Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
16. ledna 2023 13:13
Čas čtení 0:48

Pavlovi přibylo od soboty na transparentním účtu 8 milionů. Babišovi 15 tisíc

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Pavlovi přibylo od soboty na transparentním účtu 8 milionů. Babišovi 15 tisíc
Zdroj: Refresher/Úřad vlády ČR

Kandidát na prezidenta Petr Pavel má na svém transparentním účtu k dispozici již přes deset milionů korun, což je finanční limit výdajů na kampaň pro druhé kolo prezidentských voleb.

Část peněz zbyla Pavlovi na účtu z prvního kola, dalších osm milionů korun mu do pondělních 11:00 poslali jeho příznivci a sponzoři. Částku se Pavlovi podařilo vybrat zejména na drobných darech v řádu tisíců a desetitisíců korun. Vyplývá to z jeho transparentního účtu

První tři desítky příznivců poslaly Pavlovi peníze již v sobotu, v neděli pak přibylo dalších asi 800 darů. Do pondělních 11:00 na účet přispělo dalších 2 000 lidí. Asi dvacítka sponzorů poslala částky od 50 tisíc korun.

Babišovi přibyly jen tisíce

Andreji Babišovi přibylo od soboty na účtu asi 15 tisíc korun od několika dárců. V prvním kole jeho tým všechny dary vrátil a kampaň zaplatil z peněz hnutí ANO.

Babiš si kampaň v prvním kole platil ze stranických peněz hnutí ANO a chce tak postupovat i nadále, potvrdil ČTK. Hnutí ANO na svém webu uvedlo, že na kampaň v prvním kole nepřijalo od dárců žádné peníze a případné dary s poděkováním vracelo. Haléřové platby s hanlivými vzkazy hnutí převedlo do státního rozpočtu. Od soboty na dva transparentní účty Babiše a hnutí ANO přišlo několik desítek plateb, většinou jde opět o haléřové platby od Babišových odpůrců. Přispělo mu ale i několik příznivců, dohromady poslali asi 15 tisíc korun.

Domů
Sdílet
Diskuse