Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 14. 10. 2019 svátek má Agáta

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Hudba - SK/CZ
0
Viktor Kniš
2. březen 2019, 11:12

Hudební průmysl by bez streamovacích služeb zkrachoval. Loni vydělaly 7,4 miliardy dolarů

Světová hudba je v současnosti závislá na tom, zda ji posloucháš přes Spotify nebo Apple Music. Streamovací služby zaznamenaly oproti roku 2017 třicetiprocentní nárůst.

Viktor Kniš
2. březen 2019, 11:12

Asociace amerického nahrávacího průmyslu každý rok přichází se zajímavým shrnutím roku z pohledu financí, na jehož základě můžeme sledovat zdroje příjmů, od čehož zároveň odvozujeme návyky posluchačů.

 

Nyní se dozvídáme, že právě úspěch Apple Music, Spotify nebo Tidalu má výrazný vliv na samotný hudební průmysl. To se odráží na příjmech interpretů a celkovém objemu peněz, které se protočí na účtech. I když to nemusí být nutně pravda, hudebníci jsou následně motivováni více tvořit a investovat do tvorby více prostředků i energie.

 

Co se týče samotných čísel, celkový nárůst v americkém hudebním průmyslu za rok 2018 je přibližně 12% ve srovnání s předešlým rokem. Streamovací služby přitom narostly o přibližně 30 %. Do tohoto čísla se počítají předplatné, stažené tracky i alba a také samotné streamy, resp. počty přehrání.

 

Prodej fyzických nosičů klesl o 34 %, což má za následek skutečnost, že je mnoho interpretů sice velmi aktivních, ale více než alba produkují singly a videoklipy, kterými dokáží často prorazit snáze než s celistvými projekty.

 

Hudební průmysl v USA vydělal za rok 2018 neuvěřitelných 9,8 miliardy dolarů. Streamovací služby si utrhly více než 7,4 miliardy a je důležité zmínit, že do těchto statistik ještě nejsou započítány koncerty, merch a příjmy ze spoluprací, které by dokázaly celkovou částku pořádně znásobit. Kompletní přehled najdeš na oficiální stránce riaa.com.

 

Hudobný priemysel by bez streamovacích služieb skrachoval, zarobili 7,4 miliardy dolárovHudobný priemysel by bez streamovacích služieb skrachoval, zarobili 7,4 miliardy dolárov

Ohodnoť článek
3
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK

NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější