19. května 2019 18:22
Viktor Kniš

Slovensko definitívne stráca nádej na postup do štvrťfinále. Nemci nedokázali poraziť USA

Dnes bol na programe najdôležitejší zápas pre slovenskú hokejovú reprezentáciu. Ak by Nemecko zdolalo USA aspoň po predĺžení, s veľkou pravdepodobnosťou by sme postúpili.

Základná časť šampionátu na Slovensku sa pomaly blíži ku koncu a my sme boli zatiaľ svedkami naozaj podarených výkonov domáceho tímu. Žiaľ, výsledky sú už o niečo kostrbatejšie, čo má za následok, že o vlastnom postupe už nemôžeme rozhodnúť sami.

Najkľúčovejší bol pre slovenskú reprezentáciu práve zápas medzi Nemeckom a USA. Jediný priaznivý scenár pre nás by bol ten, v ktorom USA stratí aspoň 2 body. V preklade, Nemci museli vyhrať, mohli si však dovoliť nechať zápas dôjsť až do predĺženia.

Zdroj: TASR - František Iván

Už od úvodu prvej tretiny to pre náš výber vôbec nevyzeralo zle. Nemci si dokonca dokázali vybojovať aj prvú presilovú hru. Tú síce nevyužili, aj napriek tomu sa v dvanástej minúte dostali do vedenia. Neskôr ešte v prvej tretine upravovali stav na remízu 1:1 Američania. V druhom dejstve gól nepadol, Nemci však mali herne o trochu viac navrch, aj keď párkrát sme pred obrazovkami zamrzli.

O pokračovaní Slovenska teda rozhodovala až tretia tretina. V jej prvej polovici mali viditeľnú prevahu Nemci, gól však vyťažiť nedokázali. Naopak, presadiť sa dokázal Larkin a vedenie USA nenasvedčovalo nič dobré pre Slovensko. V presilovke ešte na 3:1 zvyšoval Eichel. Americký tím teda získava tri body a je definitívne rozhodnuté, že do štvrťfinále už nemáme šancu postúpiť.