10. května 2018 18:34
Adam Novosad

Slovenskí hokejisti vyhrali nad Francúzskom. So súperom sme sa vytrápili, ale dôležitý zápas sme napokon zvládli

Slovenská hokejová reprezentácia zvládla zápas s Francúzskom.

Majstrovstvá sveta v hokeji sa pre našu hokejovú reprezentáciu nezačali slávne. Po dobrom počiatočnom výkone sme nezvládli poslednú tretinu ani predĺženie v zápase s Českom, proti Švajčiarsku sme si ani neškrtli a prvá výhra prišla až proti Rakúšanom. Zápas proti Francúzsku bol o to dôležitejší, ak ešte plánujeme zabojovať o postup do vyraďovacej časti. Priamo v dánskom hlavnom meste sme vykročili za víťazstvom ráznym krokom.

Otvorili sme skóre po približne piatich minútachry. Syn legendárneho Petra Bondru zúžitkoval spoluprácu vo svojom popradskom útoku a poslal nás do vedenia. Popradský útok zaúradoval aj pri našom druhom góle. Skóroval Dávid Buc a nášmu tímu sa dýchalo oveľa voľnejšie, pretože sme si vytvorili sľubný náskok a udržiavali hru v pokoji.

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Francúzi však začali čoraz intenzívnejšie vytvárať tlak a necelých sedem minút pred koncom druhej tretiny zúžitkoval šancu Valentin Claireaux a znížil stav na 2:1. Pred koncom tretiny sme si vytvorili zopár šancí ešte aj my, ale do bránky už žiadna naša strela nezapadla.

V tretej tretine sa obraz hry nijak výraznejšie nezmenil. Aktivita sa prelievala z jednej strany klziska na druhú, ale deväť minút pred koncom sme takmer inkasovali vyrovnávajúci gól. Veľká šanca Francúzska však stroskotala na našom brankárovi, aj keď súper získal puk priamo pred Čiliakom.

Na 3:1 krátko pred koncom tretej tretiny upravoval skúsený Laco Nagy, ale pred zakončením sa nachádzal v spornom postavení, a tak sme sa stali svedkami aj nástroja, ktorým tréner súpera spochybnil náš gól. Stav sa preto spätne zmenil na 2:1. Pred záverečným klaksónom sme sa ešte nechali vylúčiť. Posledné minúty boli mimoriadne rozkúskované, ba čo viac, strelili sme aj gól do prázdnej bránky na 3:1, o ktorý sa postaral Čajkovský.