10. dubna 2018 22:43
Marek R.

Obrovské prekvapenie je na svete, Barcelona vypadáva z Ligy majstrov po prehre 3:0

Futbal napísal ďalší pekný príbeh.

V utorok boli na programe prvé dve odvety štvrťfinálových zápasov Ligy majstrov a hoci úvodné zápasy dopadli pomerne jednoznačne, stále sa mohli stať nejaké menšie zázraky. City napríklad na Etihad Stadium dokázalo už v tejto sezóne poraziť Liverpool 5:0, góly Salaha a Firmina v druhom polčase utorňajšieho zápasu však jasne pochovali šance domácich na postup

Zázraky sa však diali v zápase druhom, kedy Barcelona pricestovala do hlavného mesta Talianska, aby si opäť zmerala sily s domácim AS. Keďže doma blaugranas vyhrali 4:1, pravdepodobne všetci očakávali, že je vymaľované. No opak bol pravdou.

Už v šiestej minúte išli domáci do vedenia po zásahu Džeka a v prvom polčase sa vyznamenala aj obrana AS, keď nepustila súpera k žiadnej väčšej príležitosti. Ak domáci chceli pomýšľať na postup, museli v polčase druhom skórovať ešte dvakrát a navyše neinkasovať, čo sa zdalo ako nemožné, no futbal napísal ďalší pekný príbeh.

Edin Džeko otvára skóre zápasu

V druhom polčase sa totiž domácim skutočne podarilo dvakrát skórovať. Najskôr z pokutového kopu sa v 58. minúte presadil De Rossi a v 82. minúte sa štadión dostal do eufórie, keď ter Stegena prekonal aj Manolas. Obrana Barcelony, ktorá bola celú sezónu vychvalovaná, zrazu nevedela, kde jej hlava stojí, naopak, tá domáca pracovala na 100 percent a Barcelonu takmer k ničomu nepustila.

AS Rím tak doma senzačne vyhráva 3:0 a postupuje do semifinále Ligy majstrov, zatiaľ čo Barcelona opäť po roku končí už vo štvrťfinále tejto súťaže.

De Rossi zvyšuje už na 2:0

Manolas strieľa gól, ktorý posúva AS do semifinále Ligy majstrov!