16. listopadu 2018 22:32
Adam Novosad

Slováci po výbornom výkone porazili Ukrajincov 4:1. Napravili sme si chuť po prehre z prvého vzájomného zápasu

Naši chlapci predviedli veľmi dobrý výkon.

Slovenská futbalová reprezentácia dostala pred pár týždňami nového trénera Pavla Hapala, a skúsený český lodivod zažil svoju premiéru rovno v ostrom zápase proti Ukrajine. Našim chlapcom sa v Lige národov doteraz veľmi nedarilo, proti Ukrajincom sme v prvom zápase prehrali 1:0, Česi nás zase porazili 1:3, a tak sme v provizórnej tabuľke suverénne skončili na priebežnom treťom mieste.

Hapal na Ukrajinu poskladal silnú zostavu, v ktorej však chýbal akýkoľvek zástupca z domácej Fortuna ligy. Do reprezentácie sa vrátil Miňo Stoch a zranenie odstavilo Stana Lobotku, avšak inak boli chlapci vo výbornej fyzickej aj psychickej kondícii na to, aby na Ukrajincom vybehli.

Hneď v šiestej minúte nás o tom presvedčil bombardér Albert Rusnák, ktorý dáva výstavné góly v americkej MLS, a po tečovanej strele otvoril skóre zápasu. Podiel na góle mal aj Marek Hamšík.

Ukrajinský brankár Bojko musel strieľajúcich slovenských reprezentantov po chvíli preklínať, pretože v 26. minúte sa k lopte po peknej kombinačnej hre dostal Juraj Kucka, dlho nerozmýšľal a loptu poslal spoza šestnástky do siete.

Nanešťastie, Kucka sa hneď po strele zranil a musel ho nahradiť Matúš Bero. Nasledovala časť hry, kedy sme dominovali my, ale onedlho sa situácia obrátila, a tak sa útočilo zo strany na stranu.

Zdroj: TASR

Aj keď si Dúbravka v prvom polčase veľmi nezachytal, pretože Ukrajinci sa do vyložených šancí nedostávali, hneď dve minúty po začiatku druhého polčasu musel loptu vyťahovať zo siete. Konopljanka z voleja trafil výborne a znížil na 2:1.

O päť minút boli Slováci znovu na koni. Adam Zreľák sa zaskvel ukážkovým gólom pätičkou a poslal nás do dvojgólového vedenia. Hneď mohol pridať svoj druhý gól, ale na center od Hancka nanešťasie len tesne nedočiahol.

Po našom treťom góle sa do hry dostali Ukrajinci, pričom útoky ťahal najmä hviezdny Konopljanka. Takmer opäť znížil, ale spolupráca Škriniara a Dúbravku ho zablokovala, a my sme sa mohli pustiť do protiútoku.

Dnešný večer z nášho pohľadu jednoznačne patril strelám spoza šestnástky, pretože Róbert Mak zase príliš dlho nevymýšľal, spomenul si na staré dobré, že ak nevieš čo s loptou, jednoducho strieľaj, a Bojko odrazu loptu vyťahoval z brány po štvrtýkrát.

Naši chlapci po štvrtom góle trochu upokojili hru, objavili sa ukrajinské šance, ale dobrá defenzívna práca v kombinácii so spoľahlivým Dúbravkom v bráne spravili z nášho tímu kompaktný celok. Veľká škoda Adama Zreľáka, ktorý po parádnom góle musel byť necelých desať minút pred koncom zápasu vystriedaný pre zranenie.

Slováci napokon zápas dotiahli do úspešného konca, vyhrali sme 4:1 a v súboji s Čechmi pôjde o všetko. Snáď sa chalani namotivujú rovnako, ako na Ukrajincov, a budeme môcť opäť výkon tímu vychváliť.