Čtvrtek 26. 4. 2018 svátek má Oto

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pexels.com

V německé firmě mají pětihodinovou pracovní dobu, ale vydělávají tolik, kolik za osmihodinovku

Podobné podmínky bychom rozhodně uvítali i u nás.

23. prosinec 2017, 19:51

Podobné podmínky bychom rozhodně uvítali i u nás.

Většina českých zaměstnanců chodí do práce na tradiční osmihodinovky. Jedna německá společnost si nechuť zaměstnanců pracovat osm hodin pořádně uvědomuje. Firma Rheingans Digital Enabler se rozhodla, že na svých dvanácti pracovnících vyzkouší zajímavý experiment, během nějž budou až do nejbližšího února pracovat jen pět hodin denně, tedy o něco více než jen polovinu obvyklé a zavedené pracovní doby.

 

V německé firmě mají pětihodinovou pracovní dobu, ale vydělávají tolik, kolik za osmihodinovku

 

Zaměstnanci internetové komunikační agentury budou svůj den začínat v osm ráno a jejich pracovní dobrodružství končí o třinácté. Pak si mohou dělat, co chtějí. Platové podmínky a částky se přitom nemění a každý vydělá za počet odpracovaných dní stejně jako předtím. Pokud si však nyní myslíš, že se ředitel firmy jménem Lasse Rheingans načisto zbláznil, pro všechno má dobré vysvětlení.

 

Tvrdí, že pokud budou zaměstnanci pracovat intenzivněji, obvyklé osmihodinové množství práce stihnou za kratší dobu. Navíc jsou motivováni tím, že nestráví celý den v práci a vše doplňuje i radost z příjemného pracovního prostředí. Lasse přitom s experimentem přišel sám a nejprve ho otestoval na sobě a časově mu všechno vychází. Po pěti hodinách opravdu intenzivní práce se vždy cítí stejně unavený jako po osmihodinovce obvyklého pracovního tempa.

 

Ředitel firmy si je plánem jistý

V německé firmě mají pětihodinovou pracovní dobu, ale vydělávají tolik, kolik za osmihodinovku

 

Samozřejmě, za pět hodin je potřeba stihnout opravdu značné množství práce, šéf tak očekává jen málo času stráveného na sociálních sítích. Podobné benefity bychom jistě rádi přijali i u nás.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Roman Poláček24. prosinec 2017, 21:40

5 hodin práce od pondělí do pátku je rozumné a mělo by to tak fungovat všude jako standart.Uz dávno není po válce a není třeba budovat vše od začátku, lidé tráví více jak polovinu svého času v práci a je to otroctví.Šéfové taky nepracují 8-12hoď. denně.Je to hnus, využívat lidskou energií na tak dlouhou dobu pro zisky hrstky lidí je trestu hodné😡

3 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější