Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. května 2019 22:39
Čas čtení 0:00
Adam Novosad

Nemci napokon Slovensko porazili. Našim chlapcom nestačil obrat v druhej tretine

SPORT

Nemci nášmu tlaku neodolali.

Slovenská reprezentácia sa dnes v košickej Steel Arene postavil súperom z Nemecka. Už ráno sme avizovali, že tento zápas musíme vyhrať, aby sme mali postup vo vlastných rukách. Nemci zatiaľ vyhrali všetky tri svoje zápasy, a tak by v prípade zhody bodov a dnešnej výhre mali lepší vzájomný zápas a postúpili by na náš úkor.

Naši chlapci sa museli otriasť po nešťastnom súboji s Kanadou, ktorý sme prehrali tesne 5:6, a svoju dobrú formu opäť potvrdili v prvej tretine zápasu. Síce sme nedokázali streliť gól, ale naši chlapci predviedli solídny výkon a Nemcov sme dokázali často zatlačiť.

Slováci fantasticky otočili zápas proti Nemecku. Postup máme vo svojich rukách
Slováci fantasticky otočili zápas proti Nemecku. Postup máme vo svojich rukách Zdroj: TASR/Martin Baumann

V druhej tretine sa však situácia zmenila. Nemci otvorili skóre, keď sme nedokázali ubrániť Michaelisa a ten zakončoval do odkrytej časti brány Čiliaka. O 5 minút neskôr sme úspešne vyrovnali, keď sa v presilovke 5 na 3 presadil kapitán Sekera a v pokračujúcej presilovke sme skórovali opäť, tentokrát nás poslal do vedenia Libor Hudáček.

V jednej chvíli ukazoval stav striel v prostrednej tretine zápasu 25 ku 10 v náš prospech, čo svedčí o väčšej aktivite našich hokejistov. Na konci druhej tretiny sme prežili aj nemeckú presilovku trvajúcu dohromady až 4 minúty a do tej tretej sme nastupovali na koni.

Hneď na začiatku tretej tretiny sa dostal do streleckej príležitosti Marinčin, na 3:1 však nedokázal upraviť on a ani Studenič pomocou dorážky. Po piatich minútach hry v záverečnej tretine sme získali presilovku, ale hrali sme zodpovedne a Nemcov sme bránili tak, že si nevedeli dlhší čas vytvoriť konštantný tlak pred našou bránou.

Smolný moment sa odohral približne 6 minút pred koncom, keď Laco Nagy vyfasoval po tvrdom narazení protihráča na mantinel trest 2+10 minút a my sme sa museli dve minúty brániť v presilovke. Oslabenie sme zvládli, ale Nemci stupňovali tlak aj agresivitu, pretože sa nebáli provokovať ani oplácať súboje.

Naši súperi si 3 minúty pred koncom pripravovali taktiku, ako efektívne odvolať brankára a pokúsiť sa vyrovnať. Už keď to vyzeralo tak, že si náskok udržíme, Nemci hru bez brankára zúžitkovali a Eisenschmid vyrovnal.