2017, 11:58

Mezi nejznámější kryptoměny patří jednoznačně Bitcoin a v tomto roce zaznamenává obrovské zisky. I když nedávno hodnota Bitcoinu klesla, od začátku roku 2017 je Bitcoin v zisku již více než 350 %. Podle odborníků začíná připomínat klasickou bublinu, kterých bylo v minulosti již několik.

 

Poté, co Čína a Jižní Korea zakázala vydávat nové virtuální měny na konci léta, ani Evropa nezaostává a snaží se vytvořit opatření v rámci velkého šílenství kryptoměn. Do boje proti elektronickým penězům se rozhodla vstoupit i Evropská centrální banka (ECB). Podobná situace se dala každou chvíli čekat, protože virtuální měny jsou podle více odborníků vhodným cílem spekulantů a potřebují oficiální regulace a pravidla. V Evropě totiž kryptoměny neměly dosud vytvořená žádná omezení. Financování přes kryptoměny tak mohou využívat i podvodníci nebo teroristé a po nedávných teroristických útocích se vlády po celém světě rozhodly začít bojovat proti nekalým praktikám v oblasti kryptoměn.

 

Evropská centrální banka chystá regulaci kryptoměn. Bitcoin by tak mohl výrazně oslabit

 

Diskutujeme v Evropské centrální bance o zavedení konkrétních právních omezení v oblasti kryptoměn, protože je humbuk kolem nich nebezpečný,“ uvedl pro rakouský Trend jeden z nejvyšších bankéřů ECB a guvernér rakouské centrální banky Ewald Nowotny. Britský Úřad pro kontrolu nad finančními trhy už stihl varovat veřejnost před nákupem nových elektronických peněz. „Investoři mohou přijít o všechno,“ vysvětloval ve zprávě zmíněný úřad. Tři týdny nato bankéř Nowotny oznámil připravovanou regulaci v rámci kryptoměn.

 

Počet kryptoměn na trhu neustále roste a pouze za letošní jaro přibylo kolem 70 nových digitálních jmen. Pouze vydáním vlastní kryptoměny na globálním trhu obchodníci od investorů podle nejnovějších statistik portálu Coindesk získali kolem 1,25 miliardy dolarů. Je stále náročnější vytvořit si přehled, která z kryptoměn je důvěryhodná a vyplatí se do ní investovat, ale koncem minulého týdne hodnota trhu s virtuálními platidly překonala 148 miliard amerických dolarů. Pro srovnání se od počátku tohoto roku hodnota trhu zdvojnásobila.

 

Evropská centrální banka chystá regulaci kryptoměn. Bitcoin by tak mohl výrazně oslabit

 

Problém podle odborníků způsobuje fakt, že často nemusí být jasné, kdo vlastně za kryptoměnou stojí. Transakce kryptoměn lze zrealizovat i mimo eurozónu pomocí daňových rájů a tam by evropský regulátor neměl dosah a kompetence. Efekty regulace by byly ve srovnání s jinými finančními světy řádově nižší. Jedna z možností je omezení výměny virtuálních měn za oficiální národní platidlo. „Takový zásah by byl ale příliš silný,“ říká partner finanční společnosti Red Eggs, Jan Lamser. V současnosti se řada států po celém světě snaží bouřlivě prosadit omezení trhu virtuální měny. Asijské ekonomiky prošetřují různé případy regulátorů kryptoměn ve Švýcarsku a upozornění na extrémní rizikovost investic do elektronických platidel vydal i americký úřad pro dohled nad kapitálovými trhy.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 10 komentářů
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
10 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
vrso211. říjen 2017, 14:11

1, aj najväčšia banka ma vlastnú kruptomenu zCash takze dosť pochybujem
2, zakázať sa to nedá nakoľko sa jedna o virtuálne peniaze a miesto bánk je P2P
3, na trhu je už vyše 20 debetných kariet kde môžete platiť v regulárnych obchodoch
4, áno, cena zase spadne, tomu ozaj verím

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi11. říjen 2017, 21:22

p2p podobne to funguje ako torrent?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Andrej Cibík12. říjen 2017, 8:22

Skúste čerpať z lepších zdrojov. Toto je odpad.

"Potom, čo Čína a Južná Kórea zakázala vydávať nové virtuálne meny "
Po tejto hlúposti mám chuť prestať čítať. Autor nevie elementárne vlastnosti kryptomien. Žiaden štát zatial kryptomeny nevydáva.

"Financovanie cez kryptomeny tak môžu využívať aj podvodníci alebo teroristi" - tak ako aj euro.
Príklad: Najväčší podvodníci, centrálne banky, manipulujú s cenou eura.

"Investori môžu prísť o všetko," - no shit sherlock. A nebo je modré.

"Problém podľa odborníkom spôsobuje fakt, že často nemusí byť jasné, kto vlastne za kryptomenami stojí." - Jediná ako tak pravdivá a rozumná informácia.

Problém nie su kryptomeny, problém sú podvodníci a zlodeji. Tak ako žiadneho byrokrata nenapadne zakazovať euro, ak sa objaví podvodník alebo kriminálnik čo ho využíva, tak by to malo platiť aj pri kryptomenách.
Autor zabudol napísať, že centrálna banka je silne zaujatá, pretože prichádza o kontrolu. Ľudia opúšťajú ich systém pretože vidia, že to ide inak - lepšie.

Uvidíme ešte veľa vlád a centrálnych bánk, ktoré prichádzajú o moc a preto lobujú proti krytomenám. .... lebo im tečie do topánok.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
zikky12. říjen 2017, 10:45

Díky!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
John Miami12. říjen 2017, 7:58

Amatérsky až s bulvárním nádechem napsaný článek.
"často je podvodníci využívají k nezákonným transakcím." - Odhaduje se že absolutně minimální množství transakcí je využito k nelegálním činnostem.
Ano lze očekávat, že cena BTC pude dolu, ale s další ekonomickou krizí do 2 let nám btc a altcoiny vyrostou způsobem, že Vám to utrhne zadky.

Příště nechte článek napsat někoho, kdo dané problematice rozumí. Tohle je ctrl+c ctrl+v úroveň základní školy.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
cryptomag12. říjen 2017, 12:04

+1, proto platoforma CryptoSvět http://cryptosvet.cz/ má mezi svymi členy jen uspesne investory a experty :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
cryptomag12. říjen 2017, 12:03

http://cryptosvet.cz/ pro ty, co nevěří bludům :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tenčovaspochováá12. říjen 2017, 9:44

bitcoin celkovo krypto je bublina, ja viem že to nechcete počuť ale je to tak, samozrejme praskne a pôjdú dole, ostanú víťazi ale viac bude porazených tak ako pri dot.com bubline na prelome milénia, z jednej strany si to možno viac želám pretože som zmeškal vlak a už je príliš rizikové do neho naskočiť, ale jednoduche je to fakt, praskne padne jediné čo by som odporúčal nakupovať je ether, jediný má business model a potenciál, ináč zvyšok je len scam

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
cryptomag12. říjen 2017, 12:03

http://cryptosvet.cz/ mrkněte, třeba změníte nazor :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
zikky12. říjen 2017, 10:46

Nebude trvat dlouho a i masy lidí pochopí, že ETH je technologicky několik levelů výš.

1 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější