Úterý 19. 6. 2018 svátek má Leoš, Leo

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Sup čekající na smrt hladového afrického děvčátka. Fotograf kvůli staršímu záběru dokonce spáchal sebevraždu

Na důsledky krize v Africe neměl nervy ani fotograf.

4. březen 2018, 16:30

Na důsledky krize v Africe neměl nervy ani fotograf.

V Africe se za poslední roky situace dramaticky zlepšila. Stále méně lidí umírá z důvodu hladu, žízně či pohlavních chorob. Ale ještě před dvaceti lety byl stav černého kontinentu výrazně odlišný. To nám dnes připomíná fotografie nazvaná Struggling Girl. V roce 1993 byla pořízena africkým fotoreportérem Kevinem Carterem během jeho mise v Súdánu.

 

Kouzlo fotky se skrývá v jednoduchosti jejího významu. Krvelačný sup číhá na mladou vyhladovělou holčičku a čeká, až zemře. Dívka se snažila dostat k záchranné stanici OSN, ale zastavila se, aby si odpočinula. Carter přes 20 minut čekal, než se sup dostatečně přiblíží a vůbec přitom netušil, že právě zachycuje jednu z nejsmutnějších fotek, které kdy vznikly.

 

Fotografie následně putovala do New York Times a lidé se okamžitě snažili zjistit, zda dívka přežila. Odpověď je ano, do centra se dostala, ale co se s ní stalo, už není jasné. Samotný Kevin Carter však několik měsíců nato spáchal sebevraždu. Okamžitě po zveřejnění fotek upadl do hluboké deprese, lidé se ho začali ptát, proč holčičce nepomohl a raději ji dvacet minut fotil. A pro odpověď, že se v té době nedoporučovalo dotýkat se žen z důvodu pohlavních chorob, lidé neměli pochopení.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse81 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
81 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Paul Vojník4. březen 2018, 20:38

Vážne ste to zaradili do kategórie "Zaujímavosti-zvieratá"? :D

13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh5. březen 2018, 16:52

Asi to je "nejnenáviděnější sup mezi pseudohumanisty" nebo něco takového :)

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 8:37

Pokud jste žena, váš komentář je katastrofa.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh6. březen 2018, 10:30

Takže pokud jsme muž, je ten komentář v pořádku? Nebo mi uniká pointa separace pohlaví na to, že od jednoho z nich to je katastrofa, což automaticky znamená, že od toho druhého je to v pořádku, nebo se ještě mohu zařadit do kategorie přeřezaných a obřezaných?

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 23:04

Ženy znázorňují empatii, cit a humánnost.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh7. březen 2018, 7:59

A rození dětí s prací v kuchyni, tak jste to chtěl říci není liž pravda když takle separujete jedno pohlaví od druhého na základě naprosptých ptákovin

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
odstraněný uživatel4. březen 2018, 16:52

Prečo píšete o niekoľko rokov starej správe?!

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kentucky4. březen 2018, 17:07

Niekde sa to muselo spomenut na zahranicnych strankach, lebo o tom vcera pisal aj Interez :D

9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bart.bm5. březen 2018, 17:42

Jenze problem je ten ze fotograf nesmel zasahnout,navic cele pozadi teto fotky je zcela.jine....divka na fotce si hrala zatimco jeji rodice kteri mimochodem oba pracovali pro uvedenou stanici opodal pracovali...nechapu jak nekdo muze napsat blabol o necem o cem zrejme nic nevi....hlavne ze se ta blbost bude cist...

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Giuseppe5. březen 2018, 1:50

Podľa mňa ten sup si tam len tak chilluje a nečaká na nič. Na vážnosti situácie v týchto krajinách to však nič nemení...

