Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
2. září 2022 10:11
Čas čtení 1:06

Mattel jde naproti inkluzivitě. Barbie mají protézy, naslouchátka či rozmanité postavy

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Mattel jde naproti inkluzivitě. Barbie mají protézy, naslouchátka či rozmanité postavy
Zdroj: Mattel

Podívej se, jak vypadají nové panenky Barbie a Ken.

Společnost Mattel přidala do své nabídky řadu „Barbie Fashionistas“ ve snaze, aby se více dětí cítilo začleněno do společnosti. Patří mezi ně panenky s invalidním vozíkem, naslouchadly a protézami končetin, informuje Insider.

„Řada Fashionistas začala s různými odstíny pleti, barvami a strukturou vlasů, barvami očí a stavbou obličeje a od té doby se rozšířila o rozmanitost těla, panenky odrážející trvalé postižení, panenky bez vlasů a panenky s kožními chorobami, jako je vitiligo,“ uvedla pro server marketingová ředitelka společnosti Mattel ve Velké Británii Kelly Philp.

Aktuálně tak podle ní existuje více než 175 rozmanitých panenek Barbie a Ken. Mají různé odstíny pleti, barvy a struktury vlasů, barvy očí a typy postavy.

barbie kenbarbie kenbarbie kenbarbie ken
Zobrazit galerii
(8)

Například na výrobě první panenky s naslouchátky za uchem spolupracovala hvězda seriálu EastEnders Rose Ayling-Ellis, která je sama neslyšící. Pro BBC to označila za „opravdu důležitou a velkou věc“. Sedmnáctiletá Eloise Pennycott se serveru svěřila, že by si přála, aby tato panenka byla k dispozici, když byla mladší: „Kdybych si v době, kdy jsem přišla o sluch, mohla hrát s Barbie, která potřebuje stejnou technologii jako já, bylo by to všechno mnohem méně skličující.“

31. srpna 2023 10:52 Čas čtení 1:41 Na legionellu zemřelo v Polsku již 16 lidí. Nemoc se vyskytuje v důležitém vojenském uzlu na hranicích s Ukrajinou Na legionellu zemřelo v Polsku již 16 lidí. Nemoc se vyskytuje v důležitém vojenském uzlu na hranicích s Ukrajinou

Kampaně společnosti Mattel pro řadu Fashionista se zúčastnil také James Stewart, který má kožní onemocnění vitiligo. Pro BBC uvedl, že je to významný krok v hračkářském průmyslu i v jeho životě. „Díky tomu jsem se cítil hrdý na to, kým jsem,“ dodal.

barbie ken
Zdroj: Mattel

Barbie a Ken patří od svého uvedení na trh v roce 1959 k nejprodávanějším hračkám na světě. Panenku vytvořila Ruth Handler, která ji pojmenovala po své dceři Barbaře. O dva roky později dostala Barbie přítele v podobě Kena. Od té doby prošli různými změnami, které se týkaly povolání, národnosti, módy i typu postavy.

Domů
Sdílet
Diskuse