14. července 2018 18:02
Marek R.

Belgicko obsadilo na šampionáte tretie miesto po výhre nad Anglickom

O všetkom sa rozhodlo už vo štvrtej minúte.

Majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sú športovým vrcholom tohto roka, sa už, bohužiaľ, blížia do svojho finále. V nedeľu nás čaká veľkolepý súboj o titul majstra sveta medzi Francúzskom a Chorvátskom, ešte predtým sme však v sobotu boli svedkami nie zrovna populárneho zápasu o tretie miesto. No hoci každý si bude pamätať len meno celkového víťaza, zápas navyše nikdy nezaškodí.

V súboji o tretie miesto si to rozdali reprezentácie Anglicka a Belgicka, ktoré proti sebe nastúpili už v skupine. Angličania vtedy však do zápasu vstupovali s cieľom prehrať, aby sa ocitli v ľahšej časti pavúka a zápas to tým pádom nebol zrovna najkvalitnejší a boli sme tak zvedaví na ich vzájomnú odvetu.

Anglicko spravilo v zostave hneď niekoľko zmien oproti duelu s Chorvátskom, čo sa im vypomstilo už v samotnom úvode zápasu. Belgicko opäť ukázalo, že hrá pravdepodobne najkrajší futbal na šampionáte a po akcii Lukaku - Chadli - Meunier vyhrávali už vo štvrtej minúte 1:0. Obrovskú chybu spravil Rose, ktorý nezachytil pohyb Meuniera a ten nemal problém z veľkej blízkosti prekonať Pickforda.

Zápas sa teda začal vo veľkom tempe, no Meunierov gól bol nakoniec aj posledným v prvom polčase. Anglicko chcelo v tom druhom niečo s výsledkom spraviť, aj preto Southgate okamžite využil dve striedania a poslal na ihrisko ofenzívne ladených hráčov, Rashforda a Lingarda.

Postupne sa im darilo dostať svojho súpera pod veľký tlak, najväčšiu šancu mal Dier, ktorý Courtoisa dokonca prekonal, na bránkovej čiare mu však vypomohol fantastickým zákrokom obranca Alderweireld. Belgicko tento tlak ustálo a navyše sa z rýchleho protiútoku presadilo zásluhou Hazarda. Zápas tak skončil výsledkom 2:0 a Belgicko obsadzuje zaslúžene tretie miesto.