10. místo: Shoyu ramen (Japonsko). Shoyu ramen na bázi sójové omáčky je jednou ze čtyř hlavních druhů nudlových polévek. Do shoyu se obvykle používají čerstvé pšeničné nudle. Vaří se zvlášť, podávají se v misce a zalévají se bohatým vývarem.
Zdroj: Flickr/volně k užití
9. místo: Ramen (Japonsko). Tradiční ramen se v Japonsku poprvé objevil v roce 1910 a postupně se z této asijské země rozšířil do celého světa. Obvyklé typy polévek ramen jsou už zmíněný shoyu (sojový), tonkocu (vepřový), šijo (slaný) a miso.
Zdroj: Flickr/volně k užití
8. místo: Bori-bori (Paraguay). Vydatná paraguayská polévka plněná masem, s nadýchanými knedlíčky složenými z kukuřičné mouky a sýra a zeleninou, jako je mrkev, celer a cibule. Polévka se tradičně ochucuje bobkovým listem, hřebíčkem a šafránem. Je oblíbená zejména v chladných zimních měsících, i když se někdy konzumuje i v létě.
Zdroj: Wiki Commons/volně k užití
7. místo: Hot Pot (Taiwan). Tchajwanská verze hot potu se jí v zimě, a to zejména v chladných a deštivých dnech. Nemá stanovený recept, ale skládá se z hrnce s vývarem a různých ingrediencí, které se v něm vaří a před konzumací se namáčejí do přiložené omáčky.
Zdroj: Wiki Commons/na voľné použitie
6. místo: Locro de papa (Ekvádor). Tato klasická ekvádorská polévka se připravuje z cibule, česneku, brambor, koření annatto, kmínu, mléka a sýru queso fresco. Polévka se vaří, dokud se ingredience úplně nerozvaří, a poté se do ní vmíchá sýr, dokud se nerozpustí. Locro de papa se podává horká, posypaná nasekaným koriandrem, nakrájeným avokádem a pálivou omáčkou ají.
Zdroj: Wiki Commons/volně k užití
5. místo: Rawon (Indonésie). Rawon je jedinečný indonéský pokrm, který pochází z východní Jávy. Tato aromatická polévka se obvykle připravuje z pomalu dušeného hovězího masa a dalších tradičních indonéských přísad, jako jsou limetkové listy, citronová tráva, zázvor a chilli. Klíčovým prvkem je však buah kluwek, indonéský černý ořech.
Zdroj: Flickr/volně k užití
4. místo: Tom kha gai (Thajsko). Pod názvem tom kha gai se skrývá thajská polévka tradičně vyrobená z kokosového mléka, koření, citronové trávy, kořene galangal, thajské rybí omáčky a thajské chilli pasty. Je velmi aromatická, krémová a chutná.
Zdroj: Wiki Commons/volně k užití
3. místo: Tonkotsu ramen (Japonsko). Tonkotsu ramen pochází z prefektury Fukuoka na japonském ostrově Kjúšú. Skládá se z extrémně bohatého, tučného vepřového vývaru, čerstvých nudlí, vajec s měkkým žloutkem a jemného vepřového bůčku.
Zdroj: Flickr/volně k užití
2. místo: Severovietnamské hovězí pho (Vietnam). Tato polévka se připravuje z dobře propečeného (chín) nebo polopropečeného hovězího masa (tái). Mezi další běžné součásti polévky patří hovězí vývar, zázvor, cibule, rybí omáčka, cukr, anýz, hřebíček, skořice a rýžové nudle.
Zdroj: Rawpixel/volně k užití
1. místo: Gulai (Indonésie). Gulai pocházející ze Sumatry je pikantní indonéské jídlo připomínající guláš. Hlavní ingrediencí v gulai může být jakýkoli druh masa, ale také vnitřnosti, mořské plody nebo zelenina. Přísady se vaří v kombinaci kokosového mléka a koření, dokud omáčka nezhoustne.