Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
18. srpna 2022 9:39
Čas čtení 1:28

VIDEO: Starosta Benátek potrestal „idioty“, kteří surfovali v historickém Canal Grande

Kategorie:
News
Uložit Uložené
VIDEO: Starosta Benátek potrestal „idioty“, kteří surfovali v historickém Canal Grande
Zdroj: Luigi Brugnaro

Starosta Benátek pátral po „dvou arogantních idiotech“, kteří byli natočeni, jak se prohání po Canal Grande na motorových surfech.

Ve čtvrtek ráno se dva mladíci postarali v Benátkách o pozdvižení, když se na elektrických surfech obratně vyhýbali gondolám a vodním taxi v hlavní dopravní tepně Canal Grande, uvádí The Guardian.

Bizarní scénu si udivení diváci natáčeli a jedno z videí, které bylo hojně sdíleno na internetu, zveřejnil na Twitteru i starosta Benátek Luigi Brugnaro. Pro ostrá slova ovšem nešel daleko. „Tady vidíte dva arogantní idioty, kteří se vysmívají městu. Prosím všechny, aby nám je pomohli identifikovat, abychom je mohli potrestat, i když naše zbraně jsou opravdu tupé. Nutně potřebujeme více pravomocí pro starosty ve věcech veřejné bezpečnosti!“ napsal s tím, že toho, kdo v pátrání pomůže, zve na večeři.

Později na Twitteru informoval, že pachatele dopadl. Není jasné, zda mu k tomu dopomohl všímavý občan, který si za odměnu vysloužil večeři, či bezpečnostní CCTV kamery. „Surfy jim již byly zabaveny a v nejbližší době, aniž bychom uváděli další podrobnosti, budou pachatelé v naší náruči: budou obviněni, jak si zaslouží!“ napsal.

2. května 2024 15:42 Čas čtení 0:57 Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie

Místní noviny Il Gazzettino uvádí, že oba zabavené surfy mají být v hodnotě asi 25 000 eur (zhruba 614 tisíc Kč). Každý surfař měl pak také dostat pokutu 1 500 eur (37 tisíc Kč) za ohrožení plavby v kanálu a údajně byli okamžitě vyhoštěni z města. Zástupci města také vyzvali advokáty, aby proti dvojici zahájili řízení za poškozování dobrého jména města. 

Záběry byly také sdíleny na instagramovém účtu s názvem Venezia Non è Disneyland (Benátky nejsou Disneyland), kterou založili mladí Benátčané s cílem zvýšit povědomí návštěvníků města. Video, na jehož pozadí hraje hit Surfin' USA od Beach Boys, vyvolalo rozhořčení. Někteří uživatelé dokonce volali po tom, aby byli mladíci doživotně vyhoštění z Benátek. Jak uvádí CNN, Canal Grande je totiž zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, lemují jej historické budovy a Benátčané jsou na něj náležitě pyšní. Jiným však kuriózní způsob přepravy připadal docela v pořádku. 

Domů
Sdílet
Diskuse