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh5. březen 2018, 16:05

No, popravdě první má reakce byla něco "a co je mi potom" krmení Afriky mě rozhodně nezajímá z důvodu, že:

-je li Afrika schopná uživit 2 děti z 10 a 8 zemře hlady, a 2 děti mají zase 10 dětí, 2 přežijí a 8 zemře hlady ... načež tam přijdeme my, a nakrmíme 6 dalších, takže zemře 4, 6 přežije, ale ty pak mají 30 dětí, tak v další generaci musíme krmit buďto 30, nebo naopak 28 zemře, místo aby zemřelo jen 8, protože Afrika dokáže nakrmit jen 2, tak děláme jen to nejhorší, že je krmíme (buďto pak musíme krmit dál a dál a více a více) a nebo když přestaneme, zemře jich mnohem více, než kdyby se množili normálně a bez podpory se jich dospělosti a reprodukčního věku dožívalo mnohem méně/měli vyšší úmrtnost - takže nakrmení Afriky, největší blbost 20.století ... ale:

-taky docela chápu to, že fotograf místo aby děvčeti pomohl, čekal aby jí vyfotil. Je to svým působem logické, když by jí pomohl, byla by to jen "pětiminutovka" stylem "odnesl jsem vyhladovědé děvčátko do centra pomoci" konec, šmitrec, za 5 minut se na to zapomene, vyhladovělých děvčátek tam je jistě mraky ... ale když počkal a vyfotil to, mohl tím změnit to, že sice jedno děvčátko mohlo zemřít, ale další díky tomu, na co se ukázalo tou fotkou, mohli být zachráněny - a takovou podporu by věta "odnesl sem děvčátko co bylo vyhladověné" vůbec nevyvovalo, ale fotka - dvacet minut tam umírala, až za ní lezl sup. To už mohlo něco změnit - Takže pragmaticky, nepomoci jí, znamenalo svým způsobem, možnost získat pomoc pro mraky jiných (i když můj názor je že by se jim pomáhat nemělo)(a to mě neberte za nihilistu, ať se pomáhá tam kde to má smysl, tedy u obětí přírodních katastrov, válečným - myslím skutečným válečným - uprchlíkům) ale proč pomáhat lidem co se množí v oblasti, která je neumí nasyrit, vědí, že tam nemají jídlo, ale stále se jen množí a natahují ruku, "dej" ale sami nic neprodukují, jen čekají, protože je pohodlnější se množit a natahovat ruku, než něco sami vyrábět/produkovat/vzdělávat se ...

-navíc jsem i pro to, nepomáhat u takovýchto případů z dalšího důvodu. Když se podíváte na plno dokumentů o zvířeně, stylem NGeografick, tak tam prostě naprosto natvrdo mají záběry třeba zvířat, která umírají, a oni je nechají natočit/zemřít, pro normální přírodní proces, (vybavuji si nějakého plameňáka, mládě, co se vylíhlo pozdě, jezero už vysychalo a jemu se bahno lepilo na nožičky, takže tam mělo naschlé ohromné hroudy, takže nemohlo uletět a uhynulo tam) a těď si vemte, že takovým zvířatům nepomůžěme "protože jich je hodně" ale když někde spadne "slon" do bahna nebo někam, pět tuctů záchranářů se může přetrhnout, zachránit slůně/zachránit uvízlou velrybu. A teď je otázka, proč zachránit velrybu, ale nezachránit volavku?

Protože volavek je miliony, tak jedna může umřít, ale slonů je pár tisíc, tak nesmí zemřít zbytečně (i když o zbytečnosti se nedá mluvit, je to cyklus přírody) a tam zasahovat musíme?

Vemte v potaz, že lidí je na světě cca. nějakých 8 miliard, tak proč zachraňovat jednu umírající holčičku, když volavku necháme umřít, protože jich je plno? Volavku příroda vyselektovala, tak proč nevyselektovat tu dívku?

Což se pak objeví i v otázce třeba postižených dětí, které by příroda nenechala přežít, ale my je zachráníme, (což jistě, asi každá matky bude radši, že i její byť postižené dítě přežije, než aby zemřelo)(takže ekonomickou část, co nás to stojí neřešme), ale když postižené dítě zemře, jeho postižené geny se už dál nemnoží. Když v přírodě zemře nemocný, špatně narozený pták/zvíře obecně, množí se dál jen silní/zdraví, a nemocní sou separování ...

