Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
ČTK
31. března 2023 15:17
Čas čtení 0:37

Danuše Nerudová nevyloučila kandidaturu do Evropského parlamentu

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Danuše Nerudová nevyloučila kandidaturu do Evropského parlamentu
Zdroj: David Marcin

Ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová nevyloučila příští rok kandidaturu ve volbách do Evropského parlamentu.

Nerudová uvedla, že chce dál pracovat s mladými lidmi a svými dobrovolníky. „V tuto chvíli nebudu zakládat žádnou politickou stranu ani do žádné vstupovat,“ řekla. Nevyloučila ale, že bude usilovat o post europoslankyně. Řekla to v pátek ČTK po setkání s prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě. Nerudová v lednu skončila třetí v prvním kole volby hlavy státu.

Téma Evropské unie je podle ní spjato s mladými lidmi. „Je to téma, které je bytostně spjato i s mladou generací. Mladá generace chce euro a chápe, že bychom měli být součástí Evropské unie, že je to pro nás důležité. A chápe i jiné než finanční výhody. Takže z tohoto důvodu evropské volby nevylučuji,“ poznamenala.

Řekla také, že se scházela se zástupci „v podstatě všech politických stran“, s nimiž v obecné rovině probírala své další směřování. Zatím nemá jasno, na čí kandidátce by figurovala. Popřela, že by o kandidatuře do Evropského parlamentu jednala konkrétně s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).

Domů
Sdílet
Diskuse