Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 28. 3. 2023 svátek má Soňa

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Babiše známe, mladí volí Pavla, protože jsou naivní. Ptali jsme se na volby v Karlových Varech (Videoreportáž)

26. 1. 2023 15:26

Druhé kolo prezidentských voleb už klepe na dveře. Vyrazili jsme proto do Karlových Varů a ptali se, zda místní plánují jít k volbám a komu dají svůj hlas.

Jen pár dní před druhým kolem prezidentských voleb, do kterého postoupili Petr Pavel a Andrej Babiš, jsme vyrazili na Karlovarsko. Zatímco v prvním kole voleb byla celková volební účast 68,24 %, v Karlovarském kraji se voleb zúčastnilo jen necelých 60 % lidí, což je nejnižší výsledek z celé republiky.

 

Vydali jsme se proto do Varů zjistit, zda místní plánují volit alespoň v kole druhém a jaké jsou jejich volební preference. S respondentkami a respondenty jsme hovořili jak v samotném centru lázeňského města, tak i na přilehlých sídlištích. 

 

 

Otázky ale nezůstaly pouze u voleb. Jelikož se nejmenší kraj republiky dlouhodobě potýká s problémy a podle dat Evropského výboru regionů se právě Karlovarský a Ústecký kraj vyvíjí vůbec nejpomaleji ze všech regionů mezi státy EU ve střední a východní Evropě, ptali jsme se i na to, jak jsou obyvatelé s životem na Karlovarsku spokojeni a jaká témata je trápí a nový prezident by je mohl ve společnosti otvírat.

I politici se totiž na účet Karlovarského kraje vyjadřovali. V minulosti se k vývoji kraje například vyjádřil bývalý premiér a současný prezidentský kandidát Andrej Babiš, který uvedl, že Karlovarský kraj je historicky nejhorší úplně ve všem. I přes tento výrok zde však volby v prvním kole vyhrál.

 

Zda občané Varů plánují volit v druhém kole, co je trápí a jakého kandidáta si vybrali, se dozvíte ve videoreportáži na Refresher News. 

Upozornit na chybu - pokud spatřuješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Refresher
Zobrazit celý popis
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.