Zatímco my lidé dáváme do svého genomu více a více chyb, tím jak zachraňujeme více a více poškozené, aby jsme se dokázali, co všechno dokážemě, jenž i ty malé chyby, stejně jako ty velké, se pak nesou dál a dál, takže když by zemřelo jedno poškozené dítě, za deset generací by nemělo v henech jeho chybu např 1.000/10.000 lidí, protože jsme to jedno vyseparovali z genomu lidstva. Příroda slabé/nemocné separuje, aztímco my si ty nemoci do genomu jen a jen nasbíráváme!

Takže i to, že jí tam nechal 20 minut umírat (i když přežila) je z celkového pohledu lepší, než to, snažit se zachránit každého za každou cenu, navíc ještě s tím, že ohrožené budeme zachraňovat, ale běžné nebudeme, že se to nevyplatí, že to není potřeba. je nás na planetě tolik, že není potřeba zachraňovat jakýkoliv slabý, nebo poškozený kousek, jen pseudohumanisti si to neuvědomují!

To je asi vše co k tomu mám, klidně mě umínusujte do ztracena, ale můj nzor to nezmění!

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka Kosinová7. březen 2018, 16:33

Máte naprostou pravdu...dlouho jsem nečetla něco tak chytrého..spousta lidí Vás odsoudí a nadají Vám do psychopatů...jenže ty lidé si neuvědomují že svět je prostě někdy kruté místo a místo aby se zaobírali fakty a logikou tak se utěšují tím,že pošlou Africe pomoc,ikdyž si neuvědomí ty následky...lidi se utěšují že jejich milovaní jdou do nebe,protože by nesnesli ten fakt,že třeba ten člověk nikde není...lidi aby mohli jít "dál" se musí pořád utěšovat a jen málo kdo je schopný převzít určité možnosti a fakty,které nejsou zrovna růžové,ale prostě to tak je.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh7. březen 2018, 18:24

Děkuji, velmi milé si to přečíst.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 14:05

Přeji příjemné prozření do reality. Lidé s takovými názory si o to přímo koledují. Jste typický příklad naprogramovaného robota.

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh6. březen 2018, 14:57

Čeho jste příkladem vy se raději vyjadřovat

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jancijedni6. březen 2018, 12:07

Pokud chce být člověk lhostejný, je potřeba si to umět problémy zjednodušit ;)

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh6. březen 2018, 12:29

Nemyslím, že tady jde o lhostejnost, jako spíše realističnost a pragmatismus:

- lhostejnost by byla, řešit to stylem "každý sám za sebe", nikomu nepomoct a všechny ignorovat ...

- naopak pragmatismus, třebaže ho někdo milně považuje tím, že používá neoblíbené postuby, tady má svojí logiku:

*pokud pomůžete například na území zasaženým povodní/zemětřesením/požárem (prostě si dosaďte jakoukoliv přírodní, nebo jinou katastrofu) u národa/lidí/místa které je za normálních okolností schopné fungovat, produkovat, uživit své obyvatele, ale zasažením dané katastrofy, je dočasně toho neschopné - tak tam taková pomoc má smyl. Protože pomoc tam překlene období, kdy nemohou vyrábět/tvořit, starat se o sebe - ale po překlenutí tohoto období, daná oblast/národ opět tvoří sama na sebe, živí se, produkuje - a při situaci, že někde jinde nastane katastrofa, tím, že oni sami vyrábějí, mohou své zdroje naopak poslat tam, kde je jich aktuálně potřeba ...

*naopak pomáhat v oblastech, kde se nic/minimum produkuje, vyrábí a veškeré obyvatelstvo tam je znalé jediného "dej" tak tam jakákoliv pomoc nemá smysl, protože jednak zatěžuje samotného dárce pomoci (aby jsme nakrmili nejen sebe, ale i Afriku, musíme vyprodukovat více obilí, více obilí zatíží zemi, vybere z ní živiny, spotřebuje vodu, země si neodpočine a nadále je méně úrodná - tedy plundrujeme svojí zemi, aby jsme nasitili poušť) načež v důsledku, i když je nakrmíme, nic neprodukují, takže jsou jednak závyslí na tom, jim dodávat od nás, a v konečné fázi, když se někde něco stane, např. zmíněná přírodní katastrofa, oni pomoci nemohou, protože sami nic neprodukují, a mají jen to, co jim dáme my - což v případě katastrofi jim například dát nemůžeme, když je u nás, nebo to musíme poslat na místo kde se to hodí víc, tím pádem to oni ani nedostanou ...

