Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Radim Šlechta TASR
29. prosince 2022 15:52
Čas čtení 0:47

Na území Běloruska dopadla údajně ukrajinská raketa. Jde o propagandu, říká novinářka

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Na území Běloruska dopadla údajně ukrajinská raketa. Jde o propagandu, říká novinářka
Zdroj: TASR/AP

Ve čtvrtek dopadla na běloruské území raketa, údajně má jít o ukrajinskou střelu S-300.

Běloruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho systém protivzdušné obrany v pohraniční oblasti kolem města Brest sestřelil ve čtvrtek kolem 10:00 místního času (08:00 SEČ) raketu ukrajinského systému S-300. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Již dříve běloruská státní tisková agentura Belta informovala, že na běloruské území údajně dopadla ukrajinská raketa z protiraketového systému S-300. Společnost Belta zveřejnila fotografii, na které jsou podle ní vidět části rakety vypálené systémem S-300 na prázdném poli.

„Oficiálně potvrzeno: dnes ráno spadla v Bělorusku raketa komplexu S-300. Lukašenko vydal pokyn k vytvoření skupiny specialistů, která má incident vyšetřit. Žádné oběti na životech nejsou. Propaganda z toho okamžitě obvinila Ukrajinu,“ napsala na Twitter běloruská novinářka Hanna Liubakova.

24. května 2024 8:00 Čas čtení 4:36 Už dávno to není magické místo. Rusové na Bali ve velkém skupují nemovitosti a celé pláže, založili si tu Novou Moskvu Už dávno to není magické místo. Rusové na Bali ve velkém skupují nemovitosti a celé pláže, založili si tu Novou Moskvu

Dopad rakety potvrdila i ruská státní agentura TASS s odvoláním na běloruské ministerstvo obrany. Podle běloruských médií prezident Alexandr Lukašenko požádal „skupinu odborníků“, aby incident vyšetřila, uvedla televize Sky News.  

V listopadu dopadla na polské území raketa, která mohla být vypálena ukrajinským systémem protivzdušné obrany, připomíná Sky News. Při výbuchu zemřeli dva muži a čtyři další byli zraněni.

Domů
Sdílet
Diskuse