Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Adéla Ježková
20. září 2022 11:44
Čas čtení 0:56

FOTO: S královnou se rozloučili i její čtyřnozí miláčci. Na svou paničku čekali do poslední chvíle

Kategorie:
News
Uložit Uložené
FOTO: S královnou se rozloučili i její čtyřnozí miláčci. Na svou paničku čekali do poslední chvíle
Zdroj: Justin Setterfield/Avalon/Profimedia

Corgiové královny Alžběty II. prokazovali oddanost své paničce do poslední chvíle.

Psi královny Alžběty II. čekali na její příjezd na hrad Windsor, kde byla v pondělí odpoledne pohřbena. Muick a Sandy, což jsou pembroke welsh corgiové, čekali na nádvoří, a když pohřební vůz zamířil ke kapli, dostali šanci se s Jejím Veličenstvem naposledy setkat. Informoval o tom server Insider

corgi kralovna alzbeta
Zdroj: Justin Setterfield/Avalon/Profimedia

Rozloučit se přišel také královnin fellský pony Carltonlima Emma, který stál v mezeře mezi květinovými poctami, zatímco kolem projížděla rakev.


V době své smrti měla královna ještě dva psy – dorgiho jménem Candy (kříženec jezevčíka a corgiho) a kokršpaněla Lissy. Podle deníku The Guardian bylo potvrzeno, že se o psy bude starat princ Andrew a jeho bývalá manželka Sarah Ferguson.

Královna dostala corgiho poprvé, když jí bylo sedm let. Pembroke corgiové byli ve Walesu známí, ale v Anglii poměrně noví. Vévoda z Yorku, Alžbětin otec, oslovil uznávanou chovatelku Thelmu Gray, která rodině přivezla tři štěňata ze své chovatelské stanice Rozavel v Surrey, aby si vybrala, píše BBC. Během svého života jich královna měla více než 30 – přičemž většina byla potomky Susan, corgiho, kterého dostala v roce 1944 ke svým 18. narozeninám.

Princezna Alžběta, 1. července 1936.
Princezna Alžběta, 1. července 1936. Zdroj: Flickr/Levan Ramishvili/volně k užití

Psi vždy chodili tam, kam šla královna. Následovali ji i ve vrtulnících, vlacích a limuzínách. Na Vánoce měl dokonce každý svou vlastní punčochu, kterou jim plnila sama královna. Byť má Buckinghamský palác 775 pokojů, corgiové spali v královnině soukromém bytě.

Domů
Sdílet
Diskuse