Takže to není lhostejnost, je to pouze pragmatismus!

Pomáhat tam, kde to má smysl a účel, ne pro dobré ego, ale nic jiného, posílat jídlo do pouště, aby se ti co v ní žili, ještě množili v relativním blahobytu (protože jim dáváme to co nemají, jsou zabezpečení a noží se ještě víc) ...

To lhostejnost není, pouze rozdělení kde má pomoc smysl (katastrofy, poškození infrastruktury jiných výrobních států/území) a kde je naprosto zbytečná (krmit generace afričanů, co sami neprodukují nic, aby se uživili) ...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jancijedni6. březen 2018, 23:00

No je to velmi zjednodušující vidění světa, ale když vidím to neuvěřitelný množství pravopisných chyb, nechce se mi do složitější argumentace

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh7. březen 2018, 8:06

Zajímavý argument, ale naprosto očekávaný:

1) na pravopisné chyby se začne odvolávat kde kdo, komu chybí jakékoliv argumenty (na pravopisné chyby, nebo vulgarismi) jedno fórum jako druhé, kde nejsou argumenty, je urážení na chyby a vulgarismy

2) mě by vážně zajímali, protože si myslím, že jich nemáte že proti ani polovinu, jako já jen se zaprvé potřebujete vyjádřit, aby jste byl sllyšet, ale nemáte vůbec co žíct, tak akorát tlučete vodu stylem - já bych oponoval, ale máte tam samé pravopisné chyby (jedno fórum za druhým tak končí, kde dochází protiargumenty)

3) v diametrálně delším textu bude statisticky více chyb v součtu, než v textu krátkém, pokud sečtete A4 a 3 řádky, a řeknete - ty tam máš 22 chyb, já 1 tak v počtu napsaného textu to nic neznamaná kromě staticsické odchylky

4) většina chyb není gramatických co se týče gramatiky, ale technických, tedy překlepů a nedoklepů, což při nějakých 130-150 úhozech za minutu se na klávesnici stane, že zmáčnete klávesy v pořadí 12435, i když mozek zadal signál 12345, protože prostě píšete na technice a ne v ruce, kde by daná chba nevznikla

5) až budete psát cizím, nerodným jazykem tak dobře, jako já špatně češtinou, jíž mám naučenou až od sedmi let, pak si můžeme popovídat

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 8:34

Jste psychopat.

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wendy Leigh6. březen 2018, 9:27

spíš realista a pragmatik, než zamindrákovaný sluníčkář co musí pomáhat všem stylem, znič/vyplundruj si svou zemi abys nakrmil/zavlažil poušť

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 13:56

Sluníčkář tedy nejsem. Zřejmě toho o Africe moc nevíte. Pokud by korporace nerozkrádaly její nerostné bohatství a nezneužívaly práce afričanů chudoba by tam nebyla. Z toho těžíte i vy, jistě máte mobil, ntb atd. Nejdříve si sežeňte informace, než něco jen tak vypustíte do světa. Naše "civilizovaná společnost" je v tomto na úrovni chuligána okrádajícího starou babičku.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Aneta Veselá6. březen 2018, 11:17

Bohužel to vysvětlujete úplně zbytečně. Inteligentní člověk si uvědomuje i nepříjemné pravdy, hlupák to nepochopí nikdy. Možná až tehdy, až důsledky jeho vlastní hlouposti zasáhnou jeho osobně, ale to už bude nejspíš pozdě.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Katerina Svobodova6. březen 2018, 10:36

Naprosto souhlasím se vším co jste napsal. Už dlouhé roky mám stejný názor. Naivita a neschopnost uvažovat reálně je u některých lidí, až neuvěřitelná.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal Walter6. březen 2018, 2:57

Přijde mi to celkem drsné, ale bohužel pravdivé. Je tam začarovaný kruh, v naší společnosti většina lidí ví, kolik si potomstva může dovolit, aby je uživila, tam ta mentalita je proste jinde. Antikoncepce, kondomy, atd. Jsou cizí slova.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  4. březen 2018, 17:50

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
Jan Štěrba6. březen 2018, 15:46

