Čtvrtek 22. 2. 2018 svátek má Petr

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Nazývají je armáda krásek, podle lidí jsou poněkud staromódní. Kimovy roztleskávačky přitahují na olympiádě velkou pozornost

Severokorejské roztleskávačky jedou ve vlastním rytmu.

11. únor 2018, 16:20
11. únor 2018, 16:20

Severokorejské roztleskávačky jedou ve vlastním rytmu.

Všechny oči na nich. Na letošní zimní olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu se sportovci obou Korejí postarali o silný moment, když kráčeli pod společnou vlajkou. Do dějiště her se však dostaly i severokorejské roztleskávačky, které se při povzbuzování sportovců rozhodně nedaly přehlédnout.

 

V červených uniformách poutaly na stadionu pozornost. Roztleskávačkám, které na olympiádu poslal samotný Kim Čong-un, říkají také armáda krásek. Vystupují neuvěřitelně synchronizovaně, ani v jednom pohybu se nesmí splést. Koordinovanost předvedly i během svého příjezdu do dějiště letošních her, všechny měly na sobě stejné kabáty i čepice.

 

 

 

Svůj dokonale přesný styl povzbuzování pak ukázaly i během zápasu v rámci ženského ledního hokeje mezi Koreou a Švýcarskem.

 

 

 

Agentura Reuters si všímá, že zatímco fanoušci zpívali a tančili na rap, rock či pop ozývající se z reproduktorů, armáda krásek vytáhla severokorejskou písničku, která byla populární tak před deseti lety. Slova znali zřejmě jen starší diváci.

 

A přestože hokejistky Švýcarska společný ženský korejský hokejový tým rozdrtily, Kimovy roztleskávačky povzbuzovaly jako o život. Nechyběly rozmanité písně, tleskání, mexická vlna a úsměvy, to vše za rozhodného dirigování. Armádu krásek lidé hodnotili různé, někteří se nebáli konstatovat, že to bylo děsivé. Další vtipkovali, že to byla nejdivočejší věc, jakou kdy viděli. Střízlivější názory hodnotí výkon roztleskávaček z KLDR jako staromódní, ale v některých ohledech přeci jen roztomilý.

 

 

 

U této „brigády“ není jedno, kdo ji bude vykonávat. Dívky jsou vybírány režimem na základě specifických kritérií. „Musí měřit více než 163 centimetrů a pocházet z dobrých rodin. Ty, které hrají na nástroje, jsou z hudebních skupin, zbývající jsou studentky elitní univerzity,“ vysvětlil An Čan-II, vysoce postavený dezertér žijící v Jižní Koreji. Samozřejmostí při výběru roztleskávaček je i příjemný vzhled.

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse8 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
8 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Jan Dort12. únor 2018, 19:27

¨to je neskutečná šaškárna je mě tě holek líto protože ten soudruh co je hlidá a vyhodnotí že špatně povzbuzovaly tak ty chuděry skončí v nějakým pracovním lágru

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kuchtamichael13. únor 2018, 2:00

Nechejme severokorejské holky a vůbec všechny jejich sportovce na pokoji a přejme jim. Myslím, že jsou to normální slušní lidé, kteří nemůžou za to, kde se narodili. Nemůžou za to, že jim vládne a vymývá mozky to komunistické prase se svými poskoky. Pro většinu z nich je to asi naposledy, co se jim podařilo dostat za neprostupnou zeď.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír Vácha12. únor 2018, 22:19

Je mi líto severokorejských sportovců co neuspějou. Až se vrátí domů, budou jako obvykle potrestáni!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Autor Michal Frnka13. únor 2018, 0:12

Je nějaký důkaz, že tomu tak je a vždy bylo? Potrestáni jak? Zbaví je svazácké funkce? Nebo zabijí? Zbijí, zavřou?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jarda Berdych12. únor 2018, 21:34

Tak já jsem se zamiloval, bohužel je jich 229, nevíte kde se dá na některé sehnat telefon??

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Gregory Foot12. únor 2018, 20:07

holky sou moc heske, kdejaky blb dokaže akorát pomlouvat a hlavne když je to uplny česky nicneznamenajici blb. ano u nas v naší česke republice, která vladne cele galaxii a bez které by se planeta země prestala točit a slunko zhaslo, fandime ve sportu jako je hokej nebo fotbal většinou zpusobem že by se normalni fanoušek zblil. od sprostých nadavek komukoli přes rozbijeni čehokoli kolem sebe jak na stadionu tak mimo něj. proto nam jiny druh fanděni připada nenormalni. inu českému dobytku, který se citi panem světa přijde normalni chovani nenormalni. :-) čest

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Autor Michal Frnka13. únor 2018, 0:10

Bohužel to co píšeš, není satira. Ani to není nadnesené. Naštěstí jsem Moravák, takže mně Tvůj komentář neuráží. Konec konců není daleko od úplné pravdy. Navštívil jsem předprezidentské diskuze, náboženské, situace na fotbalových stadionech je mi známá. Nemohu nesouhlasit.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
frikando12. únor 2018, 21:23

Tak kdyz jsi tak na+ ranej pomalu na vse ceske, tak se zbal a vysmahni za Kimem.Normalne tam emigruj twl! Treba ti to hovado tlusty pripichne nejakou s tech chudaku holek ty blbe ignoratskej.

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější