Soustředit se bude na majitele obchodu s komiksy Stuarta, kterého hraje Kevin Sussman.
Konkrétně ponese název Stuart Fails to Save the Universe, tedy v překladu Stuart nedokáže zachránit vesmír.
Do své role se vrátí Lauren Lapkus, známá z původního seriálu jako trochu šílená přítelkyně Stuarta.
Roli geologa Berta neopustí také Brian Posehn.
A zachraňovat vesmír Stuartovi pomůže i Barry Kripke v podání Johna Rosse Bowieho.
,,Chtěl jsem udělat něco radikálního, co by mě vyvedlo z mé komfortní zóny. Něco, co by postavy v seriálu Teorie velkého třesku milovaly, nenáviděly a hádaly se o tom,'' uvedl Chuck Lorre, který produkoval už původní seriál.
Ten by na spin-offu měl pracovat společně se Zakem Pennym a Billem Pradym, kteří také patří mezi tvůrce The Big Bang Theory.
Nový spin-off ale od původního seriálu žánrově odbočí. Stuart se totiž kvůli vynálezu Leonarda a Sheldona dostane do multiversu, kde potká právě alernativní verze postav, které známe z The Big Bang Theory.