Ano ,tato fotka je opravdu smutná.
Uvedu zde,ale jiný scénář.
Mladá dívka dospěje. (Cca 12 let)
Rodina ji provdá za 40 koz.
Nadělá 8 děcek,a šup do Evropy jako politický migrant.
A Evropo snaž se.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Carl Cammert5. březen 2018, 17:42

V Africe atd. je vnímání života a smrti v nějakém souladu s přírodou,tudíž jiné než tady.Snažíme se být humání,podrobit si přírodu,ale moc si už nijak nedokážeme spočítat,že už teď je několik miliard lidí na této planetě jaksi více.Takže pomalinku lidstvo kráčí k tomu,že stejně jednou musí dojít k redukci populace.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 8:41

Chcete se obětovat i s rodinou? Co to blábolíte, člověče. Přeskočilo vám?

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana Janatová7. březen 2018, 8:17

Je ti smutné Ale ti co tam jezdí pomáhat by jim měli hlavně vysvětlovat pořád dokola co delat aby se takto nemnozili !!! Vždyť to nemá konce K čemu je nakrmit pár krku když jich denně přibudou stovky dalších Jak to chtějí tito pracovníci dělat do budoucna? Vždyť je to házení hrachu na zeď! Nebo se čeká Afrika chystá přesídlil do Evropy? To potom s námi amen !

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana Janatová7. březen 2018, 9:52

Ty co to tak strašně dojímá Běžte se podívat do ústavu na staré lidi jak tam živoří jelikož je málo zdravotníků Běžte se podívat na onkologie co vše je potřeba pro děti Vemte si ty line negry domu

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jiří Kolda5. březen 2018, 16:02

Kde byli rodiče???????? Navíc přírodní lidé mají jiný pohled na život a smrt. Přečtěte si 30 let na zlatém severu, přečtěte si o australských černoších a pochopíte.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zachat Tomáš5. březen 2018, 16:29

A co ten odkaz na proklik u té fotografie? "Stupidblackgirl" Je to taky v pořádku. Spáchá editor sebevraždu? Tu profesní už spáchal .Jen nevíme, kdo to je. Spokojeně schovaný v kanceláři kliká dál a dál. .. Dále už není třeba slov včetně zařazení do "kategorie" zvířátka. Asi je nejdůležitější ten sup - pro noviny určitě ...vždyť to už supi jsou a pak vrána k vráně ....

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Matúš M.AUTOR ČLÁNKU5. březen 2018, 16:59

Zdravím, vami spomínaný "preklik u fotografie" je instagramová funkcia "embed", ktorá umožňuje vkladať tamojší obsah na akékoľvek stránky. Fotografia ani nick autora nie sú zodpovednosťou redakcie.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zachat Tomáš5. březen 2018, 20:21

Fikané, až když jsem to dopisoval, tak mi to řeklo, že se mám nejdřív přihlásit a pak to zmizlo - je toto součást záměru eliminovat kritiku? jen mi proboha nepište, že jsem si měl přečíst podrobně i to malým písmem atd ...Takže: než ten "embed" na tom světoborném instagramu někdo vyhledal a vložil k této fotce a článku se něco dělo a to není nikdo odpovědný? Příběh Piláta všichni dobře známe - dnes se to nazývá "užitečný idiot". Že ho utajujete je jiná věc. Za mně nese odpovědnost editor a jestli má někde robota nebo blba je už jedno, pak je žel blb on a ne jinak. A my tady jsme zase za vola - ještě, že k tomu nevolá nikdo po demonstraci a podepsání petice jako kvůli /ne/důležitosti nějakého /V/Ondráčka jak v těchto chvílích maká ČT a jiní. Má každý holt jiné starosti. Někdo za prachy dělá to a někdo zadarmo zase něco jiného. Pravda že? A to se ani neptám, kolik za to kdo dostal. To už bych byl nepřítel démográcie a svóbódy. Hurá!!! Kdo chce jásat ať jásá, kdo chce plakat, ať si zabulí ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
André Urbánek6. březen 2018, 7:53

A kdo je ohrozenejsim druhem? Sup, nebo African, kdy se tam pari jako kralici, pracovat neumi a hlavne nechteji, nedokazou se postarat o sve deti!!! Sup ma take hlad a je rozhodne ohrozenejsim druhem a my nemame pravo tvrdit, ze jako lidi jsme nadrazeni jinemu zivocisnemu druhu. Hlavne ted, kdyz na Evropu delaji africke opice najezdy, znasilnuji a drancuji, myslite si, ze nas timhle dojmete?

