Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
6. srpna 2022 13:52
Čas čtení 0:54

Prague Pride začíná už v pondělí. Slibuje program bohatý na přednášky, filmy i přátelská setkávání

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Prague Pride začíná už v pondělí. Slibuje program bohatý na přednášky, filmy i přátelská setkávání
Zdroj: TASR/AP/Michal Dyjuk

Festival Prague Pride začíná již 8. srpna. Pro návštěvníky chystá přednášky, seznamovací akce, pikniky a samozřejmě také sobotní pochod.

V pondělí začíná festival Prague Pride. Potrvá od 8. do 14. srpna. Kromě samotného pochodu, který proběhne 13. srpna, nabízí organizátoři bohatý doprovodný program na každý den. Každý den se můžeš podívat na rozličné výstavy, filmy nebo divadelní představení, vyslechnout si zajímavé přednášky nebo se setkat se zajímavými lidmi.

Samotný festival slavnostně odstartuje 8. srpna v 18 hodin. Do té doby se návštěvníci budou moci podívat na výstavy Handle with Care, Hanácké teplé salón vol. 5 nebo na Přirozeně, které budou pokračovat i další dny festivalu. Vedle kulturních akcí se lidé budou moci v pondělí a v úterý také bezplatně a anonymně otestovat na HIV. Kromě toho v úterý proběhnou pikniky, na nichž se mohou společně setkat a spřátelit.

KOMPLETNÍ PROGRAM PRAGUE PRIDE

Přednášky, seznamka nebo pochod

Festival kromě výstav doprovází i různé přednášky. Diskutovat se bude například o mikroagresi, o tom, jak homofobním útokům předcházet, nebo o dezinformacích ovlivňujících diskusi o manželství pro všechny. Vzdělávání doplňují také seznamky pro queer lidi. Centrum veškerého dění bude většinu festivalu Pride Village na Střeleckém ostrově, na němž celý Prague Pride 2022 také započne. 

9. května 2024 16:00 Čas čtení 1:41 Infografika: Patříme na Západ? V těchto pěti právech LGBTQ+ osob stále zaostáváme Infografika: Patříme na Západ? V těchto pěti právech LGBTQ+ osob stále zaostáváme

Vrcholem festivalu pak bude pochod hrdosti, který začíná v dolní části Václavského náměstí a přes ulici Na Příkopě, náměstí Republiky, Celetnou ulici, Staroměstské náměstí, Pařížskou ulici, Čechův most a Letenské sady dojde až na Letenskou pláň. Kompletní program festivalu Prague Pride 2022 najdeš na těchto stránkách.

Domů
Sdílet
Diskuse