Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta
9. listopadu 2022 16:54
Čas čtení 0:43

Čína začala zbrojit. Si Ťin-pching chce její armádu dostat na světovou úroveň

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Čína začala zbrojit. Si Ťin-pching chce její armádu dostat na světovou úroveň
Zdroj: TASR/Xinhua via AP

Čínský prezident apeluje na posílení armády.

Čína posiluje své ozbrojené složky. Chystá se na případný válečný konflikt. V televizi CCTV o tom mluvil prezident Si Ťin-pching. Dále ale nepřiblížil, které země se v kontextu konfliktu Čína obává. Informuje o tom server South China Morning Post.

„Úkolem armády je se posílit. Celá armáda se musí zaměřit na zlepšení svých schopností a veškerou energii nasměrovat na boj ve válce a schopnosti ji vyhrát,“ přiblížil prezident ve svém vystoupení v televizi CCTV. 

V úterý se prezident sešel také se zástupci Čínské lidové osvobozenecké armády (PLA), na které apeloval, aby se armáda dostala na světovou úroveň do roku 2027. Na setkání komunistické strany mluvil o potřebě vítězství v lokálních válkách a na armádu apeloval, aby „zlepšila trénink a přípravu na válku ve všech aspektech a zlepšila svoje bojové schopnosti a šanci na vítězství“.

Bezpečnostní situace Číny je podle něj čím dál méně stabilní. To je také důvodem, proč se rozhodl zemi militarizovat. Kvůli napjatým vztahům mezi Západem a Ruskem panují obavy, že by Čína mohla situaci využít a napadnout Tchaj-wan. Takový útok na spojence Západu by mohl představovat záminku k rozpoutání dalšího konfliktu.

Domů
Sdílet
Diskuse