Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 7. 12. 2019 svátek má Ambrož, Benjamín

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Móda - Boty
1
Daniel Mikolášik
23. červenec 2019, 16:40

Když Virgil Abloh spatřil tenisky z mé kolekce, ihned si je chtěl obout, říká český módní návrhář Jan Černý

Šéfdesignér pánské kolekce Louis Vuitton dostal od mladého Čecha vlastní pár tenisek. V krátkém rozhovoru jsme se ptali, jak to celé probíhalo.

Daniel Mikolášik
23. červenec 2019, 16:40
Když Virgil Abloh spatřil tenisky z mé kolekce, ihned si je chtěl obout, říká český módní návrhář Jan Černý
Zdroj: Jan Černý
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Pokud se alespoň trochu zajímáš o lokální módní scénu, jméno Jan Černý ti určitě není neznámé. Jde o jednoho z nejúspěšnějších českých módních návrhářů, který momentálně pomalu ale jistě kráčí na pomyslný módní Olymp.

 

Talentovaný mladý Čech pochází z Hodonína a je mu 25 let, ale už nyní má za sebou řadu úspěchů na domácí půdě. Za zmínku stojí především významné přehlídky na pražských dnech módy pod záštitou Mercedes-Benz. Kromě toho se mu však daří prosazovat i v zahraničí.

 

Aktuálně se Janovi podařil opět záviděníhodný úspěch, když se s teniskami z jeho spolupráce s českou firmou Moledo, která je výrobcem slavných bot Prestige, nechal vyfotit jeden z nejrenomovanějších módních návrhářů současnosti, samotný Virgil Abloh.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Cerny (@jancerny_),

 

Jde o bílé tenisky z kolekce PRESTIGE X JAN, které mladý Čech daroval ghansko-americkému módnímu návrháři a zakladateli úspěšné streetwearová značky OFF-WHITE.

 

Virgil Abloh loni vystřídal britskou designérskou legendu Kima Jonese na postu kreativního ředitele pánského oddělení Louis Vuitton. Pod taktovkou francouzského módního domu je Jan Černý v současnosti stážistou a podílel se dokonce i při přípravách Virgilovy kolekce.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Cerny (@jancerny_),

 

Jan si vedle práce v Louis Vuitton našel čas i na krátký rozhovor, ve kterém jsme se ho ptali nejen na Virgila a jeho fotku s teniskami z kolekce PRESTIGE X JAN, ale také na samotné pozadí celé stáže pod jedním z nejvýznamnějších světových módních domů.

 

Jak se vůbec tvé tenisky dostaly do rukou jednoho z nejrenomovanějších módních návrhářů současnosti?

Asistoval jsem Virgilovi při fittingu, kdy jsme zkoušeli nějaké oblečení a modely a on sám je na mně uviděl při tom, jak jsme řešili nové tenisky pro Louis Vuitton. Okamžitě se mě zeptal, co je to za boty. Vysvětlil jsem mu, že jde o mou vlastní kolekci ve spolupráci s českou značkou Prestige.

 

Tak jsi mu je nabídl?

Přesně tak. Byl z nich dost nadšený, tak jsem mu řekl že pokud je chce, není problém. On odpověděl, že se mě na to chtěl zeptat, a že by byl velmi rád, kdyby je mohl nosit. Snažil jsem se mu proto co nejdříve sehnat a nechat vyrobit jeho vlastní pár.

 

NAČÍST CELÝ ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Podpoř tvorbu kvalitního obsahu
Roky tvoříme kvalitní autorské články, které nikde jinde nenajdeš. Pokud chceš více takových článků, předplať si REFRESHER+ a dostaneš další výhody.
CHCI PODPOŘIT

Takže si jich všiml on sám.

Ano, nebyl to dárek, který bych mu sám od sebe donesl. To je na tom super, že ta iniciativa přišla od něj. On sám si jich všiml a zalíbily se mu. Velmi si toho vážím a je to pro mě neuvěřitelný úspěch.

 

Virgil Abloh sa odfotil s teniskami českého módneho návrhára Jana Černého. Opýtali sme sa, čo si o nich myslí

 

Kdy si mu je odevzdal?

Včera, v pondělí dorazily, tak jsem mu je hned i donesl.

 

Jaký měl na ně názor?

Říkal, že jsou fakt perfektní, že přesně něco takového současná móda potřebuje. Já jsem mu o nich řekl, že na sobě mají detaily, které odhalují výrobu, například neořezané podrážky, které jsou provedeny tak, aby nositeli více přiblížili proces výroby. Jde o čistě funkční věci a detaily, bez zbytečných ozdob a on se mnou souhlasil.

 

Jeho odpověď na to byla: „Yes, nothing beautiful, just facts,“ což je úplná pravda. Na těch teniskách jsou pouze fakta, která prozrazují, jak vůbec vznikly. Potěšilo mě, že máme v tomto stejný názor na věc.

 

Strávili jsme spolu několik desítek minut bavením se jen o těch botách a řekl, že mě cení, protože on nejlépe ví, jak je těžké být návrhářem. Jeho pochvala je pro mě velkým zadostiučiněním za mou práci.

 

Virgil Abloh sa odfotil s teniskami českého módneho návrhára Jana Černého. Opýtali sme sa, čo si o nich myslí

 

Jak probíhá tvá stáž pod taktovkou Louis Vuitton?

Jsem zde na půl roku a končím už v polovině září. Jsem asistent hlavní designérky a všech designérů, takže reálně s nimi pracuji každý den na nových věcech. Děláme spolu rešerše, skici a také mám za úkol zkoušet šít nové produkty ze zkušební látky.

 

Jsem s nimi v úzkém kontaktu, mám vlastní stůl a počítač, sedím vedle nich a o všem spolu komunikujeme.

 

Kolik vás tam je stážistů?

Pouze tři, což je super protože nás berou jako plnohodnotnou součást týmu. Můžu se ke všem těm věcem dostat nejblíže, jak se jen dá. Jako jediný ze stážistů navíc pomáhám i při fittingu, takže jsem tam po celou dobu s Virgilem a celým tvůrčím týmem.

 

Kdo tě kromě Virgila během stáže zaujal?

Jsem vděčný za to, že mohu poslouchat i názory jiných renomovaných lidí jako například editorky australského Vouge Christiny Centener. Ona nám pomáhá stajlovat show.

 

Zúčastníš se i letošního MBPFW?

Letos to bohužel nestíhám kvůli stáži. Dělám však vlastní akci s názvem Souvenir Shop Party, kde budou různá vystoupení umělců a DJs. Zároveň tam ale budu mít postavený vlastní souvenir shop s mými věcmi, kde budou limitované kolekce a edice v exkluzivním dropu čistě pro tu párty.

 

Pokud by měl proto někdo zájem se tam dostat, nějaké lístky budou k dispozici na mém Instagramu.

Náhledový obrázek: Jan Černý Tagy: virgil abloh, Jan Cerny
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
38
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Nejčtenější