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zikky Pikky6. březen 2018, 10:39

Jenže my jako lidi jsme nadřazeni jinemu živočišnému druhu.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 8:40

Psychopata nedojme nic.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana Janatová7. březen 2018, 8:38

Tak si vemte pár černochů domu když je vám jich tak líto V této zemi he potřeba pomáhat nemocným dětem starým lidem a opuštěným zvířatům v útulcích y ne rvát prachy někam na černochy To vše je jen pokrytectví Nehledě na to ze se od nich do Evropy šíří různé nemoce

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vendulka Pospíšilová5. březen 2018, 15:31

Smutné ale co jako my s tím? Sudan, problémova země na problémové kontinentu prolezlem AIDS a nemocemi o kterých mi už ani nevíme že jsou. Obyvatelé primitivove co se rozmnožuji jak zvířat (a to bych ty zvířata urazila,ty své mladé neopouští - kde má to dítě rodiče?) nestaraji se o nic a nikoho. Jak dlouho proudí do Afriky pomoc od UNICEF atd. Hlavně by jim měli pomoci země které je měli v kolonii. Chudák ten fotograf, ustvali ho sluníčkari :-(

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dušan Haluzík5. březen 2018, 18:59

Hnus kam ten svět spěje.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zachat Tomáš5. březen 2018, 16:39

tady ta diskuse vyvolává otázku: jsou to ještě lidi? ...Pokud má někdo problém v hlavě, dejme tomu "etický", pak by měl nejdříve hledat odpověď už dříve vyjádřenou a napsanou - než tady pouštět na odiv své mindráky. Doporučuji: Akademik Charvát: "Život, adaptace a stress" vyšlo někdy kolem 1953 /asi/ nehledám v tiráži a už vůbec ne v knihovně, ale měl bych ... A to prosím bylo pár let po válce a holocaustu. A otevřeně se tam k tomu postavil / otázka kvality lidí a jejich méněcennosti/ to je 21. století. Jako člověk říkám jasně: já bych tohle fotografovat nemohl a už vůbec ne na tom profitovat. Někdo bohužel ano ...Každý jsme jiný...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
František Vaculík5. březen 2018, 17:17

Asi si uvědomil něco, co drtivá většina "fotografů" ne... natočit senzaci nebo ji vyblejsknout, je hodně dobré pro toho, kdo drží aparát. Ale většinou konečná pro ty, koho aparát zachytí...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Andrea Vá5. březen 2018, 18:06

Už na základce nám při vyhazování svačin do košů učitelka říkala, že si nevážíme jídla. Děti v Africe hladoví a stávají se potravinovým řetězcem pro divokou zvěž.
Velké téma "hladovějící Afrika" tehdy světu otevřel Michael Jackson.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
milano115. březen 2018, 20:43

Zdravim,doufám že máte na mysli zneuživání dětí tohoto šmejda.Vyjadri svoj názor aj ty a zanechaj komentár ...

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Venca Piškot5. březen 2018, 18:32

Dělají děti o které se nedokážou postarat tak se postará příroda .Je to smutné ale máme své problémy v ČR než peníze pro tyhle dětí tak je pošlu do klokánků našim dětem

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rancer8. březen 2018, 9:24

Pravá tvář kapitalismu.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
omnus omikron5. březen 2018, 20:25

No jo no Afrika

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana Janatová7. březen 2018, 8:26

Vždyť snad mají svojí vládu tak proč se sakra o ně někdo nepostrádá Rodí jako myši y jen čekají ze ostatní nemají ni jiného na práci než jim posílat peníze jídlo atd Prostě je to na svete tak zařízené Vždy budou bohatí a chudí Vždy budou syti a hladoví Vždyť je to nesmysl aby se všichni lidé na planetě měli stejně dobře ! I když by to bylo krásné Ale to prostě nikdy nebude !

