Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 21. 5. 2019 svátek má Monika

hledej na refresheru

Odteď si můžeš článek
uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Zajímavosti - Věci
2
Antonín Havlík
12. březen 2019, 14:56

Policie odhalila Čechy, kteří prodávali marihuanu do 75 zemí světa. Zabavila jim majetek za 17 milionů

Operace Carlos se policii podařila.

Antonín Havlík
12. březen 2019, 14:56
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Národní protidrogová centrála odhalila ve spolupráci s rakouskou policií rozsáhlý byznys s konopím a kokainem. Čeští dealeři obchodovali přes internet a peníze přijímali mj. v Bitcoinu, Litecoinu a Moneru, které jsou typickou měnou při platbách v rámci internetového podsvětí.

 

Policisté v rámci operace CARLOS zjistila, že parta Čechů obchodovala s drogami do více než 75 zemí světa. Obvinila sedm lidí, kteří se na byznyse podíleli.

 

„Jejich činnost spočívala v outdoor pěstování rostlin netechnického konopí, jejich zpracování a následné distribuci. Prodej probíhal sofistikovaným způsobem, nejen prostřednictvím dalších osob, ale i v online prostředí,“ uvedla tisková mluvčí Národní protidrogové centrály Mgr. Barbora Kudláčková.

 

Šlo o osoby ve věku 28 až 72 let, kteří pěstovali marihuanu v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji a také v kraji Vysočina a tu pak prodávali v průměru za 180 Kč za gram. 

 

Policie odhalila Čechy, kteří prodávali marihuanu do 75 zemí světa. Zabavila jim majetek za 17 milionů

„Sušina konopí byla hlavním pachatelem nabízena prostřednictvím internetu již od roku 2012, a to na více než čtrnácti virtuálních tržištích. Poskytoval rovněž návody, jak skrytě obchodovat. Komunikace s odběrateli probíhala šifrovaně,“ dodala mluvčí

 

Policejním jednotkám se podařilo zabavit necelých 70 kg sušené marihuany, 113 Bitcoinů, 1,61 milionu v hotovosti a nemovitost nebo motorová vozidla v hodnotě 5,24 milionu korun. Celkově tedy zabavila přes 17 milionů korun. Viníkům hrozí trest odnětí svobody v délce až 12 let, policie pracuje na zadržení dalších osob.

 

Policie odhalila Čechy, kteří prodávali marihuanu do 75 zemí světa. Zabavila jim majetek za 17 milionůPolicie odhalila Čechy, kteří prodávali marihuanu do 75 zemí světa. Zabavila jim majetek za 17 milionů

Ohodnoť článek
25
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější