21. května 2019 18:43
Viktor Kniš

Slovenská hokejová reprezentácia poráža Dánsko. Rozhodol Ladislav Nagy, ktorý sa lúči s kariérou

Žiaľ, osud nebol ku slovenskému hokeju zhovievavý a po skazených záveroch zápasov s Nemeckom a Kanade nepokračujeme do štvrťfinále.

Slovenská hokejová reprezentácia sa dnes lúči s domácimi majstrovstvami sveta. Aj napriek sérii kvalitných výkonov nám športový osud nedoprial postup do štvťfinále a dnes bol na programe náš posledný zápas na tohtoročnom šampionáte.

Zároveň išlo o rozlúčkové stretnutie pre veterána Ladislava Nagyho, ktorý však aj napriek blížiacej sa štyridsiatke stále podával kvalitné výkony a pre mladších kolegov bol skúsenou oporou. Zlatý chlapec z Göteborgu si reprezentačný dres obliekol celkovo 7-krát a okrem zlatej medaily má na konte aj bronzovú.

Proti Dánsku nastúpil do brány Denis Godla, zvyšok zostavy zostal nezmenený a cieľ bol jasný, užiť si posledných 60 minút na košickom ľade čo najviac. A zároveň potešiť fanúšikov atraktívnymi akciami a priaznivým konečným výsledkom.

Prvá tretina nepatrila medzi naše najlepšie a aj keď sme si vybojovali niekoľko gólových šancí, hra bola vlažná, relatívne vyrovnaná a nenapĺňala očakávania týkajúce sa užívania si posledných minút na šampionáte.

Tesne pred koncom tretiny si Libor Hudáček ešte vypýtal nedovolený zákrok a dostali sme možnosť zahrať si presilovú hru. Ani tú sme však využiť nedokázali a po prvej dvadsaťminútovke bol stav vyrovnaný – 0:0

Slovenská hokejová reprezentácia rozstrieľala Dánsko a lúči sa s domácim šampionátom Zdroj: TASR – František Iván

Druhé dejstvo sa nieslo v podobnej atmosfére ako to prvé a opäť sme okrem zopár zaujímavých akcií na našej strane veľmi aktívny hokej nevideli. Rozhodcovia prehliadli zopár Dánskych hraničných faulov a v hre 5 na 5 sa nedokázal ani jeden tím presadiť.

V 38. minúte zápasu sme boli svedkami nádherného momentu, keď celý košický štadión začal skandovať meno Pavol Demitra na počesť zosnulej hokejovej legendy. Pár sekúnd na to akoby zázrakom prišiel aj prvý gól proti Dánsku, konkrétne od Marinčina

Tretia tretina ešte stále mohla priniesť veľa prekvapení, predsa len, jednogólový náskok nás už neraz zradil. Vypracovali sme si ešte niekoľko menej nebezpečných príležitostí, dánsky brankár si však so všetkými dokázal poradiť. Problémy však prišli na opačnej strane, a to vďaka vylúčeniu Marka Daňa, za ktorým po pár sekundách na trestnú lavicu prišiel ešte Andrej Sekera.

Presilovku 5 na 3 Dáni využili prakticky okamžite a bolo vyrovnané – 1:1. Aj keď sa nehralo už o nič, pochopiteľne sme chceli zápas dotiahnuť do víťazného konca. Bez problémov sme ešte dokázali ubrániť ďalšie oslabenie, gól už nepadol a muselo sa predlžovať.

V závere ešte došlo potyčke, pri ktorej bol vylúčený Libor Hudáček a do predĺženia sme preto ešte vstupovali v pársekundovom oslabení. Ani extra 5 minút rozuzlenie neprinieslo a na rad prišli nájazdy.

Víťazný gól strelil Ladislav Nagy a výhru ešte poistil Michal Krištof. Dáni sa v nájazdoch nepresadili ani raz.

Slovenská hokejová reprezentácia poráža Dánsko a lúči sa s domácim šampionátom
Slovenská hokejová reprezentácia poráža Dánsko a lúči sa s domácim šampionátom Zdroj: TASR – František Iván