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Novák Jan5. březen 2018, 20:36

A voliči SPD jásají a tetelí se blahem.:-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
André Urbánek6. březen 2018, 7:56

a anonymni pitomci, co pouzivaji anonymne jmeno Novak delaji co, demente? :-D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zdeněk Lachman7. březen 2018, 13:20

V roce 1980 měla jedna z nejchudších zemí Angola 20 milionů obyvatel. Dnes má 50 milionů obyvatel. V Africe jsou milionová stáda zvěře a je tam hladomor.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Srba6. březen 2018, 0:40

ten sup se jmenuje Chevron BP Exxon Shell Halliburton Union carbide Apple atd.atd.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kristine8. březen 2018, 9:07

Jak to bylo ví jen ten kdo tam byl. Fotograf je schopný pro ocenění udělat cokoliv.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
člověk lidský6. březen 2018, 8:30

Je mi ze zde diskutujících opravdu zle. Jste psychopati.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jancijedni6. březen 2018, 10:51

Jedna působivá fotka co budí emoce a k tomu nějaký ten příběh, který bůhví kdo vymyslel. Takových obrázků je každý den po celém světě k vidění tisíce ale tenhle je trochu jiný. Po internetu se dostal až k vám domů a spolu s emocionálním příběhem budí emoce. Všichni víme, že to tam venku není až tak úplně v pohodě ale naštěstí je to daleko a není odsud ani vidět ani to není cítit
Sup, vyhladovělé dítě, mrtví fotograf naservírovaní ke koblihám a kafi, to je nepříjemná konfrontace s tím co se odehrává venku za plotem. Podprahově nahlodává legitimitu našeho hezkého malého světa, protože ten jak všichni víme, jsme si vybudovali tím, že jsme lepší lidé :)

....můžou si za to sami, ....nejsou to lidi ale zvířata,...ten sup šel okolo jen náhodou,...kdyby místo zbraní radši nakrmili svoje děti

Tak co tam ještě máte aby se to nějak vyřešilo a přestalo to nepříjemně svědit 3:)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Aneta Veselá6. březen 2018, 11:21

"lidé se ho začali ptát, proč holčičce nepomohl a raději ji dvacet minut fotil" A vo tom to je.

Lidi se dělí na ty, kteří vyřvávají hesla, fotí a brečí, a na ty, kteří přijmou realitu, vyhodnotí ji a zasáhnou. Je hrozně zvláštní, že za humanisty se většinou pokládá ta první skupina.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
siky6. březen 2018, 13:11

Jak může někdo tuto přímo otřesnou fotografii popsat slovy - KOUZLO FOTKY SE SKRÝVÁ V JEDNODUCHOSTI JEJÍHO VÝZNAMU. - tento komentátor je stejně prohnilí jako autor fotky.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
siky7. březen 2018, 14:43

Vyjádří svůj názor i ty a zanech komentář ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lucky San6. březen 2018, 17:57

Co na to říct? Prostě smůla. Každé zvíře si nejdřív postaví hnízdo/vykope noru/založí pelíšek, prostě zařídí si "bydlení", pak si zajistí potravu a pak teprve se množí. Obávám se, že pomoc Africe znamená poslat jim tam učitele, kteří je naučí zemědělství, stavět silnice, kopat studny atd. a že je totální nesmysl jim tam posílat jídlo. Prostě je potřeba Afričany naučit chovat se jako lidé. Samozřejmě nejsem proti pomoci potřebným lidem, třeba postiženým přírodní katastrofou (zemětřesení, tsunami, výbuch sopky atd) nebo postiženým skutečnou válkou (ne těm, co se hrnou do Evropy), ale problém je, že většina současných Afričanů jsou spíše ta katastrofa a pomáhat jim posíláním jídla znamená páchat pomalou a bolestivou sebevraždu. Normální člověk si dokáže spočítat, kolik dětí dokáže uživit. Jestli to Afričané nedokáží, zřejmě nejsou normální lidé a někdo by je měl naučit (nejen) počítat.
Každopádně fotografa je mi líto, osobně kvůli zachování svého duševního zdraví neřeším co se děje v Africe, ale zajímají mě pouze problémy, které se týkají mě a mé rodiny, mé krajiny a celkově vyspělého světa. Ovšem pro mě nejdůležitější je co se děje v Evropě. Nechci aby moje děti dopadly jako Afričani jen proto, že pseudohumanisti zachránili Afričany určené k vyhynutí.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zdeněk Lachman7. březen 2018, 13:25

