Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Barbora Volfová
3. srpna 2022 12:32
Čas čtení 0:51

Dražší sazby za energie má kompenzovat úsporný tarif. Část příspěvku obdrží domácnosti v říjnu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Dražší sazby za energie má kompenzovat úsporný tarif. Část příspěvku obdrží domácnosti v říjnu
Zdroj: Úřad vlády ČR

Na příspěvek by měly podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely dosáhnout všechny domácnosti.

První části příspěvku na energie se domácnosti dočkají 1. října, a to bez ohledu na to, zda využívají k vytápění plyn, elektřinu nebo jiná paliva. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) to oznámil v úterním pořadu televize Nova. Vyjádřil se také ke zmatkům ohledně vládní pomoci pro občany, kteří topí plynem nebo jsou napojeni na dálkové vytápění.

Síkela reagoval na článek zveřejněný Hospodářskými novinami, ve kterém bylo z důvěrných zdrojů uvedeno, že vláda pošle domácnostem dvoutisícový příspěvek pouze na elektřinu. 

„Všechny částky, tak jak byly avizovány, vyplaceny budou. Jediné, co jsme udělali, je, že jsme potřebné prostředky rozdělili do příslušných rozpočtů. Asi čtvrtinu z celkových 66 miliard jsme alokovali na tento rok a zbytek na ten příští,“uvedl Síkela. Část pomoci tedy české domácnosti obdrží až na začátku roku 2023.

„S vysokými cenami energií letos pomůžeme každé domácnosti bez ohledu na to, jestli využívají plyn, elektřinu nebo jiná paliva. Zvolíme řešení, které bude administrativně nejjednodušší a zajistí pomoc všem. Celkem některé domácnosti dostanou až 16 tisíc. Nevěřte dezinformacím,“ napsal Síkela na Twitteru.

Domů
Sdílet
Diskuse