Daniel Mikolášik

Slovenským hokejistům se na MS podařilo zdolat i Rusy

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
SPORT MS V HOKEJI 2021

Slováci pokračují ve výherní šňůře. Na mistrovství světa v Rize se jim vydařil i třetí zápas v pořadí.

Výběru slovenské hokejové reprezentace se dnes podařilo udržet výherní šňůru. Po dvou výhrách na mistrovství světa 2021 v Rize proti Bělorusku a Velké Británii dnes vyhráli zápas s Olympijským týmem Ruska s výsledkem 3:1.

První třetina byla poměrně vyrovnaná na obou stranách, ani jednomu týmu se během ní nepodařilo skórovat. V druhé třetině se Slovensko ujalo vedení poté, co Miloš Kelemen v 30. minutě zápasu poslal puk přímo do Samonovovy branky. Radost však netrvala dlouho, v 31. minutě Rusové vyrovnali v přesilovce.

Slovensko v boji o medaile a Česko o záchranu. IIFH glosuje výsledky MS v hokeji 2021 na základě dosavadních výsledků Slovensko v boji o medaile a Česko o záchranu. IIFH glosuje výsledky MS v hokeji 2021 na základě dosavadních výsledků 24. května 2021 13:02

Puk na bránu vystřelil Sergej Tolčinskij a následně se od brusle Alexandra Barabanova odrazil do levého horního rohu Hudáčkovy branky. Třetí třetina tak začala za remízového stavu. Právě v poslední třetině se Slováci ale opět dostali do vedení poté, co v 54. minutě skóroval Martin Gernát.

Nakonec se slovenskému týmu ve třetí třetině podařilo zvýšit skóre ještě o jeden gól, který vstřelil Marek Ďaloga. Favoritovi zápasu se nakonec vyrovnat už nepodařilo a Slováci si odnáší další plný bodový zisk.

MS v hokeji 2021: Jaké zápasy nás čekají tento týden? Již dnes večer si zahrajeme proti Bělorusku MS v hokeji 2021: Jaké zápasy nás čekají tento týden? Již dnes večer si zahrajeme proti Bělorusku 24. května 2021 17:21
Úvodní sestavy v zápase Slovensko – RuskoSlovensko: Hudáček (Húska) – Gernát, Rosandić, Bučko, Ďaloga (C), Gachulinec, Ivan, Kňažko, Jánošík – Cehlárik, Hrivík (A), Lantoši – Holešinský, Krištof (A), Pospíšil – Studenič, Miloš Roman, Kelemen – Skalický, Sukeľ, Liška

Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, Zub, Provorov, Gavrikov (A), Rafikov, Ožiganov, Dronov – Voronkov, Šalunov, Barabanov – Tolčinskij, Karnauchov, Slepyšev (C) – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Timkin, Kamenev, Švec-Rogovoj – Galimov