Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 19. 6. 2019 svátek má Leoš, Leo

hledej na refresheru

Odteď si můžeš článek
uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Tech - Mobily
7
Vladimír Mičuda
9. leden 2019, 12:50

První ohebný smartphone už je ke koupi. Vypadá ohromně, ale recenzent ho nazval strašným

Recenzent popisoval nový mobil jako velké zklamání.

Vladimír Mičuda
9. leden 2019, 12:50
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Technologie jdou dopředu a společnosti se snaží novými smart zařízeními ohromit. Jak budou vypadat mobily nové generace? Jaký bude trend? Budou se zmenšovat, nebo zvětšovat? Podobných otázek bychom mohli napsat desítky.

 

Dnes můžeme jen velmi těžko předpovědět, jakým směrem se bude ubírat vývoj mobilů či tabletů. Většina technologických firem se drží tradičního formátu „cihly“ a soustřeďuje se na fotoaparáty.

 

Máme tu však i firmy, které vykročily do neznámých vod. Jednou z nich je velikán Samsung, který si pohrává s myšlenkou skládacích a ohýbacích smartphonů a tabletů. Méně známou je firma Royole, která je na trhu 5 let. I ona se zaměřuje na zařízení, která bychom mohli poskládat a vložit pohodlně do kapsy.

 

Prvý sklápací telefón si už môžeš kúpiť. Vyzerá ohurujúco, no recenzent ho nazval „očarujúco strašným“

Realita daleko za očekáváním

Právě druhá zmiňovaná firma představila zařízení FlexPai, které můžeme ohýbat či složit. První skládací telefon na světě si už můžeš koupit, avšak u recenzentů velkou slávu nesklidil.

 

Redaktor z The Verge Vlad Savov měl možnost vyzkoušet si kousek z dílny Royole. „Společnost se snažila být první, která začne prodávat takový mobil. Přece jen, firma vznikla za účelem vývoje a prodeje flexibilních displejů a bála se, že Samsung přijde a ukradne jim čísla s jejich konkurenčním zařízením. Dali tedy rychle dohromady FlexPai a svět dnes může vidět zmetek,“ napsal recenzent.

 

Úhlopříčka displeje je 7,8 palce, zařízení disponuje Androidem. Když mobil přehneme, stávají se z něj dva mobily, které pracují nezávisle na sobě pod zmíněným operačním systémem. Poskytuje dva sloty SIM, přičemž jedna z karet se stává primární a funguje na ní celé zařízení.

 

Nelogické zařízení

Savov si nebral servítky. Mobil ho pobavil především jeho nefungujícím softwarem. Kdykoliv mobil otočíte nebo srolujete, zařízení je zmatené. Aplikace se po prohnutí překrývaly mezi sebou. „Běžně jsem si nedopatřením zapínal kameru. Používání tohoto smart zařízení není ani zdaleka intuitivní,“ popisuje s tím, že mobilu při používání absentuje logika.  

 

Savov na závěr recenze ironicky dodává, že tento koncept vzdálené budoucnosti si už můžeš koupit. Na pultech obchodů ho najdeš v Číně, mobil se prodává za přibližně 1320 dolarů (29 300 Kč).

Ohodnoť článek
13
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější