Pátek 27. 4. 2018 svátek má Jaroslav

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Pixabay

Stačila jediná fotka uprchlíka, jak hledí přes okno do fitka, a majitelé se rozhodli pro velké gesto. Syřan dostal celoživotní permanentku

To, co se rozhodli udělat majitelé fitness centra, je jasným gestem lidskosti.

11. leden 2018, 16:43

To, co se rozhodli udělat majitelé fitness centra, je jasným gestem lidskosti.

Mohammed Khaled je 12letý syrský uprchlík žijící v Turecku. Podobně jako miliony dalších Syřanů, i on utekl za hranice rodné země. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky se právě v Turecku nachází obrovské množství registrovaných syrských uprchlíků, kolem 3,3 milionu. Mohammed je jedním z nich.

 

Chlapec si i přes svůj mladý věk vydělává peníze leštěním bot v Adıyamanu. Fotografie, na níž má přes ramena zavěšený stoleček potřebný pro tuto práci, se nedávno stala virální. Mohammed totiž stojí před fitness centrem a dívá na něj přes okno.

 

 

Portál Independent informoval, že snímek neunikl pozornosti jednoho z majitelů fitka Enginu Doganovi. Ten se rozhodl chlapce vyhledat a udělat pro něj velké gesto. „Naším cílem bylo najít ho a nabídnout mu celoživotní členství. A udělali jsme to,“ řekl očividně dojatý majitel. Dotklo se ho totiž i to, že chlapec má navzdory chladnému počasí na nohách jen pantofle.  

 

Mohammed se tak stal jedním z čestných členů fitness centra, do kterého může chodit zdarma, a jak se vyjádřil, rád by trochu zhubl, takže doufá, že se mu to nyní podaří. To, co se rozhodli udělat majitelé fitka, ocenili i lidé na sociální síti, protože jde o gesto lidskosti a nezištné pomoci.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Luke Foltin12. leden 2018, 21:51

Jen reklama pro to fitko, nic víc.

1 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější