Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Adéla Ježková
8. září 2022 10:11
Čas čtení 1:11

Brit podstoupil 32 operací, aby vypadal jako člen BTS. Za svou nezdravou posedlost se omluvil

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Brit podstoupil 32 operací, aby vypadal jako člen BTS. Za svou nezdravou posedlost se omluvil
Zdroj: Oli London

Oli London čelí na sociálních sítích ostré kritice.

Britský influencer, jenž podstoupili 32 plastických operací, aby vypadali jako člen jihokorejské popové skupiny BTS, se k-popové skupině a asijské komunitě za svou nezdravou posedlost omluvili. (Pozn. red.: Oli London používá zájmena they – oni.) 

V prohlášení, na které se odvolává server Independent, dvaatřicetiletý London žádají o odpuštění idolu k-popu Pak Či-mina (známého pod uměleckým jménem Jimin) za tak radikální pokus o nápodobu. Tvrdí, že tato závislost na kosmetických zákrocích má kořeny v jejich dětství. Podle Pop Crush může být na vině také šikana, kdy se v dospívání cítili osamělí, měli nízké sebevědomí a krizi identity. Toužili údajně po tom si „prostě nechat odříznout celý obličej a stát se jiným člověkem, někým krásným a sebevědomým“. 

8. září 2022 7:30 Čas čtení 1:46 Jennifer Lawrence promluvila o potratech i platové nerovnosti v Hollywoodu. „Dostávám méně peněz kvůli vagíně.“ Jennifer Lawrence promluvila o potratech i platové nerovnosti v Hollywoodu. „Dostávám méně peněz kvůli vagíně.“

London dodali, že se obecně identifikují jako „Korejec a transrasová osoba“, ale po období sebereflexe a absolvování terapie a rehabilitace, aby vyřešili svou údajnou mnohočetnou poruchu osobnosti a obsedantní chování, se rozhodli převzít odpovědnost za své chování. Právě za termín „transrasová osoba“ London schytali na sociálních sítích ostrou kritiku. 

V návaznosti na negativní reakce ohledně tvrzení, že se cítí být příslušníkem jiné rasy, London slíbili, že se stane „lepší verzí sebe sama“. „Z celého srdce se omlouvám Jiminovi, BTS, fandomu BTS a celé asijské komunitě, kterým se moje posedlost mohla zdát ‚přílišná‘, ‚děsivá‘ nebo ‚nezdravá‘,“ napsali.

Stále ovšem doufá, že se jednoho dne stane čestným korejským občanem a bude moci žít svobodně jako právoplatný Korejec.

Pak Či-min v roce 2019.
Pak Či-min v roce 2019. Zdroj: Wikimedia Commons/volně k užití

Na sociálních sítích, kde mají více než 63 000 odběratelů na YouTube a 1 milion na TikToku, se London podle NBC News velmi otevřeně hlásí ke své lásce ke Koreji. Publikují příspěvky o hvězdách k-popu, vytvářejí vlastní hudbu s odkazy na korejskou kulturu a dokumentují operace na změnu svého vzhledu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Oli London (@londonoli)

Domů
Sdílet
Diskuse