16. listopadu 2019 22:35
Vl Mi

S Chorvátmi sme prehrali 3:1 a priamy postup na EURO 2020 už nemáme vo vlastných rukách

Dôležitý zápas sme napokon prehrali a postup na EURO 2020 nemáme vo vlastných rukách. Rozhodne výsledok zápasu Walesu s Maďarskom.

Obom tímom šlo o veľa. Chorváti hrali posledný zápas a ak nechceli nechať svoj postup na náhodu, museli vyhrať. Nás čaká ešte jedno stretnutie, no tiež sme chceli získať tri body. Mali sme totiž Chorvátom čo oplácať a víťazstvo by nás výrazne posunulo na EURO 2020.

Češi postoupili na Euro 2020, přehráli Kosovo 2:1 Češi postoupili na Euro 2020, přehráli Kosovo 2:1 14. listopadu 2019 22:38

Chorváti od prvej minúty určovali tempo. Prvá veľká šanca prišla už v 6. minúte, Lobotka prepadol a zavaril tak obrane. Nebyť Vavra, mohli sme prehrávať. Súper kontroloval priebeh hry, kombinovali a snažili sa tlačiť dopredu. Domáci opäť pohrozili v 20. minúte, no opäť sa stav nemenil.

Nebezpečná bola aj hlavička Vlašića, no náš brankár Dúbravka pravou rukou vytlačil loptu nad bránku. Do útoku sme sa nedostávali tak často, prvýkrát sa tak stalo v 30. minúte. O dve minúty na to sa nám podarilo streliť gól, Stano Lobotka prihral Róbertovi Boženíkovi a ten nás poslal do vedenia. Strelil tak svoj tretí reprezentačný gól.

S Chorvátmi sme prehrali 2:1 a postup na EURO 2020 už nemáme vo vlastných rukách. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Chorvátov gól prekvapil, no naďalej sa tlačili do útoku. v 39. minúte vystrelil Petković spoza slovenského obrancu, no Dúbravka sa nenechal nachytať. Pred koncom prvého polčasu sme mali ešte šancu skórovať, no chorvátsky brankár Livaković sa nenechal zaskočiť.

V druhom polčase chorvátsky tím opäť od prvej minúty útočil. Nedarilo sa nám získať loptu a upokojiť tak hru. V 53. minúte tlak Chorvátov vyvrcholil gólom. Vlašić spoza šestnástky vystrelil a vyrovnal na 1:1.

Hráčov v šachovnicových dresoch gól nakopol a začali sme v obrane prepadávať. V 60. minúte sme dostali druhý gól, Petković po centri loptu hlavou namieril do siete naše brány.

Po druhom inkasovanom góle sme začali byť nervózni. Skončilo to vylúčením Roberta Maka po druhej žltej karte v 66. minúte. Fauloval v strede ihriska. Chorváti nechceli nechať nič na náhodu, držali loptu na svojich kopačkách a kontrolovali hru. Vyčkávanie sa im vyplatilo, Perišić zvýšil v 74. minúte na 3:1. Domáci naďalej útočili a k šanciam nás nepustili. Výsledok sa už nemenil.

Dôležitý pre nás bude teda zápas Maďarska s Walesom. Víťaz zápasu ide na EURO. No a ak sa zápas skončí remízou, postúpime my.