Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
21. září 2022 v 17:41
Čas čtení 0:45

Praha a Člověk v tísni věnují Ukrajině dvacet tramvají a dva autobusy

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Praha a Člověk v tísni věnují Ukrajině dvacet tramvají a dva autobusy
Zdroj: DPP

Všechna darovaná vozidla jsou provozuschopná a na Ukrajinu zamíří v nejbližších týdnech.

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) ve spolupráci s Prahou a prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni daruje na Ukrajinu celkem 20 tramvají a 2 autobusy. Tramvaje budou sloužit v Charkově, autobusy zamíří do města Chmelnyckyj. 

Dlouhodobá spolupráce

Dopravní podnik daruje charkovskému městskému dopravnímu podniku 5 tramvají typu T3SUCS, 15 tramvají typu T6A5, jejichž provoz ukončil v červnu loňského roku, jeden autobus Karosa B951 a jeden kloubový Irisbus Citelis 18M. Darování zprostředkoval magistrát, na primátora se s žádostí o pomoc obrátil Igor Těrechov, starosta města Charkov.

„Vozy, které už v Praze nemohou sloužit cestujícím, najdou potřebné využití jinde. Na Ukrajině bylo mnoho vozů tramvají i autobusů zcela zdevastováno kvůli invazi nezvaného ruského diktátora. Podporujeme tak rekonstrukci ukrajinských měst, aby se váleční uprchlíci mohli co nejdříve vrátit zpět do svých domovů,“ okomentoval dar primátor Zdeněk Hřib (Piráti). 

„S městy postiženými válkou dlouhodobě spolupracujeme a po Mariupolu přišel teď na řadu i Charkov. Plníme tím také usnesení pražského zastupitelstva. První tramvaje poputují na Ukrajinu v řádech nejbližších jednotek týdnů. Bude záležet hlavně na bezpečnostní situaci v zemi,“ doplnil náměstek primátora Adam Scheinherr. Darování vozidel proběhne prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni.

Domů
Sdílet
Diskuse