Před 3 lety duben bylo zemětřesení v Nepálu ( Tibetu ). ČRo uspořádal sbírku a sešlo se několik milionů. Na stavbu nových domů. V loni na podzim tam byli horolezci a žádné bydlení nebylo ještě postaveno.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Oldřich Willinger5. březen 2018, 21:18

Chudák fotograf. Inteligentní člověk spáchal sebevraždu, protože mu ostatní vyčítali, že vyfotil drastický příběh děvčátka, které se narodilo a její rodina, komunita, ostatní ji nechali tak jako je v Africe zcela běžné napospas přírodě. Bohužel je to tvrdá realita. Ale není dobré jim stále pomáhat. Oni už nedělají kromě toho že stále rodí děti a válčí, nic jinýho. Nepracují, nepomáhají si navzájem. A odměna za naši pomoc? Jdou k nám znásilňovat a vraždit.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomáš Iron Koutník6. březen 2018, 5:50

Kdyby jí dal radši snickersku, co měl v kapse ...

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Duda5. březen 2018, 17:38

Tak v první řadě je špatně nadpis . Mělo tam být - na důsledky svého chování fotograf neměl nervy a spáchal sebevraždu .

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Volák6. březen 2018, 8:26

První co mě napadlo, bylo taky, proč fotograf čekal až umře a nějak jí nepomůže.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zikky Pikky6. březen 2018, 10:40

Jenže to dítě neumřelo.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sarkafarka Loupežník5. březen 2018, 19:34

Ten novinář spáchal sebevraždu z důvodu výčitek svědomí, protože jeho argument prostě neobstojí! Tohle stvoření není žena, tohle je DÍTÉ!!! Jenže jeho touha po zisku a slávě byla silnější než obyčejná lidská lítost, a ta ho dohnala k tomu co udělal. Není mi ho líto, není...

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
milano115. březen 2018, 20:40

Je to smutný.Ale to neznamená že to změní můj názor.Jinak ten co to fotil byl minimálně úchyl.A ten co napsal tento článek se sám zařadil.

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
André Urbánek6. březen 2018, 7:55

zaradil myslite jako kyvac a vitac :-D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jura Glet5. březen 2018, 16:36

Fotograf je úchylný sadistický deviant.

-4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
prof kohout4. březen 2018, 17:33

hej, pekna kolaz

-5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
MladkoStoric5. březen 2018, 12:44

Je to koláž CIA to vsetci vedia

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
odstraněný uživatel4. březen 2018, 19:07

Toto nie je koláž, ty trumpeta!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
prof kohout4. březen 2018, 20:53

dokaz dedulo

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
chytrajarmila7. březen 2018, 17:41

Kohout, ty jsi ten dement co byl u Jílkový v TV a co se vycákal do svěcené vody někde v kostele a říkal tomu performance?

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
odstraněný uživatel4. březen 2018, 21:32

Aký dedulo?! Tá fotografia je od profesionálneho fotografa! V minulosti (sčasti aj dnes) bola situácia naozaj alarmujúca.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Matúš M.AUTOR ČLÁNKU5. březen 2018, 17:00

Nerieš, prof kohout je tu známy troll, čo sa snaží hnevať redakciu aj iných čitateľov mínuskami aj provokačnými komentármi a myslí si, že sa mu to darí. Tak ho nekŕm svojim rozhorčením:)

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
odstraněný uživatel5. březen 2018, 18:45

Nebolo by odveci ho zablokovať.:)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
prof kohout7. březen 2018, 22:54

vidno, dedo je stay komous, hned zablokvat alebo hned poslat do jachymova co, to by sa ti lubilo

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
odstraněný uživatel7. březen 2018, 23:07

Ja som liberál, ale ty si asi nepochopil, že som si robil srandu. Čo už, asi máš problém s chápaním textu.

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.